Avatud koolitused

Uus!

Praktiline koolitus koos ettevõtete külastusega. Õppimist väärt praktikate päev.


Koolitused valdkonniti

Täpsema koolituse ja koolitaja kirjelduse leiate, kui klikite linki koolituse nimel. Toimumise kuupäeva leiate meie koolituskalendrist

EsinemisoskusedMartin Veinmann
Koolitused neile, kel on vaja avalikult sõna võtta või koostööpartnereid veendaMeeskonna juhtimineElar Killumets
Koolitused, mis sobivad üksuste, osakondade ja meeskondade juhtidele, projektijuhtidele, maatriksorganisatsioonide juhtidele, keskastme juhtidele, personalijuhtideleJuhtimineTiit Valm‎
Koolitused, mis sobivad tipp- ja keskastme juhtideleIsiklik arengMaro Pork
Koolitused professionaalsete ja personaalsete oskuste täiendamiseksMüük ja turundusIndrek Saul‎
Koolitused inimestele, kes tegelevad müügi, turunduse ja kliendisuhetegaTasustamine ja motivatsioonTiit Valm‎
Koolitused palga ja motivatsiooni eest vastutavatele inimestele, sobivad üksuste, osakondade ja meeskondade juhtidele, keskastme juhtidele, personalijuhtideleFinantskoolitusedPriit Sander
Koolitused finantsjuhtidele ja raamatupidajatele


Kõik avatud koolitused toimuvad Tallinnas, erinevates hotellides ja koolitusruumides. Täpsem info koolituskoha ja muu praktilise infoga saadetakse osalejatele peale registreerumist ja arve tasumist.

Toimumise kuupäeva vaadake meie


Praktiline koolitus koos ettevõtete külastusega


Õppimist väärt praktikate päev.

Me pakume sellist võimalust - osaleda väga eksklusiivsel, ainult nelja inimese ja moderaatori töötoas, mille eesmärk on kuulata ja rääkida nii, et sellest oleks kasu nii endale kui ka teistele ning lubame, et pärast seda päeva näed oma probleemi ja elu juba teisiti.

Olete kuulnud ütlust: üks pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna? Lisame siia, et kogemus ütleb veel rohkem ja et oma silm on kuningas. Külastame ettevõtteid, mille juhtidelt on õppida väärt kogemusi ja nõuandeid valdkondadest, millest me liiga palju ei tea. Igas ettevõttes uurime töö- ja juhtimispõhimõtteid ning kiikame telgitagustesse, kuhu muidu ei pääseks. NB! Tegemist on osalejate poolt kõrgelt hinnatud programmiga, kohtade arv on piiratud! Eelisjärjekorras saavad osaleda programmi LIIDER osalejad, vabade kohtade olemasolul ka kõik teised huvilised. Päeva modereerib Mart Raik.

Oleme varemgi teinud väljasõite põnevatesse ettevõtetesse ning osalejate tagasiside on olnud äärmiselt positiivne. „Ma poleks kunagi arvanud, et õpin just selliselt päeval korraga nii palju,“ ütles üks tippjuht. „Ma ootasin sellelt päevalt tegelikult kõige vähem,“ lisas üks pikas juhtimisprogrammis osaleja, „ent sain rohkem uusi teadmisi kui ma kunagi ühelgi koolitusel olen saanud“.

Koolituspäev toimub 12. märtsil 2020. Osalustasu 259 eurot + km 20% sisaldab lisaks koolitusele ja põnevatele kontaktidele ka toitlustust päeva jooksul ning juhtimisraamatut „Tee nii!“.

Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  RegistreerugeSinu probleemi töötuba


Kas Sul on koht, kus saad oma probleemi või mistahes teemal olla kuulatud vähemalt 45 minutit järjest? Ilma, et keegi segaks, targutaks, pealiskaudselt noogutades kuulamist teeskleks? Kas oled ise kuulanud head kogemust mõnel tõeliselt healt tegijalt, aga alles pärast seda, kui ta on põhjalikult aru saanud Sinu praeguse töö, väljakutsete või probleemide olemusest?

Me pakume sellist võimalust - osaleda väga eksklusiivsel, ainult nelja inimese ja moderaatori töötoas, mille eesmärk on kuulata ja rääkida nii, et sellest oleks kasu nii endale kui ka teistele ning lubame, et pärast seda päeva näed oma probleemi ja elu juba teisiti.

ERE uus koolitus baseerub põhimõttel, et iga probleemi lahkamiseks ja lahendamiseks on kõigepealt vaja aega ja õigeid küsimusi ning võimalust sellest põhjalikult rääkida. Nii, et asi saab selgemaks endale ja et teised saaksid lisada oma kogemusest just sulle vajalikku ja kasulikku.

Pole ju meil sageli võrdseid “sparringupartnereid “, kellega samal tasemel nõu pidada, mentoreid ega nõuandjaid, enamasti peab ise tegema väga olulisi ja mõnikord ka pingelisi otsuseid. Samas on tegijatel (mitte ainult juhtidel, aga ka oma ala professionaalidel igal alal) sageli häid mõtteid ja nõuandeid, mida teistele edasi anda saaks, kui oleks vaid koht ja aeg, kus seda teha. Kui kokku saavad rohkem kui kaks aju, võib tulemus olla ootamatu ja loov.

Pakume nüüd seda aega ja kohta, et anda võimalus omavahel väikeses ringis kogemusi vahetada, teistele nõu anda ja ise teistelt õppida ning saada inspiratsiooni üksteise teadmistest ja isiksustest.

Me pakume Sulle kõigepealt võimalust segamatult rääkida ning tähelepanelikult kuulatud olla ning seejärel aidata Sul nii ennast kui ka probleemi olemust paremini mõista. Me usume, et inimestel on palju õppida üksteiselt, anda ja võtta vastu kogemusi, teadmisi, inspiratsiooni, mida mujal ei koge ja koolitustelt ei õpi. Me aitame leida lahendusi Su igapäevases töös teiste inimeste abil.

Koolitus on lahendustekeskne. Kasutame tehnikaid, mis aitavad Sul leida Sinu töös lahendusi, ning lubame, et kui Sa lahkud ilma ühegi ideeta, mida edaspidi kasutada saaksid, maksame raha tagasi.

NB! Esimesse gruppi saab ainult 4 inimest. Praegu on valida kahe kuupäeva vahel. Kui osaleda soovijaid on rohkem, võtame nendega ühendust, et kokku leppida uus kuupäev.

See on kogemuste vahetamise ja arvamuse vahetamise koht neile, kes on elus üht-teist saavutanud, aga tahavad veel õppida ja jagada. Koolitusel lähtutakse juhtimispraktikate ja teooriate tänapäevastest meetoditest ning aidatakse probleemi süveneda viisil, mida igapäevaelu sageli ei võimalda.

Koolituspäeva juhivad ja modereerivad pikaaegsete kogemustega tippjuht ja koolitaja Mart Raik ning juhtimiskommunikatsiooni koolitaja ning juhtide nõustaja Elina Siilbek. Täpsemalt koolitajate kohta uuri siit.

Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • KoolitusKoolituse soodushind on 339 eurot+km. Täishind on 499+km. Hind sisaldab: koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust.

  Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  LIIDER


  Täiendkoolitus kaasaegsele juhile

  28. november 2019 - 12. märts 2020

  Koolitajad Mare Pork, Andres Liinat, Indrek Maripuu, Mart Raik, Elina Siilbek jt.

  Sa oled nõudlik, kogemustega juht, kes otsib midagi uut – koolitust, mis oleks piisavalt põhjalik, ent samas mitte liiga palju su aega rööviv, midagi iseseisvale mõtlejale, mis arvestaks ka sinu seniste kogemustega? See koolitusprogramm on mõeldud just sulle. Koostasime uuel hooajal koolitusprogrammi, mis inspireeriks ka kõige nõudlikumat juhti. Me ei paku lihtsustatud, kõigile sobivaid vastuseid, vaid aitame näha probleeme uue nurga alt, nii et iga juht ise õige lahenduse leiaks.
  See pole juhtimise A ja B, väid pigem midagi, mis koondab tõelisi tegijaid nii osalejate kui ka koolitajate seas. Koolituskava on süsteemne ja üksikasjalik, sellesse on kogutud vaid juhtidele tähtsad ja huvipakkuvad teemad.

  Toome Sinuni uuenduslikud põhimõtted juhtimisvaldkonnas, parimad läbisõelutud lähenemised ning praktilised lahendused - kõik Sinu enese ning Sinu inimeste arengu teenistuseks.
  Tegemist on ERE Koolituste varasema täiendatud programmiga, mis on koostatud meie parimate koolitajate poolt. Eelmistel aastatel, kui pakkusime LIIDRI programmi, leidis see osalejatelt väga positiivse vastukaja.
  Kutsusime oma oskusi ja kogemusi edasi andma oma koolitajate paremiku ning inimesed, kes on silma paistnud märkimisväärsete tulemustega ja oskavad väga hästi koolitada, et tuua sinuni omanäolised lahendused, mida mujalt ei saa.

  Mare Pork on olnud läbi aegade hinnatuim koolitaja ja tippjuhtide nõustaja, kes on alati sammukese ees Eestis levinud teadmistest ning toob sinuni teadmisi tulevikupsühholoogiast ning tehnikatest, mida sa veel täna ehk kasutada ei oska, ent kui seda tegema õpid, säästad kindlasti oma energiat ja närve igapäevatöös. Lisaks võlub ta oma isiksuse ja isikliku eeskujuna, tuues su ette töötavaid näiteid, kuidas oma elu ise paremini suunama õppida. Mitte asjata ei ole tema tippjuhtide koolitused pilgeni täis ja läbi müüdud. Ta puudutab koolituspäeva jooksul kindlasti midagi, mis just sind kõnetab. Ja teist Mare Porgi sarnast lihtsalt ei ole.

  Andres Liinatil on mitmekülgne kogemus nii era- kui ka avalikust sektorist, ta on edukalt juhtiminud nii suuri kui väiksemaid organisatsioonide, nii juhi kui ka ettevõtjana. Tal on kogemus nii küpsete kui ka startapilike ettevõtete juhina sellistest organisatsioonidest nagu Reval Hotelligrupp, Tallinna Kaubamaja, Hansapank, Bookinghouse.net, Tartu Ülikool. Viimase huvitava väljakutsena juhtis ta hiljuti Eesti edukamaks ettevõtteks tunnistatud AS Cleveron.

  Indrek Maripuu on hinnatud esineja, innovatsiooni arendaja ning ärimudeli konsultant, kelle koolitustel ei hakka kunagi igav – ta haarab sind tegevusse, paneb kastist välja mõtlema ja omaenese järeldusi sünteesima viisil, mis paneb sind aega ja ruumi unustama. Ta teab, kuidas saavutada teenuse või toote eristumine ning leida üles konkurentidest möödumise võimalused.

  Elina Siilbek on praktilise juhtimiskogemusega koolitaja juba viimased 20 aastat ning olles saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on töötanud palju inimestega ja teab, kuidas saavutada tulemusi läbi pühendunud töötajate. Tal on magistrikraad psühholoogias ja pedagoogikas, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis-, isiksusepsühholoogia ja organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on koolitanud paljusid tipp- ja keskastme juhte isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel ning konsulteerib mitmeid ettevõtteid juhtimisvaldkonnas. Praegu juhib ta 50 töötajaga organisatsiooni.

  Mart Raik on kogemustega juht ja koolitaja, kes on juhtinud organisatsioone, mille suurus on ulatunud kümnest kuni kaugelt üle tuhande töötajani. Juhina teab ta, kui oluline on tulemuste saavutamine inimeste kaudu, nende teadmiste, innustuse ja pühendumuse kaudu. Mart Raik on inimesi regulaarselt juhendanud ja koolitanud 90ndate algusest alates ning on olnud nii alustavate kui ka kogenud juhtide mentoriks. Ta on olnud Vanemuise teatri direktor, Finest Hotel Grupi tütarettevõtte juht ning juhatuse esimees hotellis Strand. Huvitav väljakutse oli tema jaoks suure erakooli loomine Keila Hariduse SA juhatuse esimehena. Mart Raik on lugenud juhtimisloenguid Tartu Ülikoolis ja Tallinna Ülikoolis, siiani nõustab era- ja avalikku sektorit. Alates 2012 juhib ta ettevõttet Cellin Technologies OÜ ning tegutseb koolitaja ja konsultandina ERE Koolitustes.

  Kõik need inimesed oma põhjalike kogemustega ja säravate isiksustega moodustavad vägeva koosluse ning toovad Sinuni põneva koolitusprogrammi, mida mujalt ei koge! Pane meie koolitajad proovile ja küsi lahendusi just oma ettevõtte keerulistele probleemidele!
  Koolitusprogrammis saab osaleda piiratud arv inimesi, et tagada hea grupitöö ning individuaalne lähenemine. Seega saavad osaleda vaid kiiremad registreerunud.

  Toimumisajad ja teemad:
  28.11.2019 I päev. Alustame algusest. Kõige põletavam probleem juhtide töös.
  Mare Pork. Kaasaegsed ajakasutus- ja keskendumistehnikad. Kuidas tekitada väärt aega juurde?

  12.12.2019 II päev. Kõige keerulisem on juhtida inimesi.
  Andres Liinat. Meeskonna juhtimine. Praktikult praktikule.

  16.01.2020 III päev. Kastist välja mõtlemise meetodid juhtimises..
  Indrek Maripuu. Strateegiakaart juhile: Kuhu me peaksime järgmiseks liikuma? Millised valikud mul on?

  13.02.2020 IV päev. Liidriks-olemise kunst ja teadus.
  Elina Siilbek. Mittemateriaalse motivatsiooni võimalused. Juhi võtmeoskused tulemuste kujundamisel. Kuidas tõmmata inimesi kaasa teisiti kui raha abil?

  12.03.2020 V päev. Klassi kokkutulek: Õppimist väärt praktikate päev.
  Praktiline koolitus koos ettevõtete külastusega. Külastame ettevõtteid, mille juhtidelt on õppida väärt kogemusi ja nõuandeid valdkondadest, millest me liiga palju ei tea. Selle päeva programm on koostatud spetsiaalselt LIIDRI osalejatele. Igas ettevõttes uurime töö- ja juhtimispõhimõtteid ning kiikame telgitagustesse, kuhu muidu ei pääseks. NB! Tegemist on osalejate poolt kõrgelt hinnatud mooduliga LIIDRI programmis, kohtade arv on piiratud! Päeva modereerib Mart Raik.

  Hind käibemaksuta: 1995 eurot +km. Varase tellija soodushind juunist septembrini 1594 eurot +km. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust viiel päeval, kvaliteetseid koolitusmaterjale, rikkalikku toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras. Programmis on võimalik osaleda ka moodulikaupa, sellisel juhul on ühe mooduli hind võrdne meie ühepäevase koolituse hinnaga, mille leiate iga koolituse kirjelduse alt.  
  Koolitus toimub Tallinnas erinevates kesklinna hotellides. Toimumiskoha ning koolituspäevade praktiline info saadetakse osalejatele peale registreerumist. Koolitus toimub, kui on kogunenud vähemalt 5 huvilist ning koolitusgrupi suurus on piiratud kuni 12 inimesega.
  Meeskonna juhtimine

  Praktikult praktikule


  Meeskonna juhtimine, sealhulgas üheaegselt hea koostöö ja julgete eesmärkide saavutamine on tihtipeale keerukas ja ajas muutuva raskusega ülesanne. Andres Liinati uus koolitus keskendub praktiliste tehnikate ja hoiakute kasutamisele juhtimises ning õpetab toimivaid meetodeid.

  Väikeses tiimis tundub, et juhtimine polegi väga oluline. Kuid inimeste arvu suurenedes tekib paratamatult rollijaotus ja vajadus paremini aru saada, kes mida teeb või peaks tegema. Juhtimise ja eestvedamine muutuvad sama oluliseks kui äriidee ja tootearendus. Kuidas luua (ja hoida) meeskonda, kes saavutab pidevalt häid tulemusi, kus on kõrge töömoraal ja kus iga liige tunnetab vastutust nii ise enda kui tiimi eest? Kuidas iga liige saaks teha seda, milles ta on parim? Kas eelistada loovust või distsipliini? Kuidas motiveerida erinevate vajaduste ja ootustega töötajaid? Kuidas hakkama saada sisemise konkureerimisega? Kas arendada juhina oma tugevusi või järele aidata nõrkusi?

  Tuntud koolitaja ja tippjuht Andres Liinat teab, kuidas kirjeldatud dilemmasid lahendada ning ka seda, kuidas võib ebaõnnestuda. See koolitus õpetab Sind mõistma paremini oma rolli juhina ning arenguvajadusi ja kasutama oma juhtimisstiilil põhinevaid tehnikaid ja hoiakuid. Koolitusel õpetab Andres Liinat, kuidas saavutada meeskonnas pidevalt häid tulemusi sidudes isiklikud ja meeskondlikud eesmärgid. Koolituse rõhuasetus on juhi rollidel ja isikul ning suhetel meeskonnaliikmetega. Muuhulgas käsitletakse ka uuemaid juhtimise mõtteviise nagu coaching, Servant Ledership jms.

  Andres Liinat: „Olen juhina märganud, et reeglina teavad meeskonnaliikmed väga hästi, mida ja kuidas peab tegema. Juhi võtmeülesandeks on aru saada, mis töötajaid selles takistab võipiirab. Selle küsimuse lahendamine on omamoodi juhtimise meistriklass“.

  Teoreetilise koolituse kõrval on siin oluline rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

  Koolituselt saad:
  - Parema mõistmise oma rollist ning arenguvajadustest juhina
  - Oskuse ja julguse kasutada uusi, kuid sulle sobivaid tehnikaid ja hoiakuid
  - Teadmisi tänapäevastest seisukohtadest juhtimise ja meeskonnajuhtimise vallas
  - Tõhusaid meetodeid oma töötajate rahulolu juhtimiseks
  - Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest
  Koolitus on suunatud nii avaliku kui erasektori juhtidele, meeskonnajuhtidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi juhtimise, iseenda ning teiste käitumismotiivide vastu.


  Teemad:
  Milleks juhtimist kaasaegses organisatsioonis üldse vaja on?
  Kuidas luua meeskonda, kes
  - saavutab pidevalt häid tulemusi
  - kus on kõrge töömoraal
  - kus iga liige tunnetab vastutust nii oma kui tiimi eest
  - kust keegi ei taha omal soovil lahkuda
  Mis on väärtusjuhtimine ja miks see on oluline?
  Valik ja värbamine
  - kas otsida samasuguseid või erinevaid inimesi?
  - kuidas ära tunda see õige?
  Tõhus töökorraldus
  - milline on mõistlik tööjaotus ja juhtimisstruktuur?
  - mis on sisemine väärtusahel?
  - kuidas iga liige saaks teha seda, milles ta on parim?
  Rahulolu tööga
  - mida see sisuliselt tähendab ja kuidas seda saavutada?
  Koostöö
  - eeldused, valmidus
  - kuidas juhtida sisemist konkureerimist?
  - kas eelistada loovust või distsipliini?
  - meeskonnatöö negatiivsed küljed
  Olulised juhtimiskompetentsid
  - tagasiside, peegeldamine
  - delegeerimine
  - kaasamine
  - teiste arendamine
  - juht kui treener
  Enesearendamine
  - isiklik juhtimisstiil ja selle aredamine
  - kas arendada oma tugevusi või järele aidata nõrkusi
  Eesmärgistamine
  - isiklikud ja meeskondlikud eesmärgid


  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Koolituse soodushind on 429 eurot +km. Täishind on 499 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Andres Liinat Koolitaja Andres Liinatil on mitmekülgne kogemus nii era- kui ka avalikust sektorist, ta on edukalt juhtiminud nii suuri kui väiksemaid organisatsioonide, nii juhi kui ka ettevõtjana. Tal on kogemus nii küpsete kui ka startapilike ettevõtete juhina sellistest organisatsioonidest nagu Reval Hotelligrupp, Tallinna Kaubamaja, Hansapank, Bookinghouse.net, Tartu Ülikool. Viimase huvitava väljakutsena juhtis ta hiljuti Eesti edukamaks ettevõtteks tunnistatud AS Cleveron.


  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Tervis ja stressi kuhjumise vältimine

  Tervisliku toitumise tõed ja müüdid ning tänapäevased teadmised emotsioonide ja suhete juhtimisest.


  Koolitajad Janika Koch-Mäe ja Elina Siilbek


  Koolituselt saate:
  * teadmised, kuidas enese negatiivsete emotsioonidega hakkama saada
  * näpunäited pingeolukordades suhtlemiseks ja keerulistes olukordades toimetulekuks
  * juhiseid, mille abil vältida suhtlemisvigu ja ületada keerulisi olukordi
  * teadmised kõige viimastest tänapäevastest soovitustest tervisliku toitumise ja arukate liikumisharjumuste kohta
  * teadmised toitumise ja liikumise müütidest ning vähetõhusatest meetoditest
  * juhiseid tervislikuks toitumiseks ning liikumiseks


  I osa

  Tänapäevased teadmised emotsioonide ja suhete juhtimisest.

  Kui paluda juhtidel kirjeldada, mis teeb nende töö pingeliseks või millised tegurid on tööprotsessis kõige keerulisemad, jõuame ikka ja jälle inimeste ja suheteni. Ka suurte projektide juhid väidavad sama – ei finantsid, vead protsessis ega töövahendid ei saa projektide ebaõnnestumisel määravaks, vaid hoopis see, kui inimesed ei pea tähtaegadest kinni, tehtud kokkulepped ei pea, üksteisest ei saada aru, töös tekivad pinged ning vahel läheb endal silme eest mustaks. Kuidas suhetest tekkivaid pingeid töös vältida ning erinevaid suhtepingeid inimeste vahel lahendada? Kuidas tagada, et poleks vastastikuseid solvumisi või tagarääkimisi ning et tekkinud probleemidest omavahel räägitaks? Kuidas juhtida enese emotsioone ning aidata oma inimestel endi omadega hakkama saada? Kas oleks võimalik taluda paremini tagasilööke ja keskenduda oluliselt osavamalt? Mida on teadus saanud uut teada meie ajust ja selle toimimisest ning milline suhe on sellel kõigel meie igapäevaste stressiga toimetulekul ja emotsioonidega hakkamasaamisel? Kuidas osata ise oma mõtteid ja tundeid teistele arusaadavaks teha nii, et keegi ei solvuks? Neile ja teistelegi praktilistele küsimustele same koolituspäeva jooksul vastuse.

  II osa

  Juhi tervis. Tervisliku toitumise tõed ja müüdid.

  On asju, mida me ei saa lükata kaugustesse, millega tuleb tegeleda nüüd, praegu. Me kõik teame, et tervis on meie kalleim vara, täisväärtusliku elu alus. Ometi sellest töises kontekstis sageli ei räägita, justkui poleks meie töövõimel tervisega mingit pistmist. Ometi on ja väga palju. Janika Koch-Mäe räägib tervisliku toitumise põhitõdedest, kummutab toitumisega seotud müüte ja arutleb, kuidas ise oma tervist läbi toitumise hoida ja parandada. Muuhulgas saad teada, mida, kui palju ja miks süüa ning kogud praktilisi näpunäiteid igapäevaseks eluks. Veidi räägime ka liikumisest, kuna seegi on tervise seisukohast väga oluline. Kuidas seda piisavalt ja õigesti teha ning milline treening on mõtekaim?

  Teemad:
  Kuidas maandada nii enda kui teise poole emotsioone pingelises situatsioonis?
  Kuidas maandada vestluspartneri pinget või agressiivsust?
  Kuidas öelda keerulisi või negatiivseid sõnumeid kolleegile?
  Kuulamis- ja peegeldamistehnikad – milleks neid vaja on ja kuidas need päris-elus töötavad?
  Kuidas anda negatiivset tagasisidet teisele nii, et see ei solvuks?
  Milline on kõige olulisem oskus konfliktide lahendamisel ning inimeste kaasamisel ja endaga ühele nõule saamisel?
  Enesejuhtimine keerulistes olukordades – mida teha, et ise igas olukorras rahulikuks jääda?
  Millised on minu võimalused oma seisundi või meeleolu juhtimisel?
  Kuidas taluda paremini tagasilööke ja keskenduda oluliselt osavamalt?
  Mida on teadus saanud uut teada meie ajust ja selle toimimisest ning milline suhe on sellel kõigel meie igapäevaste stressiga toimetulekul ja emotsioonidega hakkamasaamisel?
  Millised on levinudmad toitumisega seotud müüdid?
  Kuidas oma tervist läbi toitumise hoida ja parandada?
  Mida, kui palju ja miks süüa?
  Kuidas liikuda piisavalt ja seda õigesti teha ning milline treening on mõtekaim?

  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Tööde ja inimeste juhtimine kodukontorite ja üksustevahelise koostöö ajastul

  Kuidas teha koostööd, kui otsesed hoovad puuduvad?


  Kas Sinu kolleegid - üksuste juhid, töögrupi juhid, projektijuhid ja koostööpartnerid - kasutavad vahel ühtede ja samade inimeste tööaega? Ning kas seejuures on Sulle tuttav olukord, kus mingit tööd teostava meeskonna liikmed on pidevalt tööga ülekoormatud? Tulemuseks tööde hilinemine, mis paneb osad töötajad ootama teiste järel?

  Usun, et olete minuga nõus - tänapäeval, mil üha rohkem tehakse tööd kodukontorist või peavad koostööd tegema väga erinevad osakonnad/üksused/firmad, vahel ka erinevate riikide inimesed, on koostöö ja protsesside juhtimine muutunud aina keerukamaks. Kogu suhtlemine ja protsess on sageli üksuste ülene ja virtuaalne. Mõnikord on mõlemad või üks osapool eemal, kodukontoris või teises osakonnas teise juhi alluvuses.

  Mida teha, et saada asjad laabuma, kui otsesed hoovad (alluvus, võimalus nõuda tööülesannete täitmist) puuduvad? Või olukord, kus su meeskond pole sul käe-jala juures? Kuidas saavutada kindlustunne keeruka osalusega koostöös?

  Püsivas meeskonnas või osakonnas tunneme ja tajume üksteist, oleme kohanenud üksteisega. Üle üksuste koostöös me küll teame neid inimesi, aga ei taju neid sedavõrd kui oma meeskonna liiget. Üleüksuselise koostöö eesmärk on mingi tulemus, kogu suhtlemine on suunatud tulemuse saavutamisele, kuid samal ajal peab sellise koostöö puhul hakkama saama ka piiratud õigustega – ei saa käskida, motivatsiooni- ega karistushoobasid pole, aga tulemuse peab ikkagi saavutama. Sama kehtib ka mitme tütarfirmaga ettevõtete, suurte organisatsioonide, rahvusvahelise ja erinevate projektikoostöö, virtuaalse koostöö (kodukontori, kaugtöö), vabatahtlike rühmituste kohta.  Koolituselt saate teadmised:
  * Üle üksuste koostöö – kuidas üle organisatsiooni koostööd korraldada
  * Kuidas ma kõik need tööd tehtud saan, kuidas koostööd nii korraldada, et kõik, nii mina kui ka kõik teised saaks oma tööd tehtud?
  * Kuidas teistega arvestada? Mida mina saan teha, et minuga arvestataks?
  * Kuidas reaalselt kõigi oluliste inimeste - kas siis üksuse, osakonna või projektimeeskonna liikmete tasemel - aega säästa? Kuidas jõuda rohkem vähema ajaga ning aidata ka teistel seda teha?
  * Kuidas panna ka TEISED tähtaegadest kinni pidama, kuidas tagada, et kõik olulised inimesed töötaksid laitmatult ning kellegi asjatu venitamise pärast teiste töö, aeg ja rahateenimine ei kannataks?
  * Kuidas koostööd teha pingevabamalt ja vähendada stressi?
  * Kuidas saavutada meeskonna kiire õppimine?
  * Teadmised ja tegevusmudelid sellest, kuidas hoida mistahes töö sisuliselt, ajaliselt ja rahaliselt kontrolli all

  Sihtgrupp
  Koolitus on suunatud inimestele, kes oma töös peavad korraldama teiste inimeste tööd või korraldama koostööd inimeste vahel või kes ise peavad tihedalt suhtlema osakonna või üksuse üleselt. Koolitusele on oodatud juhid, kelle meeskond osaliselt töötab kodukontoris, maatrikssüsteemis, üksuse või organisatsiooni juhid kes on tihedalt kostöös teiste üksuste ja organisatsioonideg, protsessijuhid, koostöö korraldajad, töögruppi juhid, samuti kõigi teiste valdkondade esindajad, kus tulemuse saavutamine sõltub rohkem kui ühest inimesest.

  Koolitus kestab 2 päeva.

  Kahepäevase koolituse teemad:
  Koostöö korraldamise edukus.
  Mis teed üksuste vahelise ja organisatsioonide vahelise koostöö keeruliseks.
  Määramatus töökeskkonnas. Kuidas võidelda määramatusega?
  Kuidas tulla toime kokkulepitud tööajaga?
  Kuidas koostöö planeerimise abil vähendada tööstressi ja tõsta meeskonna motivatsiooni?
  Miks ka väga hästi läbimõeldud koostööplaanid alati ei realiseeru kokkulepitud viisil?
  Kuidas kindlustada, et kõik, kes koostöösse on haaratud, võtaksid vastutuse oma lubaduste eest?
  Miks inimesed vastutust ei võta?
  Mida teha, et vastutuse võtmine oleks loomulik osa koostööst?
  Kuidas üles ehitada koostööks vajalik infosüsteem?
  Operatiivinfo kindlustamine.
  Koosolekud ja nende läbiviimine.
  Kuidas saavutada kindlustunne, et tööd sujuvad. Mida ja kuidas koostöö korraldaja jälgib?
  Muutused tööde teostamise käigus. Kuidas hakkama saada lisanduvate töödega?
  Tagasiside töö käigus.
  Metoodikad, kuidas inimesi kaasates leida tõhusamaid koostöövõtteid ja mudeleid.
  Muudatustele reageerimine ja uute kokkulepete sõlmimine.
  Kuidas koostöös osalejaid jooksvalt arendada ja kindlustada motiveeriv tagasiside.

  Koolitaja Tiit Valm

  Tiit Valm koolitab
  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Kahepäevase koolituse soodushind on 622 eurot +km. Täishind on 799 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kahe koolituspäeva jooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust


  Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5 kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Kuidas tõsta pingetaluvust?

  Psühholoogia praktikum siseenergia “tootmiseks”


  Ideed ja tehnikad, mis on olulised ka 2020. aastal

  Kuidas ja mil määral saame ise kindlustada järjest suuremat tööga rahulolu? Kuidas õppida tööl rohkem initsiatiivi näitama ja ise selle üle rõõmustama? Kas oskad jaotada oma energiat nii, et sa pole ei õhtul - saati veel hommikul - tööst liialt väsinud? Kas tahaksid osata oma enese või oma tiimi töösse installeerida indu ja positiivseid kogemusi, teha nii, et nad pingutavad asjalikult ja lustlikult korraga, suunata tasakaalu ja rahu teiste inimeste (klientide, töötajate) seisunditesse?

  Tuntud koolitaja ja psühholoog Mare Pork teab, kuidas seda teha. Nagu ikka, on Mare Pork oma koolitustega pisut oma ajast ees. Tõed, mida ta tutvustas juhtidele juba 10 aasta eest, on täna igapäevajuhtimises laialt kasutusel. Mindfulness ja moodsad keskendumistehnikad olid tema õpilastel katsetamisel juba siis, kui Eestis selle buumi veel polnud.

  See praktikum õpetab Sind kasutama ressursse, mis on kindlasti olulised ka 2020.aastal ja mida õppima ja harjutama tuleks hakata täna. Koolitusel õpetab Mare Pork, kuidas valitseda energiat nii, et tööst ei tekiks väsimust, ning kuidas suunata teiste inimeste energiat. Muuhulgas tehakse emotsionaalse täpsuse harjutusi töörahulolu kogumise jaoks ning vastatakse järgmistele küsimustele: Kuidas muuta energilisus ja pingetaluvus püsivaks? Kuidas vaadata oma tööle ja ennast selle sees värske pilguga? Kuidas ületada isiklikke piire? Kuidas muuta teiste hoiakuid?

  Mare Pork: „Koolitus õpetab, kuidas arvestada nende töö- ja elukeskkonna tingimustega, mida muutunud ühiskond on kaasa toob, aga jääda seejuures ise ka ellu. Me õpime, kuidas jätta omaenese töösse alles ning lisada teiste töösse lõbu, mängulisust ja kergust, mitte ainult eesmärke ja pingutust, ning kuidas juht saaks teha endale töö huvitavaks ja teiste jaoks nende töö kaasahaaravamaks.“

  Kui Mare Porgi ajakasutus- ja keskendumisoskuste koolitus seab fookusesse väärt aja juurde tekitamise oma ellu ning õpetab enesejuhtimise kuldtõdesid ajakasutuses, siis see koolitus keskendub efektiivsemale energiakasutusele nii enese kui ka teiste ressursside suunamisel ning õpetab uusi meetodeid enese ja teiste „taassütitamiseks“ ning läbipõlemise vältimiseks.

  Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

  Koolituselt saad:
  - Oskused jaotada oma energiat paremini ja seeläbi vähem väsida
  - Oskuse modelleerida teiste inimeste tööd põnevamaks, innustavamaks ja mängulisemaks
  - Teadmisi tänapäevastest seisukohtadest energia optimaalse kasutamise ja mängulisuse kasutamise vallas
  - Tõhusaid meetodeid enese ja teiste seisundi juhtimiseks
  - Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest

  Teemad:
  * Kuidas vaadata uue pilguga enda (ja teiste) tööd? Ning mis sellest uuest pilgust kasu on? Millised on inimese tavaliselt veel mitte piisavalt kasutatud ressursid?
  * Efektiivsem energiakasutus. Suunatud energia – kuidas õppida reguleerima oma vitaalsust, energikasutust? Kuidas energia paremini jaotamise oskuse kaudu mitte väsida ja kuidas see praktilises elus käib? Kuidas luua energiat juurde?
  * Kaasamiste eri vormid. Mida peaksid tegema selleks, et inimesi mitte ainult formaalselt, vaid ka emotsionaalselt kaasata?
  * Hoiakute muutmine. Kuidas muuta suhtumisi? Kuidas muuta teiste inimeste (klientide, töötajate) hoiakuid?
  * Ärevuse mahavõtmise tehnikad.
  * Mis juhul on võimalik muuta väga pika aja jooksul tekkinud harjumusi (endal, teistel)?
  * Kuidas tuua töökeskkonda mängulisust, või kuidas elevust ja aktiivsust panna tööülesannetesse, mitte töistesse vahepausidesse?
  * Kuidas muuta pingelised situatsioonid mängulilseks? Tuua töökeskkonda sisse ootamatusi, mängulisust ja muuta seeläbi töökoha suhtlemisolukorrad paremaks?
  * Kuidas välja rebida (nii ennast kui teisi) juba kujunenud, kuid ebaefektiivsetest mustritest?
  * Sinu võimalused saata sõnumeid (nii verbaalseid kui mitteverbaaseid) ja avastada kasutamata võimalusi. Täpsem taju töötajatega suheldes.
  * Enesejuhtimise tehnikad juhile. Kuidas valida mõtteviisi? Kuidas valida meelelaadi? Kogemust? Mida valida oma kogemusest?
  * Enesekriitika jõud.
  * Kuidas pingutada mängleva kergusega? Konstruktiivse harjutusi.
  * Kuidas installeerida positiivseid kogemusi? Eheda positiivsuse jõud meeskonnas.
  * Sisekõne saladuste jälil. Kuidas kinni püüda olulisi teemasid alateadvusest?
  * Suhete potentsiaali avastamine. Millised on kontakti kaudu tekkivad võimalused?
  * Kuidas sisevõitlustest väljuda võitjana? Nörrituse ületamine.
  * Erinevate mänguliste elementide ja praktiliste ülesannete leidmine töökeskkonna erinevatesse ametitesse.

  Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:00 Lõuna
  14:00 - 15:30 Koolitus

  Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu.

  Koolituse soodushind on 449 eurot +km. Täishind on 499,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust.

  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

  Tagasiside andmine

  Kuidas anda õigesti tagasisidet ja pidada raskeid vestlusi?
  Usun, et oled nõus - organisatsioon saavutab tulemusi, kui töötajad teavad, milline on hea töö ja hea tulemus. Töötajad kurdavad aga tihti, et vajaka jääb nii kiitusest kui ka adekvaatsest kriitikast ehk siis hästi antud tagasisidest.

  Tagasiside andmise koolitus on laiema fookusega kui arenguvestluste pidamise õppimine. Arenguvestlustele keskendumine organisatioonis justkui annaks signaali, et tagasisidestamine peaks toimuma kord aastas. Tegelikult on aga tagasiside igapäevane tööprotsessi osa, mille kaudu juhtida töötegijaid selles suunas, kuhu juhid ja visionäärid näevad, et peaks liikuma, selleks et organisatsioon oleks edukas ja täidaks oma missiooni. Tagasiside ei ole ainult juhtide ülesanne või privileeg, vaid sisaldab ka kolleegidevahelist suhtlust ning alt üles suhtlust.

  Paljude jaoks ei ole tagasiside andmine lihtne ega loomulik tegevus ja ebamugavustunne aina kasvab kui koguneb kogemusi, et heatahtlik märkus päädib vestluspartneri suure emotsioonipuhanguga, millega ei osata midagi peale hakata. Ka teiste ideede ja ettepanekute kommenteerimine võib lõppeda solvumise või vihastamisega.

  Õpime muuhulgas, millal tagasisidet anda, milline tagasisidevorm kellele sobib ja kellele mitte, kuidas tunda ära takistusi tagasiside vastuvõtmisel, kuidas hoolitseda selle eest, et vestlus “metsa ei läheks” ning teeme läbi mõned praktilised olukorrad.

  Sihtgrupp: Spetsialistid, juhid, personalijuhid, projektijuhid, üksuste ja organisatsioonide juhid ning kõik need, kelle töö nõuab aeg-ajalt tagasiside andmist.

  Tagasiside üks vorm on ka negatiivse tagasiside andmine või mõningatel juhtudel ka töösuhte lõpetamine. Siis on vestluse eesmärk töötajale teada anda, et selles rollis ta enam jätkata ei saa ning ta peaks meeskonnast või organisatsioonist välja liikuma. Kahjuks on mitmeid näiteid, kus inimene koondatakse või lastakse lahti ja alles nö teate kätte saamisel selgub, et temaga ei olda juba kaua rahul – siis on see uudis seda raskemini talutav. Inimest valdab tunne, nagu oleks teda lolliks tehtud ja temaga ebaväärikalt käitutud, mis vallandab temas viha ja ebaõigluse tunde ning sunnib ta kaitseseisundisse. Ta võib ähvardada oma õigusi juriidiliselt kaitsma asuda ning sotsiaalmeedias organisatsioonist „tõtt“ rääkida. Suhete taoline teravnemine ei ole aga möödapääsmatu. Raskeid vestlusi saab õppida pidama nii, et inimene on hoopis tänulik, et sa temaga väärikalt käitusid, kuigi vestluse sisu oli talle ebameeldiv.
  Millistel juhtudel see koolitus sind kindlasti aitab?
 • Kui soovid paremini õppida väljendama nii positiivset kui ka negatiivset tagasisidet;
 • Kui su meeskonna liige ei tundu mõistvat, et sa ootad temalt hoopis muud;
 • Kui su meeskonna liige ei panusta nii, nagu ootad, aga sa ei oska seda viisakalt ja kontruktiivselt adresseerida;
 • Kui soovid parandada oma meeskonna tulemusi, riskimata oma inimesi pahandada või töömeeleolu rikkuda;
 • Kui sa oled otsustanud, et üks meeskonna liige peab lahkuma ja samas soovid, et see ei toimuks tüliga või organisatsiooni maine kahjustamisega.
 • Kui soovid õppida, kuidas pidada väärikalt koondamis- või muid lahkumisvestlusi.


 • Koolituse teemad on:
 • Millised oskused on olulised tagasiside andja puhul ja millised vastuvõtja puhul? Mille peaks selgeks saama?
 • Tagasiside vormid ja tagasiside andmise viisid.
 • Kuidas inimene tegelikult õpib? Õppimise ja tagasiside vastuvõtmise psühholoogia.
 • Mida me tänapäeval veel tagasisidestamisest teame? Emotsionaalne intelligentsus ja teadvelolek ning nende seos tagasisidestamisega.
 • Raskete vestluste meelespea. Mida ei tohi unustada?
 • Viime teadmised praktikasse! Harjutame tagasisidestamist.

 • Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus
  Koolitaja Kärt Kase
  Kärt Kase Kärt Kasel on üle 20 aasta kogemust personalijuhtimise vallas ja selle erinevates psühholoogilistes nüanssides, mis puudutab inimeste juhtimist. Ta on töötanud ehitus-, jae- ja hulgikaubanduse, ning tootmise ja teenindus- ning telekommunikatsiooniettevõtetes tippjuhtide meeskonnas ning nõustanud neid erinevatel personaliga seotud teemadel. Nii tööstus- ja organisatsioonipsühholoogia haridus Kanadas kui ka pikk töökogemus erinevates Eesti ettevõtetes on talle näidanud, et sarnased väärtused aitavad suuremat pühendumist luua ning mõjutavad positiivselt sooritust ehk tulemusi.

  Koolituse soodushind on 319+km, täishind 399+km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust kohvipausideja lõuna ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

  Käitumis- ja suhtlemisstrateegia
  oskuslikku suhtlemist nõudvates töösituatsioonides

  Kõige olulisemad suhtlemistehnikad ja enesejuhtimise oskused keerulistes suhtlemissituatsioonides
  Kas teadsite, et peale IT-alaste oskuste on kohe järgmised tööturul nõutuimad inimeste kompetentsid meeskonnatöö- ja suhtlemisoskused? Need on universaalsed oskused, mida läheb meie aina keerukamas maailmas aina rohkem vaja, nii alluvate, kolleegide kui ka klientidega suheldes.
  Sageli on peamine häda selles, et maailma kiputakse nägema vaid läbi oma silmade. Samas elame me tänapeaval üksteisega väga seotud maailmas. Kõik on seotud kõigiga. Seetõttu on selge, et peaksime õppima ka rohkem koostööd ja sünergiat saavutama. Kuidas aga tegelikult teise inimese sisse paremini näha, teda paremini mõista? Kuidas mõtleb klient? Miks mu alluv teatud ülesandeid meelsasti täita ei taha? Mis toimub mu ülemuse peas? Miks mõned inimesed sobivad omavahel paremini kui teised? Kuidas ma peaksin just temaga käituma just sellises olukorras?

  Koolituselt saate: - oskuse kasutada erinevaid suhtlemis- ja kehtestamistehnikaid
  - teadmised, kuidas enese negatiivsete emotsioonidega hakkama saada
  - näpunäited erinevate inimtüüpidega suhtlemiseks ja keerulistes olukordades toimetulekuks
  - juhiseid, mille abil vältida suhtlemisvigu ja ületada keerulisi olukordi
  Koolituse kirjeldus:
  Koolitus keskendub kahele peamisele fookusele:
  1) kuidas keerulistes suhtlemisolukordades valida selline suhtlemisstrateegia, mis võimaldab teist osapoolt paremini mõista ja rahumeelselt koostööd saavutada;
  2) kuidas pingelistes olukordades ise rahulikuks ja tasakaalukaks jääda.

  Et olla selles edukas, tuleb mõista teise poole motivatsiooni, hirme, piiranguid, väärtushinnanguid, isiksuseomadusi ja vastavalt sellele valida ka suhtlemisviis ja lähenemine. Lisaks sellele tuleb teada üldisi seaduspärasusi – kuidas inimesed reageerivad kriitilistes olukordades ja mida nad vestluspartnerilt ootavad. Samuti tuleb osata märgata iseenese reaktsioone ja neid suunata nii, et negatiivsed emotsioonid või eelarvamused ei pääseks segama.
  See koolitus õpetabki selgitama teise inimese vaadet ja tähele panema iseenese käitumismustreid ja valima käitumisstrateegiat. Õpitakse võtteid, mida kasutada teise inimese tähelepanelikuks kuulamiseks, aga ka inimeste kaasamiseks omaenese ideedega, samuti omaenese tunnete juhtimist.
  Vaadeldakse levinumaid vigu inimeste hindamises ja käitumisstrateegia valikul, manipulatsiooniga toimetulemist ning mõjutamisoskusi.
  Koolituse käigus õpitakse võtteid, mis aitavad teist poolt “lugeda” ja erinevaid käitumismalle kasutada. Kindlasti aitab see koolitus ka iseennast paremini „lahti seletada“ ja mõista omaenese reaktsioone. Õpitakse ka suhete juhtimist ja edukaid tehnikaid suhtlemises, et ennetada ja lahendada konflikte.
  Koolitus on kasulik kõigile, kel tuleb oma töös saavutada koostöövalmidus ning juhtida iseenese emotsioone erinevvates suhtlemisolukordades. Koolituse käigus tehakse palju praktilisi harjutusi ja kasutatakse teemade paremaks mõistmiseks videomaterjali, praktilisi näiteid ja grupitöid.
  Koolituse kestus on 12 akadeemilist tundi, mis on jagatud kahele päevale, mõlemal päeval toimub koolitus kell 10 – 15.30.
  Teemad:
  Enesekehtestamine ja kehtestava käitumise tehnikad.

  Huvitavaid fakte teise inimese tajumisest ja meeldimiskunstist.
  Mis mängib rolli esmamulje loomisel?
  Mida teha, kui inimesed minuga ei nõustu?
  Agressiivsusele omapoolse agressiivusega vastamine – mis siis juhtub ja miks see ei ole hea võte?
  Kuidas maandada nii enda kui teise poole emotsioone pingelises situatsioonis?
  Kuidas toimub rahulik enesekehtestamine? Kehtestav sõnum – millest see koosneb ja kuidas seda õigesti teha? Kehtestav käitumine.
  Toimetulek vastupanuga.
  Kuidas mitte lasta endaga manipuleerida?
  Kehtestamistehnikad ja vastumanipuleerimise võtted.
  Kuidas maandada vestluspartneri pinget või agressiivsust?
  MIs on tooni valik ja miks see on oluline?
  Kuidas öelda keerulisi või negatiivseid sõnumeid kolleegile?
  Kuidas avada kinnist vestluskaaslast?
  Kuidas saada teisi inimesi endaga kaasa?

  Oskuslik kuulamine ja suhtlemisvigade vältimine.

  Suhtlemisvead. Levinud (kuid ebaefektiivsed) viisid rahulolematuse väljendamiseks.
  Mis on aktiivne kuulamine ja kuidas see aitab suhtlemisprobleeme lahendada?
  Kuidas anda negatiivset tagasisidet teisele nii, et see ei solvuks?
  Kuidas anda positiivset tagasisidet nii, et see ei mõjuks lameda või ülepingutatuna?
  Kuidas saavutada usaldust?
  Kuulamis- ja peegeldamistehnikad – milleks neid vaja on ja kuidas need päris-elus töötavad?
  Kuidas aktiivse kuulamise võtteid enda heaks tööle panna?
  Milline on kõige olulisem oskus konfliktide lahendamisel ning inimeste kaasamisel ja endaga ühele nõule saamisel?

  Enesejuhtimine.

  Kuidas võtta omaenese emotsioonid konfliktsituatsioonis kiiresti kontrolli alla?
  Enesejuhtimine keerulistes olukordades – mida teha, et ise igas olukorras rahulikuks jääda?
  Millised on minu võimalused oma seisundi või meeleolu juhtimisel?
  Negatiivsete emotsioonidega toimetulek nii pingelises olukorras sees olles kui pärast seda.
  Kuidas enesejuhtimise võtete valdamine aitab meil edukam olla kliendisuhetes või eraelus?
  Millal ja kuidas neid oskusi harjutada saab?

  Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:00 Lõuna
  14:00 - 15:30 Koolitus
  Koolitaja Elina Siilbek
  Elina Siilbek Elina Siilbek on erinevaid üksusi ja organisatsioone juhtinud viimased 20 aastat ning koolitusturul toimuvaga olnud tihedalt seotud viimased 15 aastat. Saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat Eestis ja Taanis, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis- ja isiksusepsühholoogia ning organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud ERE Koolitused, Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on juhtinud Äripäeva Koolitus- ja Konverentsikeskust, korraldanud konverentse ja koolitusi koostöös Eesti tipp-koolitajatega ning koolitab ka ise tipp- ja keskastme juhte ning spetsialiste – peamiselt suhtlemisoskuste, isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid. Isiksusepsühholoogia ja erinevate inimtüüpide psühholoogia ning suhtlemisstrateegiad on valdkond, mida ta on nii süvitsi uurinud kui ka oma töös rakendanud. Elina Siilbek on kaasatud ka projekti “Tagasi kooli” ja programmi „Koostööoskused 21. sajandil“ ning ta õpetab nii pedagooge kui ka gümnaasiumiõpilasi, peamisteks teemadeks on suhtlemisoskused, enesejuhtimine ja ajajuhtimine ning koostööoskused. Lisaks koolitamisele ja koolitusprogrammide koostamisele konsulteerib ta ettevõtteid juhtimisvaldkonnas ning juhib lisaks ERE Koolitustele ka 45 töötajaga sihtasutust Harku vallas.


  Kahepäevase koolituse soodushind on 469 eurot +km. Täishind on 569 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

  Kaasaegsed ajakasutus- ja keskendumistehnikad.

  Kuidas tekitada väärt aega juurde?


  Elu muutev käsitlus tipptegijate koolitajalt Mare Porgilt

  „Kiired asjad on harva olulised ja oluliste asjadega on harva kiire“ on öelnud Eisenhower. Kas Teie võtate aega tõeliselt oluliste asjade jaoks? Või lahendate päevast päeva aina uusi tulekahjusid? Me õpime tööl erinevaid tööprotsesse ja arvutiprogramme, juhtimisoskusi, mida peetakse oluliseks, kuid ikka kõnnib enamik inimesi kogu elu ringi, tundes end ebatäiuslikuna, vajades oskusi, kuidas tõeliselt oluliste asjadega elus toime tulla.

  Kui palju teie mõtted hüplevad? Kas vihastute enda peale siis, kui ei suuda keskenduda?

  Sageli vajame lisaenergiat teistega suheldes või teisi inimesi juhtides. Hea inimeste juht tunneb hästi eelkõige iseennast –oma oskusi, emotsioone, sisemisi takistusi ja arengukohti, oma tulevikueesmärke ja käitumisreaktsioone erinevates olukordades. Seejärel on ta võimeline tundma hästi teisi ja neid hästi juhtima. Töises kiires oravarattas jääb aga harva aega mõelda tõeliselt olulistele küsimustele: kui suure osa ajast olen oma eluga rahul ja millistes valdkondades veel ei ole? Mida teha, et kogu eluga igas valdkonnas ja igal ajal rahul olla? Ja kui juba kannatada, siis kuidas kannatada võimalikult mõistlikult? Mida teha, et mu soovid ja tahtmised oleksid tasakaalus ning ma ise tunneksin end rahulolevana? Kuidas kasutada paremini olemasolevat aega ja energiat?

  Kui tahate leida neile küsimustele vastust, siis uskuge, Te pole üksi. Neid inimesi on veel. Ja nüüd kutsumegi me need inimesed koos arutlema ja arenema, osalema uues omanäolises Mare Porgi koolitusprogrammis, mis aitab saada vastuseid just neile ja teistele Teie jaoks olulistele küsimustele.

  Tuntud psühholoog Mare Pork ütleb, et elu on hindamatu väärtusega, kuid elu terviklikkus ja rahulolu on sõltuv tajumise viisidest (nii aja kui toimuva tajumise viisidest). Elu tuleb ümber korraldada nii, et prioriteediks saaks tunnetatud, pühendunud, ärevusest vaba kvaliteetaeg. Mare Pork ütleb, et kuigi inimene tehniliste vahendite abil “säästab aega”, siis pole ta veel aru saanud, et aega on vaja õppida paremini läbi elama.

  Mare Pork arvab, et hoolimata kõigist meie erialastest oskustest ja teadmistest on enese ja teistega hakkamasaamine ning eluga rahulolu inimese suurim väljakutse. Miks me siis kõige selle kohta nii vähe õpime? Miks me jätame olulised asjad unarusse ja mattume pakiliste alla?

  Hea uudis on see, et me saame muuta oma seisundeid, suhtumisi, tundeid, mõtteid; nautida lahkete ja tarkadega koosolemist.
  Koolituselt saate:
  - Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks
  - Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt
  - Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest
  - Teadmised tänapäevastest seisukohtadest enese- ja ajajuhtimise vallas
  - Oskused keskenduda paremini ja seeläbi säästa aega ja energiat
  - Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu

  Koolitusprogrammi käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes, õpetatakse ajakasutusoskusi, keskendumisoskusi, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides, õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.
  Teemad:
  Aja tajumise ja kasutamise parandamine keskendumistehnikate abil
  Kuidas käib mõistlikult kannatamine ehk kuidas saavutada otsus ja kontroll oma elu üle
  Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte.
  Inimese võimalused seisundijuhtimisel.
  Negatiivsete emotsioonidega toimetulek.
  Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia.
  Kuidas liikuda negatiivsetelt emotsioonidelt neutraalsusesse?
  Inimestevahelisest mõjutamisest aju-uuringute valguses.
  Kuidas kontrollida olukorda, mis tundub kontrollimatu?
  Õhkkonna kujundamine - heade tunnete pakkumine, raskete „läbitöötamine” - konflikt, vastupanu.
  Oma emotsionaalse stiili hindamine, pingetaluvus. Pingetaluvuse mõõtmise test.
  Positiivsuse postulaat negatiivse nihke vastu ja konstruktiivsuse suhtes vastutuse võtmine.
  Pingetaluvuse taju täpsustamine – millied on sinu pingeastmed ning kuidas energia ja pinge jaotuvad?
  Taju täpsus – mida see tähendab ja mida sellega annab teha? Mida tähendab igahetkeline kohalolu ja miks sellest viimasel ajal nii palju räägitakse?
  Ajatajust eluga rahulolu kindlustajana.
  Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
  Kuidas iseennast „üle mängida“ – kui meie hinnangud ja reaktsioonid on nii kiired tulema, siis mis ajahetkel ja kuidas me oma aju mõjutada saame? Kus on valik? Kas ja kus saab veel midagi muuta?
  Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest – neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

  Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus
  15:45 - 16:00 Kohvipaus
  16:00 - 17:00 Koolitus


  Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.
  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


  Koolituse soodushind on 449 eurot +km. Täishind on 499 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

  Enesejuhtimise psühholoogia

  Kõige kindlamad viisid eluga rahulolu suurendamiseks


  Koolitus on jaotatud kahele päevale kolmenädalase intervalliga

  Kas olete kuulnud oma tuttavaid või iseennastki kurtmas umbes nii: "Näiliselt on mul kõik laitmatu – töö, pere, hobid, võimalused –, aga midagi oleks ikka nagu puudu"? Juhtide hulgas tehtud uuringud näitavad, et ehkki nad on kõige paremini tasustatud ametigrupp, on nende seas enese jaoks ebameeldivat ja arusaamatut rahulolematust siiski liiga palju.

  Ikka on nii, et isegi kui suurte asjadega saadakse hakkama, piisab väikestest asjadest, et need ei laseks olla eluga täielikult rahul. Konfliktid igapäevaelus häirivad vaatamata sellele, et oleme õppinud neid normaalseks pidama. Vahel muutuvad inimsuhted talumatult keeruliseks. Me kannatame püsikonfliktide all, olukordades, kust ei saa ei edasi ega tagasi ega välja. Kordusstsenaariumid meie elus mürgitavad meie igapäevaelu.

  Kuidas negatiivne positiivseks pöörata? Kuidas murda häirivaid mustreid? Vahel jääb puudu mitte rahalistest vahenditest, vaid emotsionaalsest ressursist. Kui tunned, et ei jaksa, et mõistus saab otsa, tuleb leida olukorrale lahendus psühholoogia abiga. ERE uus koolitus pakub abi kordussituatsioonide mõistmisel ja vältimisel ning toob Teieni tulevikupsühholoogia enesejuhtimise vallas.

  Kas teadsite, et tegelikult on võimalik millisekundite jooksul oma seisundit korrigeerida? Kuidas see käib? On teada, et emotsionaalne seisund on kontrollitav ning enese valitud emotsionaalse seisundiga saad korda saata palju enam ja paremini, kui seni on olnud võimalik.

  Kuidas väljuda ebaõnnestumiste lõksudest? Kuidas tagadada pärast konflikti, et suhe jätkuks rahuldavana mõlemale poolele? Kuidas pääseda solvumise mõttetust püünisest? Mida teha siis, kui tööl on vaja asi korda saada teha, aga inimesed tegelikult ei taha sellega tegeleda?

  ERE uus koolitus põhineb Richard Davidsoni teoorial emotsionaalsetest stiilidest, koolitab Eesti tipp-psühholoog Mare Pork. Richard Davidson on uurinud, kui palju saab inimene ise, muutes kindla skeemi abil mõtlemist ja tundeid, oma emotsionaalset stiili ja ka ajutegevust pikemaks ajaks muuta. Näiteks: kuidas teha nii, et mitte kunagi elus enam mitte solvuda? Mare Porgi juhendamisel harjutatakse osalejate valikul neist mõnda, näiteks pingetaluvust –- oskust, mis aitab välja tulla nii väikestest sekeldustest kui ka väga suurtest kriisidest.

  Miks just sellele koolitusele tulla?
  * Pikaajaline mõju. Tavaliste koolituste häda on sageli selles, et koolituse mõju jääb lühikeseks. enesejuhtimise psühholoogia koolituse eripäraks on aga tõhus emotsionaalse õppimise viis, mida ei ole vaja pidevalt korrata. Koolitusel tehakse harjutusi, millega saab aju oma tunnetustegevust muuta pikemaks ajaks. Lähtudes aju-uuringute tulemustest , õpitakse oma emotsionaalse seisundi kontrollimist ja mõjutamist endale kõige sobivamaks vastavalt olukorrale.
  * Tulevikuteema. Koolitusel õpitakse tänases maailmas moetrendina tõusva mindfulness’i (ärksus, eneseteadlikkus, teadvelolek) tehnikaid, mis alles hakkavad Eestisse jõudma, seetõttu on põnev proovida nii uhiuusi kui ka igiuusi enesejuhtimise viise. Kaasaegse psühholoogia uusimate teemadega tegeldes olete edukuse saavutamisel sammukese teistest ees. Tuntud koolitaja ja psühholoog Mare Pork on selle areneva tulevikuala tehnikate õpetamisel saavutanud järjekindlalt häid tulemusi.
  * Praktikas kasutatavad teadmised. Koolituse käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes: pingetaluvust, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, konfliktilahendamisoskusi, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides. Õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

  Koolitus on jaotatud kahele päevale kolmenädalase intervalliga, et saaksite õpitut vahepeal proovida ja katsetada.

  Koolituselt saate:
  * Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks.
  * Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt.
  * Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest.
  * Teadmised oma tõelistest tugevustest ja arengukohtadest ning meetodid edasiminekuks.
  * Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu.

  Teemad:

  Enesejuhtimine. Enesekontrolli kõrgtase
  6 stiili inimese emotsionaalses enesejuhtimises – kuhu paigutun mina? Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte. Pingetaluvus: k. Kuidas mul sellega hetkel on ja kuidas seda arendada?Täielik kohalolek ja keskendumisvõime. Mis sellest sõltub ja kuidas keskendumisvõimet arendada? Inimese võimalused seisundijuhtimisel. Kas ja kuidas saab muuta oma emotsionaalset stiili? Negatiivsete emotsioonidega toimetulek. Impulsiivsuse muutmise harjutusedi. Esimese impulsi ülemängimine. Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia. Kehataju. Kuidas õppida ära tundma väsimuse eri liike, kas füüsilise ja vaimse väsimuse erinevused on tajutavad? Energialaksud ja -säästlikkus.

  Juhi isiklik areng
  Kuidas asendada lõputud tahtmised olemasoleva väärtustamisega, ärrituvus meelerahuga, viha konstruktiivsusega? Kui suurel määral on võimalik treenida aju pidevat konstruktiivsust ja mida saab selleks teha? Pingetaluvus ja keskendumisvõime juhtimisel. Sotsiaalne vaist ja kontekstitundlikkus – mida peaks tänapäeval sellest teadma ja kuidas seda harjutada saab? Eluga rahulolu ja subjektiivne heaolu – inimestevahelise kõige karmima konkurentsi eelised. Kuidas elada nii, nagu ma tahaksin elada? Mille eest võiks olla tänulik? Kuidas osata hinnata seda, mis on juba olemas?

  Suhted tööl ja eraelus. Emotsionaalse kontakti kvaliteet.
  Nõuded hea juhi ja hea alluva suhetele. Inimestega parema kontakti tajumise ja loomise võimalused. Lähedussuhted ja kollegiaalsed suhted. Täielik tolerants inimese, (sh iseenda) suhtes. Ärevus ja erutus.

  Emotsioonide läbitöötamise tähendus pingeliste olukordade lahendamisel.

  VALIKUS OSALEJA JAOKS VEEL KA:
  Ajataju kui eluga rahulolu kindlustaja.
  Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
  Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest: neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

  Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.

  Ajakava mõlemal päeval:
  9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
  - registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
  - saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
  - helistage telefonil 6843211 või 56644381 .

  Soodushind 798.00 Täishind 899,00 Hinnale lisandub käibemaks 20%.

  Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.
  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
  Enesekehtestamise ja mõjulepääsemise oskused

  Suhete märkamatud mõjutajad

  Praktiline koolitus Martin Veinmannilt

  Paljudel ametikohtadel pole küll otseselt vaja avalikult esineda, kuid on palju kohtumisi, kus tulemus sõltub ometi mitte ainult enesekindlusest ja võimest ennast selgelt väljendada, vaid ka võimest panna end teise inimese/kliendi/koostööpartneri olukorda. Kas teate, kuidas te tegelikult oma ümbritsevaid sugereerite ainuüksi oma välimuse ja olekuga? Kui palju kliendi otsustest teie töö kohta sõltub tegelikult sellest, millest te ei räägi sõnadega?

  Milliseid sugestsioone teete Teie ümbrusele? Milliseid Te tahaksite teha? Kas on võimalikud konfliktid soovide ja tegelikkuse vahel?

  Kindel on see, et mitte ainult sõnad, vaid kogu teie olemus – riietus, asend, liigutused, näoilme, hääletoon – mõjutavad teisi tegema just sellist, aga mitte teistsugust otsust – ostma teie toodet või mitte, olema teiega nõus või mitte, tulema teie juurde teistkordselt või mitte.

  See koolitus ongi mõeldud just selliste ametikohtade esindajatele, kellel tuleb oma olemisega (keha ja häälega) kiiresti mõju saavutada. Koolitus aitab oma keha ja häält paremini ette valmistada ning pöörata tähelepanu olulistele faktoritele iseenda olekus, mis võivad mõjutada kliendi otsust teie toote või teenuse kohta.

  Kuidas olla inimesega ühel lainel? Kuidas tunda end oma kehas hästi? Millest sõltub enesekindlus? Kuidas mitte rikkuda oma enesekindlusega suhteid kliendiga? Kuidas saavutada kiiresti kontakt? Millal meid usutakse? Müüme me vaid toodet ja teenust või veel midagi? Kuidas pääseda konfliktidest? Kuidas neid juhtida?

  Nendele ja paljudele muudele küsimustele annavad vastuse just selle koolituse teemad.

  Koolituselt saate:
  * Teadmised kontakti ja usutavuse saavutamisest;
  * Näpunäiteid konflikti juhtimieks ja suhete loomise, taastamise ja säilitamise kohta;
  * Oskused oma hääle, keha ja väljendusvahendite mõjusamaks kasutamiseks;
  * Arusaama oma võimalustest inimeste mõjutamisel;
  * Praktilisi harjutusi hääle ja keha lõdvestamiseks ja mõjusamaks kasutamiseks.

  Teemad:
  1. Sissejuhatav enesevaatlus. Küsimuste sõnastamine. Õppimise 4 astet.
  2. Rapoor. Sõbralike ja usalduslike suhete loomine, säilitamine ja taastamine. Konfliktid ja nende juhtimine. Kohandumine ja antirapoor. Seisukohtade Aikido.
  3. Suhtlemine - mõtete ja keha keel.
  4. Suhtlemise olemus ja eesmärk.
  5. Verbaalne kõne ja kuulamine. Dialoog.
  6. Sõnad. Tõde ja vale. Mitteusutav tõde ja usutav vale.
  7. Audio-info – parakeel. Hääl kui suhe. Hingamine ja energeetika. Kuulmine ja kuulamine.
  8. Visuaalne info - kehakeel. Olemine ja näimine. Vaatamine, silmside, pilk ja pilgu liikumine. Näoilmed. Pokkerimäng. Asendid. Žestid.
  9. Keha valmisolek. Keha kui teejuht häälele ja mõtetele.

  Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus
  15:45 - 16:00 Kohvipaus
  16:00 - 17:00 Koolitus


  Soodushind 319.00 Täishind 399,00 Hinnale lisandub käibemaks 20%.

  Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.
  Koolitaja Martin Veinmann
  Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 26 aastat õpetas Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 500 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
  Esinemine ja esindamine avalikus sektoris

  Kuidas oma arvamuse või seisukohaga paremini mõjule pääseda?
  Kuidas paljundada oma seisukohti?

  Martin Veinmann koolitab Usun, et olete minuga nõus - inimene, kes töötab avalikus sektoris, esindab kedagi. Ta ei saa valida kuulajat, ta peab väga palju inimestega kohtuma, kuulama ja mõistma nende seisukohti ning selgeks tegema omi.

  Lisaks sellele tuleb avalikus sektoris sageli esineda spontaanselt, kiiresti avaldada oma seisukohti, saavutada hetkega kontakt ja mõjuda veenvalt. Erinevalt erasektorist, kus juhid enamasti teavad oma esinemisest ette ja saavad selleks valmistuda, on avalikus sektoris palju neid seisukoha- või sõnavõtte, millest pikalt ette ei teata. Vahel ka raadio- ja teleesinemisi, kus sõnum peab jõudma veenvalt paljude kuulajateni, keda me ei tunne ega ei näe.

  Kuidas hakkama saada keeruliste olukordadega, mida esindamine kaasa toob? Näiteks pahatahtlike küsimuste või vastandumistega? Ei saa loota, et kõik tahavad kuulda seda, mis sa räägid. Inimesed on sageli eri arvamusel, ka vastandlikel arvamustel. Samas on kõnelemise ülesanne selgitada, juurde saada arusaamist ning neid inimesi, kes mõtlevad, nagu sina, mõistavad su vaateid ja arusaamu.

  Kuidas maandada vastasseise? Kuidas veenda teisi? Mida me reeglina vestluspartnerilt ootame ja kuidas selle abil kujuneb arvamus? Kuidas toime tulla küsimustega? Kuidas sattuda küsijaga ühele poolele ilma konflikti tekitamata ja oma ideele kahju tekitamata? Kuidas saavutada tõsiseltvõetavus ja autoriteetsus?

  Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele saab vastuseid ERE uuel koolitusel, kus kogenud koolitaja Martin Veinmanni käe all saab harjutada turvalises keskkonnas, kuidas paremini saada kontakti, selgitada ja veenda ning vastata enesekindlalt ja oskuslikult küsimustele.

  Koolitus on suunatud avaliku sektori töötajatele ning neile, kes alles plaanivad avalikku sektorisse siseneda: valdade ja omavalitsuste töötajatele, poliitikutele ja valimistel kandideerijatele, koolide ja lasteaedade juhtidele, allüksuste juhtidele, ametnikele ning juhtidele riiklikus sektoris ja omavalitsustes, riiklikku või omavalitsuslikke struktuure esindavatele inimestele, nii algajatele kui ka edasijõudnutele ning neile, kes tahavad oma kõnelemisoskusi veel arendada.
  Koolitus annab:
  * teadmised sellest, kuidas saada koheselt kontakti, kõneleda enesekindlalt ja mõjusalt;
  * oskused inimesi kaasa tõmmata ja mõjuda meeldivalt;
  * juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi;
  * teadmised, kuidas tutvustada oma ideid, mõjuda autoriteetselt ja tõsiseltvõetavalt;
  * näpunäiteid selle kohta, kuidas vastata küsimustele ja osaleda intervjuudel;
  * soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.
  Ühepäevase koolituse teemad:
  Vastastikkus – suhtlemise üks põhiomadusi. Mida me reeglina vestluspartnerit ootame ja kuidas selle abil kujuneb arvamus?
  * Meeldivus. Kas meeldimiskunstil on reegleid ja seadupärasisusi?
  * Peegeldamine, rapoor. Sarnasus.
  * Autoritaarsus ja autoriteetsus – Selle avaldumine välistes tunnusmärkides ja olekus.
  * Veenmine. Kuidas olla veenev? Kuidas väljendada oma sisemist veendumust konkreetses tegevuses ehk sõnas? Infokanalid.
  * Kuidas toime tulla suurendusklaasi all: esinemine raadios või televisioonis.
  * Sõna autoriteetsuse saavutamine.
  * Kõne. Millest alustada? Kuidas harjutada ennast rääkijaks, kui siiani pole selleks suurt kogemust või tungi olenud?
  * Kus kõnet pidada? Kuidas ümbrus ja aeg mõjutab kõne tulemust.
  * Kõnede erinevad tüübid. Esitlus, enesetutvustus, tahtmiste ja ideede tutvustus.
  * Intervjuu.
  * Küsimused. Kuidas nendega toime tulla? Kuidas sattuda küsijaga ühele poolele ilma konflikti tekitamata ja oma ideele kahju tekitamata?
  * Ebakompetentsed ja pahatahtlikud küsimused – mida nendega peale hakata?
  * Vastandumine. Ei saa tahta, et kõik nad tahavad kuulda seda, mis sa räägid. Nad on eri arvamusel, vastandlike arvamuste taustal. Kuidas saada juurde saada neid inimesi, kes mõtlevad, nagu sina?
  * Kõne struktuur ehk ülesehitus - miks rääkida, millest rääkida, kuidas alustada, kõne põhiosa, lõpetamine.
  Ajakava
  9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  10:00 - 11:30 Koolitus
  11:30 - 11:45 Kohvipaus
  11:45 - 13:15 Koolitus
  13:15 - 14:15 Lõuna
  14:15 - 15:45 Koolitus
  15:45 - 16:00 Kohvipaus
  16:00 - 17:00 Koolitus

  Soodushind 319,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. Soodushind kehtib kuni nädal enne koolitust. Täishind 349 eurot + km 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras. 
  Koolitaja Martin Veinmann
  Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 26 aastat õpetas Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 500 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Ajajuhtimine meeskonnas

  Kuidas keerulistes koostöövormides asjad ikkagi kõik õigeks ajaks valmis saada?

  Koolitaja Tiit Valm

  Tiit Valm koolitab Sageli õpetatakse erinevatel ajajuhtimise koolitustel küll juhtima inimese enda aega (peamiselt seadma prioriteete), ent ei õpetata, mida teha olukorras, kus sinu aeg ei sõltu ainult sinust endast. Kuidas panna ka TEISED tähtaegadest kinni pidama, kuidas tagada, et kõik olulised inimesed töötaksid laitmatult ning kellegi asjatu venitamise pärast teiste töö, aeg ja rahateenimine ei kannataks? Kuidas reaalselt kõigi oluliste inimeste - kas siis üksuse, osakonna või projektimeeskonna liikmete tasemel - aega säästa? Kuidas jõuda rohkem vähema ajaga ning aidata ka teistel seda teha?

  Organisatsiooni efektiivsus tugineb lisaks materiaalsete ressursside tõhusamale kasutusele ka tööaja tõhusamale kasutusele.

  Võib tunduda uskumatu, aga kui arvutama hakata, siis tööaega säästma õppides säästate suure hulga raha. Milline on aega säästva töökorraldusega saavutatav efekt rahas? Kui näiteks ühe spetsialisti keskmine töötasu aastas 10800€ bruto ja tema töötunde aastas on 2024 (tööpäevi on aastas ca 253), siis selle spetsialisti töötunni maksumus on (10800:2024) 5,34 eurot. Nüüd pange tähele: kui te oskaksite iga päev säästa igal spetsialistil 1 tunni tööaega, oleks rahaline sääst aastas 5,34 × 230= 1228,2 eurot. Seega võit oleks 11,4% brutotöötasust! Kui võtta arvesse kogu tööjõukulu koos maksude ja muude kuludega, on võit aga veel palju suurem. Ainuüksi teatud töökorraldusega ja ajajuhtimise võtetega oleks võimalik efektiivsust sedavõrd tõsta, et kannataks töötajate palka suurendada üle 10%.

  Kuna üksuste juhid, töögrupi juhid, projektijuhid kasutavad mingis osas ühtede ja samade spetsialistide tööaega, siis on tekkinud olukorrad, kus teostava meeskonna liikmed on perioodiliselt tööga ülekoormatud. Tulemuseks on tööde hilinemine, mis paneb osad töötajad ootama teiste järel. Nii lihtsalt hakkab tekkima tööaja raiskamine. Lahenduseks on spetsialistide tööaja ühine planeerimine, mis eeldab üksuste juhtide, töögrupi juhtide ja projektijuhtide koostööd. Kogu koostöö juures peame arvestame, et süsteem ei saa toimida spetsialistide huve ja motivatsiooni eirates.

  Koolitusel käsitletakse erinevaid aspekte – kuidas oma tööajaga paremini hakkama saada, sh olla ise efektiivsem, mida teistega koostöö planeerimisel arvestada, kust on oodata riske ja mida teha nende mõjude vähendamiseks. Kuidas koostööd teha pingevabamalt ja vähendada stressi? Kuidas koostöö kaudu tõsta kogu meeskonna motivatsiooni? Kuidas hakkama saada teiste inimeste tööaja juhtimisega, nii et kõik asjaosalised saaksid ka oma aega mõistlikult planeerida? Koolitus on tempokas ja praktiline ning teooriat käsitleme just nii palju, et mõista miks ja kuidas aja säästmiseks peab midagi tegema.
  Koolituselt saate teadmised:
  Kuidas väikeste ja lihtsate võtetega saavutada selgelt mõõdetavat ajalist ja rahalist võitu?
  Kuidas saavutada meeskonna kiire õppimine?
  Kuidas on võimalik leida häid ideid efektiivsuse jätkuvaks tõusuks?
  Teadmised ja tegevusmudelid sellest, kuidas hoida mistahes töö sisuliselt, ajaliselt ja rahaliselt kontrolli all
  Hulga töökorralduslikke võtteid, kuidas oma tööd tõhusamaks muuta
  Sihtgrupp
  Koolitus on suunatud inimestele, kes oma töös peavad korraldama teiste inimeste tööd või korraldama koostööd inimeste vahel. Koolitusele on oodatud üksuse juhid, protsessijuhid, koostöö korraldajad, projektijuhid, töögruppi juhid, esmajuhid. Ootame inimesi erinevatelt elualadelt - nii teenindussektorist, rahandusest kui ka avalikust sektorist (ministeeriumid, ametid, kohalikud omavalitsused, sihtasutused jne), samuti sobib koolitus bürootöö tegijatele, inseneribüroodele ja projekteerimisettevõtetele, samuti kõigile teiste valdkondade esindajatele, kus tulemuse saavutamine sõltub rohkem kui ühest inimesest.

  Koolitus kestab 2 päeva.
  Kahepäevase koolituse teemad:
  Kokkulepitud tulemusnõuete täitmine vastavalt eesmärkidele ja kokkulepetele – kuidas seda teha?
  Töömeetodite ja –protsesside arendamisele kaasaaitamine.
  Koostöö korraldamise keerukas keskkond. Kas ainult administratiivne juht on koostöö korraldaja?
  Tööaeg kui eriline ressurss. Miks vajab tööaeg juhtide ja koostöö korraldajate erilist tähelepanu?
  Millist efekti on võimalik tõhusama koostöö korraldusega saavutada?
  Kuidas saada meeskonna tööaja üle kontroll?
  Määramatus töökeskkonnas
  Kuidas võidelda määramatusega?
  Kuidas koostöö planeerimise abil vähendada tööstressi ja tõsta meeskonna motivatsiooni?
  Miks ka väga hästi läbimõeldud koostööplaanid alati ei realiseeru kokkulepitud viisil?
  Juhtide omavahelise koostöö vajadus ja võimalused
  Kuhu kaob meie väärtuslik tööaeg?
  Kuidas vähendada spetsialisti ja meeskonna ajakadusid?
  Kuidas kindlustada, et kõik, kes koostöösse on haaratud, võtaksid vastutuse oma lubaduste eest?
  Miks inimesed vastutust ei võta?
  Mida teha, et vastutuse võtmine oleks loomulik osa koostööst?
  Kuidas üles ehitada koostööks vajalik infosüsteem?
  Operatiivinfo kindlustamine aja ja eelarve osas
  Koosolekud ja nende läbiviimine
  Kontroll tööde teostamise üle. Mida ja kuidas koostöö korraldaja kontrollib?
  Muutused tööde teostamise käigus. Kuidas hakkama saada lisanduvate töödega?
  Kuidas määrata tööde prioriteedid?
  Tööde üleandmine Kuidas tööde lõpetamine ja üleandmist teostada nii, et see suurendaks motivatsiooni järgmisteks töödeks?
  “Viie miksi” meetod probleemide analüüsiks
  Tagasiside töö käigus. Töömeetodite ja –protsesside analüüs ja parendusettepanekud jooksvalt tööde käigus.
  Metoodikad, kuidas kaasates inimesi leidmaks tõhusamaid koostöövõtteid ja mudeleid
  Muudatustele reageerimine ja uute kokkulepete sõlmimine.
  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Kahepäevase koolituse soodushind on 446 eurot +km. Täishind on 499 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust


  Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5 kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Eesmärkide seadmise oskused juhile

  Kuidas eesmärgid tööle saada
  Eesmärkide seadmine on tõestatult kõige tugevamalt tulemuslikkusega seotud juhtimisvõtteid maailmas. Seetõttu on ta ka kõige levinum juhtimisvõte - eesmärkide seadmine ja nende poole pürgimine toob parema tulemuse, sest eesmärgid annavad sihi, loovad aluse tagasisideks, tekitavad õhinat jne.
  Aga kas olete oma ettevõttes märganud, et mõnikord tekitavad eesmärgid hoopis väsimust. Või hoopis vastuseisu, nii et juht peab neid aktiivselt „müüma“ või hoopis käsu korras kehtestama? Siin on mõned levinumad eesmärkidega seotud väljakutsed Eesti ettevõtetest:
  - tüdimus eesmärkidest, sest iga kuu algab jälle uue eesmärgiga (mis on loomulikult kõrgem kui eelmine)
  - väsimus eesmärkidest, sest neid on palju ning nende täitmise jälgimine ja edu / ebaedu põhjustesse süvenemine seetõttu päris aeganõudev
  - vastuseis eesmärkidele, sest need on võõrad, juhi omad
  - segadus, sest eesmärgid justkui täituvad, kui ettevõtte tulemus seisab ikkagi paigal

  Käesolev koolitus vaatab samm-sammult läbi kogu eesmärkide seadmise ning nende täitmise jälgimise protsessi ning annab konkreetsed juhised, kuidas tagada, et 1. eesmärgid tõesti aitaks rohkem saavutada (see on ainuke eesmärkide kasutamise põhjus)
  2. eesmärgid ei muutuks tööd segavaks (jah, piisavalt paljudes ettevõtetes eesmärgid segavad "päris töö“ tegemist)
  3. eesmärkide seadmine ei motiveeriks ettevõtte suhtes kahjulikke tegevusi või käitumist (müün kliendile, kes on makseraskustes; aeglustan tootmist, sest selle kuu plaan on täis; lükkan müügi järgmisse kuusse, sest selle kuu eesmärk niikuinii ei täitu).
  4. et eesmärk „kuuluks“ eelkõige eesmärgi täitjale, mitte juhile
  Sihtgrupp:
  Koolitus on mõeldud ettevõtte juhtkonda kuuluvatele inimestele, tegevjuhtidele, üksuste juhtidele, ettevõtjatele ja otsustajatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi taktikalise eesmärkide seadmise ja täitmise vastu.
  Teemad:
  1. Eesmärkide hierarhia:
  * mis on eesmärk, mis on mõõdik ning kuidas neid juhtimises kasutada;
  * ettevõtte eesmärgid, meeskonna eesmärgid ja individuaalsed eesmärgid – kuidas tagada nende kooskõla, et üks ei töötaks teisele vastu.
  2. Eesmärkide seadmisest:
  * kes seab eesmärgi – juht, alluv, meeskond;
  * hea eesmärgi tunnused (ja laseme SMARTist natuke lahti);
  * kui raske peaks eesmärk olema – kerge, keskmine, raske?
  3. Mõõdikutest:
  * ettepoole vs tahapoole vaatavad mõõdikud;
  * kuidas eesmärgi täitmisele kaasa aitamiseks sobivaid mõõdikuid valida;
  * universaalne tööriist mõõdikute valimiseks reeglid vastavalt ettevõtte ja töö eripäradele.
  4. Kui eesmärk ja mõõdikud on paigas:
  * kõige tõhusamad võtted, kuidas nende täitumist efektiivselt jälgida;
  *. Tagasiside - eesmärk ilma tagasisideta on kui Kati ilma karuta;…
  * milline on tõhusaim tagasiside andmise viis;
  * kui tihti tagasisidet anda;
  * kuidas anda tagasisidet nii, et ta kohale jõuaks ning tekitaks soovi pingutada.
  6. Eesmärgid ja tagasiside:
  * millised inimtüübid millist tüüpi eesmärke eelistavad;
  * millist tüüpi eesmärgid on tulemuslikkuse seisukohalt kõige tõhusamad.
  7. Hoiatused:
  * millised on levinuimad võtted eesmärkidest tuleneva kasu nullimiseks;
  * mida teha, kui mõni neist on teie ettevõttes levinud.
  Lisaks vaatame üle mõned levinumad "haibid":
  1. Üks õige eesmärk peab olema väga väga raskesti saavutatav vs. üks õige eesmärk peab olema mõistliku pingutusega saavutatav vs üks õige eesmärk on pidev areng
  2. Eesmärgid tuleb püstitada ühisel / meeskondlikult vs. juht on see, kes eesmärgi püstitab ning teiste roll on eesmärke täita
  3. Eesmärk peab olema konkreetne ja mõõdetav (SMART) vs. eesmärk peab olema pigem nägemus, visioon, pilt tulevikust
  Koolituse käigus:
  1. Lahendatakse üks juhtum, mis võtab kokku kõik eesmärkide seadmise põhilised reeglid
  2. Vaadatakse kolme juhtumit Eestist – kuidas ettevõte tuli välja olukorrast kus:
  a. Eesmärgid oli pidevalt täidetud, kuid tulemus seisis paigas
  b. Eesmärgid olid muutunud „päris tööd“ segavateks asjadeks.
  c. Eesmärkidele oli terav vastuseis, nii et juht pidi kasutama sundi
  3. Ja mõned geniaalsed videoklipid eesmärkidest vaatame ikka ka.

  Soodushind 319,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. Soodushind kehtib kuni nädal enne koolitust. Täishind 319 eurot + km 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras. 

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

  Koolitaja Elar Killumets
  Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.  Enesekehtestamine ja ideede müümine erinevatele osapooltele

  Kuidas viia oma mõte erinevate osapoolteni?


  “Arvamus, et inimesed ei taha muudatusi on müüt.
  Inimesed ei taha neid muudatusi, millest nad aru ei saa.”


  - Eli Goldratt


  Kas oled olnud olukorras, kus lähed kolleegile, alluvale või ülemusele müüma ideed või ettepanekut, millesse tõeliselt usud ja mille kasulikkuses oled veendunud, aga tagasi tulles tead, et sinu vaimustust ei jagatud? Mõnikord hakkad seepeale ka idees endas kahtlema, mõnikord tunned viha ja solvumist ning tahaks kõik metsa saata. Samas on töös väga palju olukordi, kus kogu üksuse või osakonna edu sõltub sellest, kui hästi on mingi idee inimestele nö „maha müüdud“.

  Enamus tõeliselt uuenduslikke ideid kohtavad esmalt vastuseisu – esiteks seepärast, et iga päriselt uudne idee rikub senise tasakaalu ning alati leidub neid, kellele see ei ole meeltmööda ning teiseks seetõttu, et inimesed ei pruugi sinu ideest lihtsalt aru saada.

  Kas selles mängus on mingid kindlad reeglid, mida järgida? Kuidas hakkama saada inimeste umbusu ja vastupanuga? Kuidas nad kohe endaga kaasa saada, kuidas saavutada, et sinu mõtted oleksid kohe algusest peale mõistetud ja aktsepteeritud?

  Sellel koolitusel vaatame ja harjutame, kuidas süsteemselt neid takistusi ennetada ning kuidas vastupanuga hakkama saada, kui ennetus pole õnnestunud. Me õpime ja proovime praktikas, kuidas uusi arendusideid süsteemselt läbi mõelda ja paremini maja sees "maha müüa" – selleks lahendavad osalejad koolitaja poolt antavaid tehnikaid kasutades enda organisatsiooni jaoks olulist kaasust ning valmistavad ette ühe konkreetse muudatuse maha müümise esmase plaani.

  Koolitus on suunatud keskastmejuhtidele ja spetsialistidele, kes peavad organisatsiooni sees enda ja oma meeskonna ideid müüma juhtkonnale või teistele osakondadele.

  Koolituselt saate:
  * teadmised, kuidas arendusideid paremini läbi mõelda ning kuidas need "tõlkida" vastaspoolele arusaadavasse "keelde";
  * oskused loomaks parimad võimalikud eeldused uutele ideedele heakskiidu saamiseks ning vältida nendele vastu töötamist.

  Koolituse teemad:
  * Probleemi analüüsimine ehk millist probleemi ja kelle jaoks minu idee lahendab?
  * Mis on minu idee väärtus organisatsiooni jaoks?
  * Miks teine osapool minu ideesse ei süvene ehk vähima jõupingutuse seadus.
  * Tähenduse ja usalduse tekkimine ning õige keele valimine.
  * Kotteri 8-sammu idee müümiseks ja muudatuste saavutamiseks
  * Otsustaja staatused ja motivatsioon ning Eli Goldratt´i maatriks.
  * Peamised ideede “tapmise” strateegiad ja nende ennetamise rusikareeglid.
  * Liftikõne rusikareeglid idee esitajale.

  Soodushind 339,00. Täishind 399,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, rikkalikku toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Koolitaja Indrek Maripuu
  Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.

  Registreerumiseks on järgmised võimalused:

 • registreeruge vajutades sobiva koolituse juures nuppu Registreeru!
 • helistage meile telefonil (+372) 6 843 211 või (+372) 5664 4381
 • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee


 • Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
  Koolitus projektijuhtidele. Lahenduste leidmine meeskonnas.

  Kuidas muuta probleem lahenduseks?
  Plaanid projektitegevused, kavandad ajakava, lepite kokku vahe-eesmärgid. Ja ometigi teeb elu koreektiivid ning asjad ei suju päris nii nagu planeeritud. Mõnikord piisab plaani korrigeerimisest ja asjad on jälle kontrolli all. Vahel on aga olukord teine – vaja on põhimõtteliselt teist lahendust, sest projekti eelarve või ajakava on “lõhki”. Mida teha? Kuidas muuta probleem lahenduseks?

  Sellel koolitusel õpimegi tundma ja kasutama tehnikaid, millega saad projektimeeskonna panna aktiivselt lahendusi otsima, läbi mõtlema ja ellu viima. Samuti käsitleme koolitustel uuenduste mahamüümist ja teostuse planeerimist.

  Kas teadsid, et teadusgeenius Einstein, keda teatakse ennekõike relatiivsusteooria järgi, avaldas tegelikult 248 teadustööd. Johann Sebastian Bach, üks kõigi aegade suurimaid muusikuid, kirjutas isegi haigena iga nädal ühe kantaadi Vincent Van Gogh maalis oma loomingu tippajal üle 2000 teose – 10 aasta kohta teeb see 4 surematut teost nädalas! Mida me sellest järeldame? Et jõuda geniaalse lahenduseni, tuleb kõigepealt näha paljusid võimalusi, seejärel aga valida teostamiseks neist parim.

  See koolitus näitabki, kuidas süsteemselt vaatenurka vahetada ning uusi lahendusi näha.

  Koolituselt saate:
  - Tehnikad projektimeeskonna ajurünnakute juhtimiseks ja vaatenurga vahetamiseks;
  - võtted, kuidas aidata projektimeeskonnal näha probleeme uuel viisil ning leida neile uusi lahendusi;
  - oskuse küsida oma ülesande kohta õigeid küsimusi;
  - meetodid eri lahenduste võrdluseks ja parimate leidmiseks;
  - teadmised tulemuste analüüsiks ja teostuse planeerimiseks;
  - oskuse teha uuenduste elluviimiseks vajalikud sammud ja luua eeldused, et kõigist kaalutud lahendustest realiseeruks parim.

  Koolituse käigus omandatakse seitse uut tehnikat: jäämurdja ja hetkeolukorra hindamise tehnika, kaks ideede leidmise tehnikat, lahenduste väljavalimise tehnika, ning kaks elluviimise planeerimise tehnikat. Igaühe kohta saavad osalejad kaasa aluspõhjad koos juhendiga, mis teeb tehnikate kasutamise meeskonnas edaspidi kergeks.

  Ühepäevase koolituse teemad:
  Jooksva situatsiooni hinnang ja probleemide diagnostika
  Õpime situatsiooni kaardistama ja leidma võimalusi edasiseks arenguks.

  Vaatenurga vahetamise metoodikad
  Kuhu inimesed uusi lahendus otsides harilikult kinni jäävad? Mida saab selle vastu ette võtta? Protsessi etapid ja meeskonnaliikmete rollid selles.

  Ajurünnaku juhtimine ja uute lahenduste nägemine.
  Õpime kasutama meetodeid praktilisi ülesandeid lahendamiseks nii, et igaüks neid ka oma meeskonnas kasutada oskaks.

  Elluviimine
  Kuidas luua parimad võimalikud eeldused lahenduste elluviimiseks? Kuidas parimad mõtted välja valida, teostada nende esmane analüüs ning valmistada ette uuenduste „maha müümine“ olulistele osapooltele.
  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus
 • Sihtgrupp
  Juhid, kes soovivad õpetada oma meeskonna leidma igapäevastele küsimustele uusi lahendusi ning leitud häid mõtteid tõhusalt ja kiirelt teostama.

  Koolituse soodushind on 319 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
 • registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
 • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
 • helistage telefonil 6843211 või 56644381

 • Koolitaja Indrek Maripuu
  Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.


  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
  Registreeruge

  Inimeste valik ettevõttesse ja meeskondadesse

  Kuidas valida kohe õige inimene?
  Koolitaja Elina Siilbek

  Kas Teil on alati õige inimese valik töökohale õnnestunud? Olete alati juba intervjuul aru saanud, milline see töötaja tulevikus on? Või olete vahel õnnetu olnud, et pole suutnud mõnd olulist nüanssi õigeaegselt näha? Oleks ju palju lihtsam, kui juba valikuprotsessis selguks, kelle käes töö lausa lendab ja kes ei pea katseaegagi vastu?

  Ükskõik, kas loote uut töökohta või otsite lahkunud töötaja asemele uut, inimesed on suur investeering. Kas Te olete kunagi kokku arvutanud, kui palju üks töökoht teie ettevõttele maksma läheb? Aga kui palju läheb teile maksa valesti valitud inimene? Kui palju teie isiklikku aega ja närve kulub, kui olete valinud inimese, kes tööga hakkama ei saa? Tõsi on see, et just inimesed on need, kes loovad või lammutavad ettevõtte. Seetõttu on väga oluline õigete inimeste kaasamine, juba algusest peale.

  Ettevõtetes ei õpetata sageli juhile intervjueerimist või erinevate valikumeetodite kasutamist, ning erinevate inimeste kokkuklapitamist, vaid eeldatakse, et kui ta on saanud juhiks, siis tulevad sellised oskused üleöö. Tegelikult oleks igal juhil ja personalijuhil kasulik teada, kuidas tänapäeval inimesi valitakse, milliseid meetodeid saab lisaks olemasolevatele kasutada ning mida jälgida intervjueeritavate puhul. Mida otsida CVdest ning milliseid vigu valiku juures tavaliselt tehakse? Millest ei tohiks end lasta ära petta? Millised on universaalsed oskused, mida tasub otsida? Mida silmas pidada meeskonna valikul? Millised valikumeetodid on kõige tõhusamad?

  Valiku puhul räägime peamiselt intervjuust, aga ka teistest valikumeetoditest. Inimene ei koosne ainult oskustest, palju raskem sellest, mida ta oskab teha, on kindlaks teha, milline inimene ta on ja kas ta võiks sellele ametikohale sobida.

  See koolitus on mõeldud juhtidele ja personalijuhtidele, kel tuleb oma ettevõttesse või meeskonda aeg-ajalt uusi töötajaid värvata ning edasi tegeleda nende inimeste kaasamisega. Koolitus õpetab kaasaegseid valikumeetodeid ning annab näpunäiteid, kuidas valida õigeid inimesi oma meeskonda ning ära tunda, kes neist võiks ettevõttele või meeskonnale antud hetkel kõige enam kasu tuua.

  Kokkuvõttes aitab selle koolituse läbimine teil edaspidi kokku hoida isiklikku aega ja ettevõtte raha, ning saadud teadmisi saate kasutada pikkade aastate vältel ja mitte ainult valikuolukorras, vaid ka laiemalt.
  Koolituselt saate:
  - teadmisi kaasaegsetest valikumeetoditest
  - selgitusi ja tehnikaid inimeste oskustest ja väärtushinnangutest arusaamiseks
  - võtteid, mille abil meeskonna koostamine ja juhtimine lihtsamaks muuta
  - lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele
  - teadmised inimtüüpidest ja nende sobivusest erinevatele ametikohtadele
  - tööraamatu, mida saate valikuintervjuudel kaasas kanda ja abivahendina kasutada

  Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas juba algusest peale valida meeskonda õige inimene.
  Koolituse teemad:
  Milliseid meetodeid tänapäeval inimeste valikul kasutatakse?
  Tööülesannete ja isikuomaduste analüüs enne valikut. Kuidas seda kiiresti ja vaevata teha?
  Erinevad personalivaliku meetodid. Mida ma täna veel ei kasuta, aga võiks?
  Hindamisvead: haloefekt: grupifenomenid, stigmatisatsioon jt. Kuidas end mitte mõjutada lasta?
  Kandidaadi tausta uuring. Mida uskuda, mida mitte? Kuidas tausta uurida?
  Sobivus organisatsiooni või üksuse väärtustega. Kuidas kandidaadi väärtushinnangutest aru saada?
  Intervjuude liigid. Mida neist kasutada?
  Milliseid küsimusi küsida intervjuul? Mida seejuures silmas pidada?
  Mida küsida? Mida pole mõtet küsida? Mida on keelatud küsida?
  Fokusseeritud intervjuu eripärad. Mis on fokusseeritud intervjuu ja kuidas see käib?
  Näidisküsimused. Vali endale sobivad!
  Milliseid teste kasutatakse? Kas neid võib usaldada? Mida saaks ise teha?
  Veel võimalusi otsustamise hõlbustamiseks. Mida ise saab teha lisaks intervjuule? Millises olukorras milliseid meetodeid kasutada?
  Inimese isiksus ja iseloom. Kuidas tabada lühikese aja jooksul iseloomu ja käitumist, et neid võrrelda töökoha profiiliga ja mõelda, kuidas need omavahel klapivad?
  Kui oluline on isiksus ja kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
  Kes sobib minuga?
  Millised isiksused on edukad ühel või teisel elualal?
  Mis motiveerib erinevaid isiksusetüüpe? Mida peaks sellest teadma?
  Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus

 • Koolitaja Elina Siilbek
  Elina Siilbek Elina Siilbek on erinevaid üksusi ja organisatsioone juhtinud viimased 20 aastat ning koolitusturul toimuvaga olnud tihedalt seotud viimased 15 aastat. Saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat Eestis ja Taanis, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis- ja isiksusepsühholoogia ning organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud ERE Koolitused, Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on juhtinud Äripäeva Koolitus- ja Konverentsikeskust, korraldanud konverentse ja koolitusi koostöös Eesti tipp-koolitajatega ning koolitab ka ise tipp- ja keskastme juhte ning spetsialiste – peamiselt suhtlemisoskuste, isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid. Isiksusepsühholoogia ja erinevate inimtüüpide psühholoogia ning suhtlemisstrateegiad on valdkond, mida ta on nii süvitsi uurinud kui ka oma töös rakendanud. Elina Siilbek on kaasatud ka projekti “Tagasi kooli” ja programmi „Koostööoskused 21. sajandil“ ning ta õpetab nii pedagooge kui ka gümnaasiumiõpilasi, peamisteks teemadeks on suhtlemisoskused, enesejuhtimine ja ajajuhtimine ning koostööoskused. Lisaks koolitamisele ja koolitusprogrammide koostamisele konsulteerib ta ettevõtteid juhtimisvaldkonnas ning juhib lisaks ERE Koolitustele ka 45 töötajaga sihtasutust Harku vallas.

  Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

  Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi; põhjalikke koolitusmaterjale konspekti vormis, mida saate kasutada ka abivahendina inimeste valikuprotsessis, ametikoha profiili koostamise vorme ja abivahendeid, hulk näidisküsimusi valikuintervjuu läbiviimiseks, mõned lihtsad testid ja abivahendid inimeste sobivuse ja motivatsiooni hindamiseks.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
  Juhatuse liikme kohustused ja vastutus

  Koolitaja Siret Siilbek

  Kas teie olete juhatuse liige? Kas te teate, mille eest te tegelikult vastutate ja mida selline vastutus võib kaasa tuua? Kuidas hoiduda juhatuse ja osanike või aktsionäride vahel sageli tekkivast huvide konfliktist?

  Juhatuse liige peaks äriühingut juhtima kindlakäeliselt. See on võimalik vaid siis, kui ta on teadlik sellest, milliseid tegusid ta teha tohib ning kuidas maandada riske, mis paratamatult ametikohaga kaasas käivad.

  Millist käitumist oodatakse juhatuse liikmelt? Mida peaks tegema, kui äriühing satub makseraskustesse? Kuidas käituda olukorras, kus aktsionäri või osaniku huvid ei kattu juhatuse liikme omadega? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiad vastused koolituselt, millel räägitakse juhatuse liikme kohustustest ning vastutusest. Koolituspäeva jooksul õpetatakse, mille eest juhatuse liige üldse vastutab ning mida ta saab enda kaitsmiseks ette võtta.

  Koolituse karistusõiguslikus osas käsitletakse juhatuse liikme karistusõigusliku vastutuse aluseid. Milliste tegude eest võib järgneda karistusõiguslik vastutus ning kuidas peaks käituma, et vältida kriminaaluurimist?

  Koolituselt saate:
 • teadmised juhatuse liikme kohustustest;
 • põhjaliku ülevaate, milliste tegude eest kaasneb juhatuse liikmele karistusõiguslik vastutus;
 • teadmise, kes ning millistel tingimustel võib juhatuse liikme vastu kahju hüvitamise nõuet esitada ning milliste tegude eest võib järgneda karistusõiguslik vastutus;
 • praktilisi näpunäiteid, kuidas kaitsta end juhatuse liikme vastu esitatavate nõuete eest.

 • Sihtgrupp
  Äriühingute juhatuste liikmed ning osanikud ja aktsionärid.

  Koolituse teemad:
 • Hoolsus- ja lojaalsuskohustus: mis on nende sisu?
 • Vastutus äriühingu ees: millistel tingimustel saab kahju hüvitamise nõude juhatuse liikme vastu esitada tema juhitud äriühing ise?
 • Vastutus võlausaldaja, sh maksuameti ees: millistel tingimustel vastutab võlausaldaja ees, kellel on nõue äriühingu vastu, juhatuse liige isiklikult?
 • Juhatuse liikme võimalused end kaitsta: kuidas vältida nõuete esitamist üldse ning kuidas käituda olukorras, kus osaniku või aktsionäri huvid ei kattu juhatuse liikme omadega? Kelle sõna maksab?
 • Äriühingu usalduse kuritarvitamine ja karistusõiguslik vastutus: mis on usalduse kuritarvitamine ning millistes praktilistes situatsioonides võivad õiguskaitseorganid isiku tegevust selliselt käsitleda?
 • Juhatuse liikme karistusõiguslik vastutus äriühingu maksejõuetuse põhjustamise eest: kust kulgeb piir negatiivsete äririskide realiseerumise ning maksejõuetuse põhjustamise vahel?
 • Äriühingu kui kannatanu võimalused nõuda kriminaalmenetluses esitatava tsiviilhagiga juhatuse liikmelt kahju hüvitamist: mida teha, kui juhatuse liige on pannud toime kuriteo?

 • Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus


 • Koolituse soodushind on 279 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kohvipausi. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

  Koolitaja Siret Siilbek
  Siret Siilbek Siret Siilbek on Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta on peamiselt kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat, kes tegeleb oma igapäevases töös nii kahju hüvitamise nõuetega kui ka pankrotimenetlustes esile kerkivate vaidluste ja küsimustega. Siret on Justiitsministeeriumi juures tegutseva Maksejõuetusõiguse Ekspertkomisjoni liige ning Eesti Advokatuuri Maksejõuetusõiguse komisjoni liige. Siret on pälvinud ka rahvusvahelise personaalse tunnustuse advokaadibüroode reitinguväljaandelt Legal500 kui väljapaistev strateeg. Ta on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ning töötanud advokaadina alates 2005. aastast.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211.

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge   Juhtimise alused

   Juhi arenguprogramm

   Koolitaja Tiit Valm
   Tiit Valm koolitab Kas pole nii - spetsialistist juhiks saades visatakse meid vette, mille karide vahel laveerides tuleb läbi karmide kogemuste õppima ujuma, just nii, kuidas keegi oskab? Kui see periood on nad üle elatud ja mõnda aega juba juhina töötatud, siis on küll olemas mõningane kogemus, ent vaja oleks ikkagi tekkinud spetsiifilistest probleemidest rääkida ja süsteemsemaid teadmisi saada.

   ERE uus koolitusprogramm on süsteemne koolitus keskastme juhtidele, mis aitab neil senisest efektiivsemalt toime tulla oma ülesannetega ja lahendada kiiremini igapäevatöös ettetulevaid probleeme. Peale uute teadmiste on oluline ka see, et kui meeskond on korralikult käima pandud, aitab see juhil tulevikus palju aega säästa.

   Koolitusel käsitletakse tervikuna kõiki olulisemaid ja probleemsemaid küsimusi juhtimises. Kuidas luua õhkkonda, kus meeskond oleks innustunud ja kõik võtaksid vastutust? Kuidas saavutada olukord, kus inimesed otsiksid lahendusi, mitte ei süüdistaks üksteist? Kuidas teha koostööd teiste juhtidega? Kuidas teha juhi tööd pingevabalt? Kuidas teha koostööd kõrgemalseisvate juhtidega? Kui meeskonna liikmed on laiali kusagil mujal või mind pole kohal– milline on minu kui juhi roll, mida peab tegema? Kuidas meekonna tööd paremini korraldada? Kuidas meeskond oma ajaga paremini hakkama saaks? Kuidas saavutada, et kõik tööd saaks õigel ajal tehtud?

   Nendele ja paljudele teistele küsimustele saategi just sellelt koolituselt vastused. Põhjalik koolitus on mõeldud erinevate meeskondade juhtidele, koolituse käigus lahendatakse juhtimiscase’e ning õpetatakse lihtsate meetoditega kokku hoidma iseenda ja teiste aega ja närve. Soovitame tulla siis, kui teil on vajadus saavutada vähema ajaga parem tulemus, kui teil on vaja inimesi kaugjuhtida või muul moel saavutada vastutuse võtmine sel ajal, kui teid endil kohal pole. Kui osaleja lahkub koolituselt, siis on tal oskus anda meeskonnale õppimise ja arenemise võimalus, anda oma juhtidele õppimise ja arenemise võimalus ning ta on saanud iseenda jaoks õppimise ja arendamise oskused tulevikuks.
   Koolitus annab:
  • Oskuse lahendada juhtimisprobleeme süsteemselt ja pingevabalt
  • Teadmised meeskonna motiveerimise ja kaugjuhtimise eripäradest
  • Hoovad parema koostöö ja õigeaegselt teostatud töö korraldamiseks
  • Näpunäiteid, kuidas saavutada vähema ajaga parem tulemus
  • Teadmised iseendast kui juhist ja juhtimisstiilide valikust
  • Koolitusel on veel üks lisaväärtus. Kui asjad on süsteemselt läbi mõeldud, tuleb enesekindlus. Kui oled enesekindel, siis hakatakse sinuga rohkem arvestama. Ja kui arvestatakse, siis sa saad oma asja ajada.

  • Koolitus kestab 3 päeva.
   Teemad:
  • Mis on juhtimine? Kelle heaks juht töötab?
  • Baasjuhtimistegevused.
  • Ootused oma otsesele juhile.
  • Mille eest juhile palka makstakse?
  • Keskjuhi positsioon organisatsioonis.
  • Üksuse roll ja positsioon organisatsioonis.
  •    Funktsioon.
      Eesmärk.
      Kuidas toetab organisatsiooni eesmärke?
     Mõjukus.
  • Kuidas saavutada tulemus koos meeskonnaga?
  • Vastutus
  •   Mida vastutus tähendab?
     Miks inimesed vastutust ei võta?
     Kuidas jõuda selleni, et inimesed võtaksid vastutuse?
  • Protsessid
  •   Tehnoloogilised protsessid.
     Koostööreeglid.
  • Meeskond
  •   Teadmised.
     Oskused.
     Käitumine.
     Organisatsiooni kultuur.
      Ühiste väärtuste loomine.
     Meeskonnatunne.
      Meeskonna jaoks vajalik vorm:
      Psühholoogiline
      Füüsiline
     Meeskondade konkurents:
      Milles seisneb konkurents?
      Kuidas konkurentsitingimustes hakkama saada?
     Motivatsioon.
      Meeskonna innustamine
  • Juht
  •   Juhtimisstiil.
      Otsuste tegemine
      Juhtimisstiilide erisused
      Sobivus teie isikuomadustega
      Kohandumine meeskondadega
     Meeskonna arendamine.
      Tagasiside kindlustamine
      Arenguvestlused
     Protsesside arendamine.
     Koostöö teiste juhtidega:
      Koostöö sama taseme juhtidega
      Koostöö kõrgemalseisvate juhtidega
  • Eesmärkide seadmine
  •   Nõuded eesmärgile.
     Eesmärgi osas kokku leppimine.
  • Koostöö planeerimine
  •   Kuidas ja millise täpsusega plaan koostada?
     Operatiivplaani vajalikkus.
     Koostöö teiste juhtidega.
  • Kontrollimine
  •   Miks kontroll on vajalik?
     Kuidas kontrollida tulevikku?
     Kuidas fikseerida tehtu?
  • Meeskonna juhendamine
  •   Meeskonna coaching.
  • Otsustamine
  •   Mis on otsus?
     Otsustusmetoodikad:
      Standardotsused.
      Personaalsed otsused.
      Meeskonnaga otsustamine.
     Otsuse elluviimise kindlustamine
      Toetuse kindlustamine.
      Tööülesannete andmine.
      Delegeerimine.
  • Suhtlemisoskus
  •   Inimeste erinevused.
     Kuulama õppimine.
  • Juhi enesekindlus
  •   Hirmudest ülesaamine.
   Sihtgrupp
   Meeskonna- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi juhtimisoskuste arendamise vastu. 
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Kolmepäevase koolituse soodushind on 799 eurot +km. Täishind on 899 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.


   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
   Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5. kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
   Häälestumine kliendikohtumiseks

   Praktiline koolitus Martin Veinmannilt

   Martin Veinmann koolitab Paljudel ametikohtadel pole küll otseselt vaja avalikult esineda, kuid on palju kliendikohtumisi, kus mõjukus sõltub esinemiskindlusest ja enesekindlast ning sarmikast ja lõdvestunud olekust. Kas teate, kuidas te tegelikult oma ümbritsevaid sugereerite ainuüksi oma välimuse ja olekuga? Kui palju kliendi otsustest teie toote või teenuse kohta sõltub tegelikult sellest, kui hästi olete suutnud iseenda abil mõjuda? Kuidas on teie kehakeelega – olete mõelnud, kuidas te räägite, riietute? Ja kuidas see kõik mõjub teistele? Ja kuidas Te TAHAKSITE mõjuda?

   Fakt on see, et mitte ainult sõnad, vaid kogu teie olemus – riietus, asend, liigutused, näoilme, hääletoon – mõjutavad teisi. ERE uus koolitus ongi mõeldud just selliste ametikohtade esindajatele, kellel tuleb oma keha ja hääle abil kiiresti mõju saavutada. Koolitus aitab oma keha ja häält enne kliendikohtumisi paremini ette valmistada ning pöörata tähelepanu olulistele faktoritele iseenda olekus, mis võivad mõjutada kliendi otsust teie toote või teenuse kohta.

   Kuidas olla kliendiga ühel lainel? Kuidas tunda end oma kehas hästi? Kuidas hääl korda saada? Milliseid harjutusi saab enne kohtumist teha, et olla lõdvestunum ja esineda enesekindlamalt? Kuidas saavutada kiiresti kontakti?

   Just neile ja teistele küsimustele vastab Martin Veinmanni uus poolepäevane koolitus, kus harjutatakse praktiliselt läbi kõik see, mida endaga saab enne olulisi kliendikohtumisi teha.
   Koolitus annab:
   * Näpunäiteid kontakti saavutamiseks kohalolijatega;
   * Oskused oma hääle, keha ja väljendusvahendite mõjusamaks kasutamiseks
   * Arusaama oma hääle võimalustest
   * Teadmised kontakti saavutamisest ja teiste inimeste mõjutamise võimalustest
   * Praktilisi harjutusi hääle ja keha lõdvestamiseks ja mõjusamaks kasutamiseks
   Koolituse teemad:
   Hääl kui suhe ja mõjutusvahend
   Asend kui suhe.
   Miimika ja ilme kontakti loomisel.
   Mis on rapoor ja kuidas see aitab usaldust saavutada
   Suhtemängud ja mida peaks neist teadma
   Ajakava
   9:00 - 9:15 Saabumine ja hommikukohv
   9:15 - 10:45 Koolitus
   10:45 - 11:00 Kohvipaus
   11:00 - 12:30 Koolitus


   Koolitus on mõeldud igale kliendiga suhtlevale inimesele, juhtidele, müügi ja turunduse inimestele ning kliendikohtumistel käivatele inimestele, kelle töö hulka kuulub suhtlemine ja positiivse esmamulje jätmine

   Hind 199,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 26 aastat õpetas Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 500 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
   Kriitiliste olukordade lahendamine töös.

   Mida teha, kui pinged tõusevad lakke?

   Mare Pork koolitab Kas oskate ütelda, miks vahel mõni oluline eesmärk Teie ettevõttes siiski täidetud ei saa? Mis on takistuseks? On see raha? Protsessid? Või hoopis see, et ei taheta võtta vastutust? Ei täideta kokkuleppeid? Inimesed ei suhtle omavahel või räägivad üksteisest mööda?

   Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.

   Vaatamata meie kogemustele ja oskustele on paljud töised suhtlussituatsioonid ikkagi keerulised ja tundlikud. Me osaleme läbirääkimistel, nakatame kolleege oma ideede ja mõjutame neid oma algatustes osalema, kontrollime ja suuname alluvaid, selgitame, veename, tõestame, vaidleme ja juhime inimesi mõnikord tegema vajalikku ka siis, kui nad vajadusest ise aru ei saa või seda ei tunnista. Kõik need olukorrad on emotsionaalselt rasked, inimesed teevad neis kergesti vigu.Kuidas niisugustes situatsioonides aga õigesti toimida? Mida tuleks teha, et mitte lasta end toimuvaga kaasa tõmmata, vaid suunata teadlikult enda reaktsioone ja seeläbi kogu olukorda?

   Mare Porgi koolitus „Kriitiliste olukordade lahendamine töös“ on pakub huvi kõigile neile, kes tahavad mõista, kuidas inimesed tunnevad, mõtlevad ja käituvad, Sellelt koolituselt saate mitte üksnes vastused teid huvitavatele küsimustele, vaid ka oskused, mida saate kasutada ja arendada iga päev, kogu oma elu.

   Kogenud psühholoogi ja juhtimiskonsultandi käe all õpite kasutama tipptasemel eneseanalüüsivahendeid, mis lubavad Teil vaadata sügavale oma sisemaailma ja suhetesse. Kui saate teadlikuks varjatud teguritest, mis teie käitumist mõjutada võivad, võite kontrollida nii iseenda käitumist kui ka märgata peidetud mõjusid teiste omas. See võimaldab Teil juhtida enda elukäiku, toimides rahulikult ja enesekindlalt isegi pingelistes olukordades, mis esitavad Teile kõrgeid nõudmisi.
   Koolituselt saate:
  • ülevaate inimkäitumise varjatud põhjustest ja ajenditest
  • võtteid, mille toel keerulisi olukordi kontrollida
  • tehnikaid enese ja teiste emotsioonide juhtimiseks
  • vastuseid osalejate tegelikust elust pärit küsimustele

  • Teemad:
   Mõistuse- ja tundepõhised lahendused töösuhetes.

   Kuidas tekivad ja väljenduvad emotsioonid töös ja igapäevaelus? Kuidas panevad emotsionaalsed probleemid inimesi töösuhetes kääituma – ja kuidas nad tegelikult käituma peaksid? Kuidas vältida näilist nõustumist ja jõuda tegelikuni? Kuidas tunnustada ennast ja teisi ka kriisi ajal? Kuidas tunda ära ja tõlgendada kirjutamata reegleid ja sõnastamata lepinguid?
   Käitumine keerulises olukorras
   Suhete selgitamine. Kuidas maandada nii enda kui ka teiste emotsioone? Kui sarnased on inimeste reaktsioonid? Mis toimub minu suhetes? Mis paneb mind eri inimestega erinevalt käituma? Kas see, mis minuga toimub, on normaalne? Kuidas saada lahti häirivatest tunnetest? Kuidas võtta rahuliku kõrvalvaataja roll ja kui kiiresti seda teha saab? Millal toimib “aeglustamine” kui suhtlemistehnika? Millal peaks tunnetest rääkima ja millal vaikima? 
   Kontroll iseenda üle
   Kuidas mitte lasta endaga manipuleerida? Kuidas keelduda vihastamast? Kas esimene reaktsioon on alati vale – ja kuidas sellele mitte järele anda? Kuidas reageerida demagoogiale? Kuidas lahendada tülisid neis osalemata? Kuidas suunata vestluskaaslast olukorda õigesti nägema? Kuidas teiste emotsioone jahutada? Milliste tehnikatega saab tagada vestluskaaslase tähelepanu ja mõistmise?
   Halbade uudiste edastamine
   Kuidas teatada halbu uudiseid? Miks mõnest juhist peetakse lugu ka pärast palgakärpeid ja koondamisi? Suhete lõpetamise head reeglid. Kuidas toetada halva uudise saanut nii, et ta suhtuks olukorda realistlikult, ei sulguks, eitaks ega annaks voli emotsioonidele?
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Koolituse soodushind on 429 eurot +km. Täishind on 499,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
   Koolitaja Mare Pork
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge

   Professionaalne esinemine

   Kuidas veenvalt ja meeldejäävalt kõneleda?

   Martin Veinmann koolitab Millest see küll tuleb, et mõni inimene lausa naelutab meid end kuulama ja mõne teise puhul võib olla isegi pisut piinlik teda vaadata? Kuidas läks teie viimane esinemine? Kas see tuli sujuvalt ja loomulikult – tundsite end kõneledes vabalt ja enesekindlalt, esinesite kiirustamata ja närvitsemata, rõhutades olulist ja jõudes iga kuulajani? Võib-olla olete ka ise kogenud olukordi, kus ärevus nöörib kõri ja ei lase mõjuda enesekindla ja karismaatilisena?

   Mida olete tundnud, kui teil palutakse öelda paar sõna enda kohta? Ilmselt on meil kõigil tulnud ette olukordi, kus tuleb ootamatult esineda tänukõnega või ennast enesekindlalt tutvustada. Paljude jaoks on tuttavad ka olukorrad, kus meie sõnad peavad kõlama usaldusväärselt, veenvalt ja kaasakiskuvalt. Kui palju olete vaeva näinud selleks, et see, mis on Teie jaoks oluline, jõuaks ka teiste jaoks olulisena kohale? Meie head mõtted väärivad ka head esitust. Kuidas seda aga saavutada?

   See, kuidas Te räägite, mõjutab oluliselt seda, kuidas teist aru saadakse ja kui tõsiselt seda juttu võetakse. Tegelikult saab kõne oluliselt mõjusamaks muuta lihtsate vahenditega. Kas teadsite, et sõna lõpu täpsuses võib seisneda Teie jutu tähtsus? On vaja neid asju vaid teada ja pisut harjutada, ning oluline oskus ongi eluks ajaks olemas. Selleks aga, et tõhusalt õppida, on tagasiside väga vajalik. See koolitus pakub võimalust harjutada, saada tagasisidet ja näpunäiteid Eesti ühelt tippkoolitajalt selles vallas.

   Tuntud koolitaja ja näitleja Martin Veinmann väidab, et esinemist saab õppida igaüks, kes seda soovib. Oskus õigesti kõnelda on aga esinemisoskuse alus. Õige kõnetehnika tõstab meie enesekindlust, lisab me mõtetele usutavust ja arusaadavust. See kõik vajab harjutamist, ent on ometi võimalik, et kõnelemine tuleb välja sama iseenesestmõistetavalt kui käimine.
   Koolituselt saate:
  • teadmised, kuidas ennast veenvalt ja selgelt väljendada
  • näpunäited esinemisjulguse säilitamiseks
  • juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi
  • oskuse võimendada öeldut, kasutades selleks oma hääleaparaati (toon, tämber, tempo, intonatsioon)
  • ülevaate kõnetehnikast ja -psühholoogiast
  • teadmised, kuidas luua koheselt kontakti
  • nippe kõneoskuste harjutamiseks
  • oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus

  • Koolituse teemad:
   Kõneleja töö iseendaga
   Kõneleja füüsiline ja psüühiline enesetunne. Kuidas mõjutab keha asend avalikku esinemist? Toetuspunkt ja pinged, õige hingamine. Kõne psühholoogiline ettevalmistus. Kuidas vabandeda krampidest ja jõuda enesekindluseni? Antakse kaasa soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.
   Mõtte edastamine kõnetehnikas.
   Kuidas väljendada ennast selgelt ja mõjusalt? Kõne psühholoogia ja tehnika. Kuidas kõnet liigendada? Olulised ja ebaolulised osad, loogiline ja psühholoogiline rõhk. Mis takistab kõnet ja kuidas takistustest üle saada? Tundmatu teksti esitamine. Kirjapandud kõne ettekandmine.
   Kuulaja usalduse võitmine.
   Kuidas võita ja hoida tähelepanu? Suhtlus kuulajatega. Kuidas saavutada kontakt?  Kõne mõjuvus. Kuidas esineda sundimatult ja usutavalt? Kuulamine ja kuulmine. Mis inimesi mõjutab? Mõistmine ja mõjumine. Kuidas panna kuulaja kujutlus tööle? Loogika, emotsioon, lugu, metafoor. Kuulaja usalduse võitmine.

   Koolituse soodushind on 339 eurot. Täishind on 399 eurot. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.  

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Sihtgrupp
   Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad esineda enesekindlalt, mõistetavalt ja mõjusalt.
   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 26 aastat õpetas Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 500 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

   Mittemateriaalse motiveerimise võimalused

   Koolitaja Elina Siilbek

   Kas pole nii - iga juhi unistus on lojaalsed, pühendunud ja innukad töötajad? Kuid kas teate, et ettevõtted kaotavad aastas miljardeid eurosid raha pelgalt sellepärast, et töötajad pole piisavalt pühendunud? Ja see pühendumus ei sõltu kaugeltki alati sellest, kui palju neile palgapäeval kontole laekub. Kas olete mõelnud, kui palju teie organisatsioonis on neid töötajaid, kes ei ole oma tööle pühendunud, vaatavad kella, lootuses, et päev mööda saaks ning pingutavad vaid nii palju, kui hädavajalik, mitte nii palju, kui võimalik? Kas tahaksite õppida juhtima inimesi viisil, mis tagaks ettevõttele rohkem raha ja kokkuhoidu nii, et inimesed asuksid tõhusamalt tööle? Ja see ei läheks teile rohkem maksma, pigem vastupidi?

   Aeg, mil mõeldi «Meelitame neid suurema palga ja preemiaga, küllap nad siis on selle eest pühendunud,» on möödas. Uuringud ja tegelikkus näitavad, et raha eest pühendumist osta ei saa. Preemia ei ole jätkusuutlik motiveerimisvahend, sest selle mõju kestab vaid lühikest aega. Paari nädala pärast on inimesel juba uut süsti vaja, et ta motiveeritud oleks. Ja kui konkureeriv ettevõte pakub paremat palka, siis… läinud ta ongi. Nii juhtub ka siis, kui töötaja tunneb, et juht ei pööra talle piisavalt tähelepanu või ei suuda teda mõista - siis ta lahkub. Ettevõtte üks suuremaid kulusid on kaadri voolavus. On aeg neid kulusid vähendada!

   Vanasõna ütleb, et sa võid viia hobuse vee äärde, aga sa ei saa sundida teda jooma. Tänapäeva üle kandes võib öelda, et sa saad mõõta, mitu tundi su töötajad tööl istuvad, aga sa ei saa kogu aeg kontrollida, mis toimub töö ajal nende peas (või isegi arvutites). Samas on enamik ettevõtetest ja organisatsioonidest täna olukorras, kus vaja mõelda – kuidas edasi liikuda ja mis on edukaks tegevuseks tähtsaim? Kuidas tõhusamalt kasutada olemasolevat ressurssi?

   On teada tõde, et tullakse organisatsiooni, aga lahkutakse ülemuse juurest – kuidas tagada, et Teie ei oleks see, kelle juurest ei lahkutakse? On mitmeid selgeksõpitavaid oskusi ja võtteid, kuidas saab luua keskkonda, kus töötaja tahaks anda endast parima, aga millegipärast kasutatakse neid harva. ERE uuel koolitusel õpivad juhid oskusi, kuidas luua parim organisatsioon, osakond või üksus maailmas (jah, miks mitte?) – koht, kus tehakse kõvasti tööd, aga kus töötamine on ka rõõm. Kuidas teha nii, et just teis üksus või ettevõte on koht, kuhu tahetakse tööle tulla ja kus tehakse tööd ka siis, kui Teid kohal ei ole? Koolitusel õpetatakse juhtimisvõtteid ja oskusi, mis aitavad meeskonda liita, panevad inimesed teile järele tulema ning samas end hästi tundma, olema sisemiselt motiveeritud ja innustunud.

   Koolitus annab näpunäiteid, kuidas motiveerida inimesi töökohal ning aitab mõista erinevate inimeste käitumist. Kindlasti aitab see koolitus ka iseennast paremini „lahti seletada“ ja mõista omaenese reaktsioone töötajate käitumisele ja erinevatele töösituatsioonidele, samuti mõistma iseenese motivatsiooni.
   Koolitus annab:
   Teadmised motivatsiooni olemusest ja käsitlustest
   Teadmised peamistest motivaatoritest ja demotivaatoritest, mis inimesi igapäevaselt mõjutavad
   Oskuse õppida tundma üksikisiku motivaatoreid ja arendada töötajate motivatsiooni
   Võtteid tagamaks püsiv motivatsioon nii üksikisiku kui meeskonna tasemel
   Teadmised sellest, kuidas jaotada ülesandeid olemasolevate töötajate vahel, nii et see oleks motiveeriv, ning kuidas olemasolev kooslus nii tööle panna, et nii teie kui nemad oleksid rahul?
   Teadmised, kuidas jagada tööülesandeid ja paigutada inimesi nende kohtadele nii, et nende huvi oleks tagatud?
   Teemad:
   Motivatsiooniteooriad ja uuringud – mida neist saab praktikas kasutada ja mida oleks tänapäeval tark teada?
   Mida rahaga saab teha ja mida ei saa? Palgatõusust ja lisatasudest – millal need on vältimatud ja millal mitte?
   Kuidas suurendada inimeste pühendumust ja motivatsiooni mitterahaliste meetoditega? Millised need on?
   Kuidas tagada ettevõttele rohkem raha ja vähem raiskamist inimeste pühenduvuse ja sisemise motivatsiooni kaudu?
   Juhi roll inimeste motiveerimisel. Mida saab juht teha? Mida saab teha võimalikult kerge vaeva ja vähese ajakuluga? Saladused, mida edukad juhid teavad.
   Kuidas motiveerida erinevaid inimesi meeskonnas? Kuidas kindlaks teha, mis kedagi motiveerib?
   Mis kasu on arenguvestlustest? Kui palju ja kuidas peaks erinevaid vestlusi läbi viima?
   To do list. Mida saab konkreetselt homme teha nii üksikisiku kui ettevõtte tasandil?
   Motivatsioonitest. Mis motiveerib mind ja mis neid? Millest tulevad erinevused ja kuidas seda ära kasutada?
   Kuidas inimesi mitte demotiveerida? Millised on levinud juhtimisvead?
   Erinevate inimtüüpide koostöö ehk miks on hea, kui meeskonnas on erinevaid inimtüüpe ja kuidas nad koos paremini toimiksid?
   Kas ma olen teinud kusagil vea? Kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
   Mis on isiksuse omaduste Suur Viisik (Big Five) ja kuidas see seostub tööga?
   Kaugjuhtimine. Kuidas teha nii, et kõik teie töötajad võtaksid täit vastutust ja teeksid kõik, mis nende võimuses ka neil päevadel, mil neile korraldusi ei anta ja teid pole lähedal?
   Kuidas kontrollida nii, et see kontrollina ei tunduks?
   Info kui oluline motivaator. Kui palju ja millist infot peaks jagama?
   Kaasamise kunst. Kuidas saada nad enese jälgedesse astuma?

   Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas tulemusi parandada, kasutades ära kõik võimalused, mis teil inimeste käivitamiseks ja inspireerimiseks on.
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Koolitaja Elina Siilbek
   Elina Siilbek Elina Siilbek on erinevaid üksusi ja organisatsioone juhtinud viimased 20 aastat ning koolitusturul toimuvaga olnud tihedalt seotud viimased 15 aastat. Saanud nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemuse, rakendab ta saadud teadmisi nii igapäevases töös kui ka koolituste läbiviimisel. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat Eestis ja Taanis, tema sügavamad huvivaldkonnad on suhtlemis- ja isiksusepsühholoogia ning organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud ERE Koolitused, Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on juhtinud Äripäeva Koolitus- ja Konverentsikeskust, korraldanud konverentse ja koolitusi koostöös Eesti tipp-koolitajatega ning koolitab ka ise tipp- ja keskastme juhte ning spetsialiste – peamiselt suhtlemisoskuste, isiksusepsühholoogia, personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise teemadel. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid. Isiksusepsühholoogia ja erinevate inimtüüpide psühholoogia ning suhtlemisstrateegiad on valdkond, mida ta on nii süvitsi uurinud kui ka oma töös rakendanud. Elina Siilbek on kaasatud ka projekti “Tagasi kooli” ja programmi „Koostööoskused 21. sajandil“ ning ta õpetab nii pedagooge kui ka gümnaasiumiõpilasi, peamisteks teemadeks on suhtlemisoskused, enesejuhtimine ja ajajuhtimine ning koostööoskused. Lisaks koolitamisele ja koolitusprogrammide koostamisele konsulteerib ta ettevõtteid juhtimisvaldkonnas ning juhib lisaks ERE Koolitustele ka 45 töötajaga sihtasutust Harku vallas.


   Pakub huvi? Küsige koolitajalt endalt lisainfot telefonil 5099885.

   Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi; põhjalikke koolitusmaterjale, mõned lihtsad testid ja abivahendid inimeste sobivuse ja motivatsiooni hindamiseks.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
   Muutuste juhtimine – kaasaegne vaade

   Kuidas muutusi läbi viia nii, et see ei tundu valu ja vaevana?
   Koolitaja Elar Killumets

   Selle koolituse vajadus sündis juhtidelt tagasisidet küsides. Koolitaja Elar Killumets räägib koolituse sünni loo: „Ma küsisin kunagi ühelt juhilt, et kui tal oleks juhtimise võlukepike, siis mida ta kõige rohkem sooviks. Ta vastus oli selline: „Ma tahan, et muutus ja valmisolek muutuda oleks minu ettevõtte DNAsse sisse kirjutatud. Mul ei ole aega tegelda „muutuste juhtimisega“. Kui on näha, et täna hakkab turg muutuma, siis hiljemalt homme hommikuks peame meie juba olema muutunud! Muidu me oleme lootusetult hiljaks jäänud.“ Täna ma tean, et see soov ei olnud üldse utoopiline. Muutusi pole vaja juhtida, kui valmisolek muutuda ettevõttele/organisatsioonile kasulikus suunas, teha ise vajalikke arendusi, paindlikkus üldisemas mõttes on inimestes olemas. Kuidas seda aga saavutada? Sellest koolitusel räägimegi.“

   Koolitusel käsitletakse muutuste juhtimist läbi kahe uskumuse. Need uskumused ei välista teineteist, pigem toetavad, kuid nad vaatavad muutuste juhtimist väga erinevate nurkade alt ning seetõttu rõhutavad täiesti eri aspekte. Me õpime tundma neid mõlemat.

   Teid ootab palju põnevaid teadmisi valdkonnas, mis teeb inimeste ning ettevõtte arengu juhtimise lihtsamaks ja arusaadavamaks ning tutvustab teile viimase aja kõige moodsamaid teadmisi juhtimisvaldkonnas teada saadud töötavatest metoodikatest.

   Koolitus annab:
   - Teadmised erinevatest lähenemistest ja arusaamistest muutuste juhtimisele;
   - tõhusad tehnikad, kuidas muutusi läbi viia;
   - näiteid, kuidas teised ettevõtted on muutust oma DNAsse sisse kirjutanud;
   - oskused, kuidas teadlikult oma ettevõttes muutusi sujuvamalt läbi viia.

   Teemad:
   Esimene vaade: Pidev muutumine tuleb ettevõtte DNAsse sisse kirjutada (kaoseteooria).

   Pakume välja 5 erinevat lähenemist ning näitame, kuidas teised ettevõtted on muutumise oma DNAsse kirjutamise saavutanud. Koolitusele on valitud välja need meetodid, mis tänase parima teadmise juures on muutuste kiirusele ja „valutusele“ tugevaima mõjuga.

   Teemad:
   1. Mõned juhtimismustrid soodustavad muutuste läbiviimist ja mõned takistavad. Kuidas neid soodustavaid mustreid ära tunda ja teadlikult luua?
   2. Ettevõtte juhtimiskliima eri tahkude mõju muutuste kiirusele ja kergusele:
   - Kuidas olla rohkem väljapoole vaatav organisatsioon (vs. sissepoole vaatav)?
   - Kuidas kultiveerida rohkem õppimisele orienteeritust (vs. tulemustele orienteeritust)?
   - Kuidas kultiveerida rohkem MEIE mõtlemist (vs. MINA-mõtlemine)?
   - Kuidas saavutada töötajate kõrge volitatus (vs. madal volitatus) ning samal ajal ikkagi säilitada piisav kontroll ettevõtte tegevuste üle?

   Teine vaade: Muutust saab ja tuleb teadlikult juhtida siis, kui selleks vajadus tekib (süsteemiteooriad, sotsiaalse konstrueerimise teooria)

   Teemad:
   1. Vana hea aegumatu skeemi - loo psühholoogiline turvalisus, sulata, vii muutus ellu, stabiliseeri – lähenemine
   - Kuidas luua turvalisus ja mis juhtub, kui see etapp vahele jätta?
   - Kuidas sulatada – teadlikult luua sisemine surve muutuse vajalikkuse kohta?
   - Kuidas ellu viia – kui esimesed kaks on korralikult tehtud, siis see on lihtsaim etapp.
   - Kuidas stabiliseerida – ehk kuidas tagada, et muutusega saavutatu oleks püsiv ning saaks ettevõttes uueks normiks (loe – juht ei pea sellega rohkem tegelema)?

   2. Viimase aja moodne ja ülimalt tõhus lähenemine – lugude muutmine.
   - Kuidas ettevõttes räägitavaid lugusid kuulata ja ära tunda?
   - Kuidas luua ja „sisse süstida“ uusi lugusid?

   Tehnikad: Lõpetame tõhusaima muutuste juhtimise tehnikaga, mis kätkeb endas nii esimese kui teise lähenemise elemente. Ja seob nad ühtseks tervikuks kokku. Nimetame seda dialoogiliseks muutuste juhtimiseks. Teeme läbi ühe muutuste juhtimise juhtumi, kasutades dialoogilist lähenemist.

   Koolitus on mõeldud juhtidele, osakonnajuhtidele ja personalijuhtidele ning kõigile neile, kelle roll on organisatsiooni arendamine.

   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Koolitaja Elar Killumets

   Elar Killumets Elar Killumets on omandanud juhtimiskogemusi eri rollides: teadlase ja õppejõu, alluva ja juhina. Logistikafirmas Smarten töötas ta turundusjuhina ning kullerifirmas DHL müügidirektorina. 2009. aastast uurib ta juhtimist Tartu Ülikooli doktorandina ja peab ühtlasi koosseisuvälise lektorina loenguid. Uurimisprobleemidest huvitab Killumetsa eelkõige meeskondade efektiivsuse mõjutamine. Ta kuulub mõjukatesse juhtimisorganisatsioonidesse Academy of Management (AOM) ja British Academy of Management (BAOM). Juhtimiskoolituses õpetab Elar Killumets , kuidas tõsta meeskonna tulemuslikkust, mõjutades meeskonna tööprotsessi.

   Koolituse soodushind on 289 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab: koolitust, toitlustust: lõunasööki ja kolme kohvipausi; põhjalikke koolitusmaterjale, mõned lihtsad testid ja abivahendid inimeste sobivuse ja motivatsiooni hindamiseks.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
   Mõtlemine muutuste ajal

   Kuidas olla edukas muutlikes oludes?
   Populaarne koolitus Mare Porgilt

   Mare Pork koolitab See on koolitus, mis õpetab analüüsima oma olukorda ja leidma lahendusi erinevates muutlikes olukordades, ning pakub teadmisi selle kohta, kuidas muutuste ajal mõelda. Koolitus sisendab enesekindlust ja positiivset hoiakut ning õpetab tehnikaid, kuidas mõelda selgelt ja rahulikult igal ajal.

   Vahel on muutused põnevad ja teevad meile head, vahel aga ei oska kuidagi mõelda, kuidas see või teine elu keerdkäik meile kasuks võiks tulla. Koolitus „Mõtlemine muutuste ajal“ õpetab aga mõtteviisi, millega muutuste ajal toime tulla: analüüsima oma olukorda ja leidma lahendusi ka siis, kui keeruline olukord ei möödu kiiresti ega iseenesest. Koolitus aitab säilitada enesekindlust ja positiivsust vaatamata sellele, mis toimub meie ümber.

   „Mõtlemine muutuste ajal“ on meie hinnangul üks kasulikumaid koolitusi, mida Eesti koolitusturult leida võib. Ehkki lühike, on see ka tõhus, võttes kokku just nimelt osalejatele vajaliku. Mare Pork õpetab mõtlema olukordades, mis esmapilgul tunduvad lahendamatud ning annab kaasa soovitusi, mida saab kasutada kogu elu jooksul.
   Koolituselt teemad:
  • Kuidas me tavaliselt muutustele reageerime? Mis teeb meie jaoks muutused raskeks?
  • Muutuste plussid ja miinused. Kuidas muutusi enda heaks ära kasutada?
  • Kuidas muutuste ajal mõelda ning kuidas elu poolt ette seatud erinevatest takistustest või madalseisudest välja tulla?
  • Kuidas säilitada tasakaalu kõikuval pinnal? Mida tähendab ärevate mõtete lõpuni mõtlemine ja kuidas seda teha?
  • Kuidas saab juhtida tundeid ja kuidas see mind töös aitab? Millised võimalused on oma meeleolu, seisundi ja tunnete juhtimiseks?
  • Enesejuhtimise psühholoogia parimad praktikad. Teadusuuringute tulemused ja praktiline kasu aju-uuringutest. Kuidas paremini kasutada oma aju? Inimeste siseressursside kasutamata võimalused.
  • Kas on päriselt võimalik saavutada olukord, kus ma enam kunagi ei vihasta, pole ärev, ei solvu? Negatiivsete tunnete ohjamine avara taju ja tähelepanu fookuse muutmise kaudu.

  • Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 12:30 Koolitus


  • Soodushind 319,00. Täishind 399,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kohvipausi. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
   Koolitaja Mare Pork
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

    Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211.

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
    Projektide tõhus korraldamine ja juhtimine

    Koolitus projektijuhtidele ning projektipõhise töö tegijatele.

    Koolitaja Tiit Valm

    Tiit Valm koolitab Kas teadsite, et tänapäeval esineb ettevõtetes aina rohkem projektipõhist tööd? See toob kaasa keerukamad suhted ja tegevuste koordineerimise. Sageli pole projektigrupi liikmed otseses alluvussuhtes projekti eest vastutava meeskonnakaaslasega või on tegemist osakondadevahelise tööga, kus igaühel veel mitu muudki tööd teha.

    Sageli õpetatakse projektijuhtimise koolitustel pidama kinni tähtaegadest, ent jäetakse piisava tähelepanuta teised väga olulised aspektid: Kuidas lugeda raha ja eelarves püsida? Kuidas arvestada kulu, mis projekti juhtimisele läheb? Kuidas korraldada teiste inimeste tööaega, kui nad on sinu meeskonnas, kuid kuuluvad teistesse üksustesse või organisatsioonidesse? Kuidas panna lubadused vett pidama ja vältida venitamist tööde puhul, kus tähtaeg pitsitab? Tähtaja nimel tuuakse sageli tahtmatult ohvriks ka projekti kasumlikkus, ometi on see just see, mille nimel äriettevõtted on loodud. Seetõttu pööratakse sel koolitusel ka kasumlikkuse aspektile erilist tähelepanu.

    Sujuvat töökorraldust pole lihtne saavutada. Selleks on vaja hakkama saada teiste inimeste tööaja juhtimisega, nii et kõik asjaosalised saaksid ka oma aega mõistlikult planeerida. Kas Teile tuleb tuttav ette olukord, kus lubadused ei pea, inimesed ei täida kokkuleppeid ega paista olevat kuigi motiveeritud? Koolitusel käsitletakse erinevaid töökorralduslikke aspekte – mida koostöö planeerimisel arvestada, kuidas luua toimiv infoliikumine, kust on oodata riske ja mida teha nende mõjude vähendamiseks. 

    Kõik need teadmised ja oskused on vajalikud inimesele, kes on pandud projektipõhiselt midagi korraldama, sest sellisel juhul ka see inimene vastutab 100% tulemuste eest. Tegelikult ei ole kogu projekti vältel võimalik projektijuhil öelda: ”See ei ole minu töö”. Sellist asja projektitöös ei ole, mille eest projektijuht ei vastutaks. Kuidas seda aga kõige tõhusamalt teha?

    Koolitus on tempokas ja praktiline ning teooriat käsitleme just nii palju, et mõista miks ja kuidas projektijuht peab midagi tegema.
    Koolituselt saate:
    - selge projektipõhise tegevuse loogika ja süsteemse ülevaate projektipõhisest juhtimisest
    - arusaama projektijuhi rolli tähtsusest ja võimalustest
    - teadmised ja tegevusmudelid sellest, kuidas hoida projekti sisuliselt, ajaliselt ja rahaliselt kontrolli all
    - kogemusi ja nõuandeid, kuidas saada ümbritseva keskkonna toetust oma projektile
    - hulga töökorralduslikke võtteid, kuidas oma tööd tõhusamaks muuta 

    Koolitus kestab 2 päeva
    Sihtgrupp
    Koolitus on suunatud inimestele, kes oma töös peavad korraldama projektipõhist tööd või korraldama koostööd inimeste vahel, kes töötavad erinevates üksustes ja/või organisatsioonides. Oodatud on ka kogemustega projektijuhid, kuna praktika on näidanud, et just nemad ammutavad sellelt koolituselt kõige rohkem.
    Kahepäevase koolituse teemad:
    Projektipõhise töö loogika:
    - Mis projekt tänases keskkonnas?
    - Mida projektide juhtimises on uut võrreldes püsivalt koostöötava meeskonna juhtimisega?
    - Projektijuhi roll, kohustused ja vastutus
    - Millal algab projekt ja millised on tema etapid?
    Projekti ettevalmistamise etapp:
    - Kokkulepped, mille alusel töö käivitub
    - Lähteülesande täpsustus
    - Sisuline kavandamine
    - Eelarvestamine
    - Toestatavuse hindamine (sh riskide hindamine)
    Projekti töökorraldusliku planeerimine etapp:
    - Planeerimise põhimõtted
    - Määramatus projektides
    - Planeeritavad tegevused (kvaliteedi kindlustamine, info liikumine, administreerimine jne.)
    - Projekti kasumlikkuse kindlustamiseks vajalikud arvestuspõhimõtted
    - Projekti kasumlikkuse kindlustamiseks eelarve jälgimise kavandamine
    - Planeerimise tasemed
    Projekti elluviimine:
    - Projekti jälgimise süsteemi ülesehitamine
    - Meeskonna moodustamine ja kokkulepped meeskonnaga
    - Protseduurid ja reeglid projektitöös
    - Operatiivinfo kindlustamine aja ja eelarve osas
    - Projekti tuleviku juhtimine (aja ja kasumlikkuse osas)
    - Projekti koosolekud teostajate, kliendi ja oma juhtkonnaga
    - Koostöö kindlustamine (sh motivatsioon ja üksteisega arvestamine)
    - Muudatustele reageerimine ja uute kokkulepete sõlmimine
    Projekti lõpetamine:
    - Meeskonna laialisaatmine
    - Projektianalüüs
    Ajakava
   • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   • 10:00 - 11:30 Koolitus
   • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
   • 11:45 - 13:15 Koolitus
   • 13:15 - 14:15 Lõuna
   • 14:15 - 15:45 Koolitus
   • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
   • 16:00 - 17:00 Koolitus

   • Kahepäevase koolituse soodushind on 499 eurot +km. Täishind on 599 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5 kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
    Klassi kokkutulek: Õppimist väärt praktikate päev.

    Olete kuulnud ütlust: üks pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna? Lisame siia, et kogemus ütleb veel rohkem ja et oma silm on kuningas. Külastame ettevõtteid, mille juhtidelt on õppida väärt kogemusi ja nõuandeid valdkondadest, millest me liiga paju ei tea. Ettevõtted, mida külastame, koostatakse lõplikult alles pärast osalejatega vestlemist ja vastavalt osalejate profiilile ning kinnitatakse lõplikult alles programmi alguses kogunenud koolitusgrupist lähtuvalt, kuid kinnitame teile, et kavas on ka ettevõtteid, kuhu te muidu ei satuks ning pettuma te ei pea.

    Oleme varemgi teinud väljasõite põnevatesse ettevõtetesse ning osalejate tagasiside on olnud äärmiselt positiivne. „Ma poleks kunagi arvanud, et õpin just selliselt päeval korraga nii palju,“ ütles üks tippjuht. „Ma ootasin sellelt moodulilt kõige vähem,“ lisas üks pikas juhtimisprogrammis osaleja, „ent sain vaat et kõige rohkem uusi teadmisi“.

    Ettevõtete külastuspäev 9. märtsil 2017 koolitusprogrammi LIIDER raames

    Ajakava 9.03.2017

    8.50 – 9.00 kogunemine Rocca al Mare Kooli juures (Vabaõhumuuseumi tee 8).
    9.00 – 10.00 Rocca al Mare Kool, kooli tutvustab direktor Heiti Pakk.
    10.00-10.45 Sõit Estoveri (Paneeli 2)
    10.45-12.15 Estover OÜ, ettevõtet tutvustavad tegevjuht ja turundusosakonna juhataja Hannes Prits ning finants- ja personalivaldkonna juht Tiina Matsalu.
    12.15-12.40 Sõit Telliskivi F-hoonesse
    12.40 – 13.30 lõuna Telliskivi F-hoones, kell 13.15 liitub meiega La Muu looja ja ettevõtja Rasmus Rask.
    13.15 - 14.30 La Muu OÜ (Telliskivi 60a), ettevõtet tutvustab La Muu looja ja ettevõtja Rasmus Rask.
    14.30-15.15 sõit DSV Transporti
    15.15 – 16.30 DSV Transport AS (Pärnu mnt 535), ettevõtet tutvustab juhatuse esimees Jaan Lepp.

    Koolituspäev toimub 9. märtsil. Osalustasu 159 eurot + km 20% sisaldab lisaks koolitusele ja toitlustust päeva jooksul.

    Täpsem info saadetakse osalejatele e-posti teel.
    Strateegiakaart juhile: Kuhu me peaksime järgmiseks liikuma? Millised valikud mul on?

    Koolitaja: Indrek Maripuu

    Mitu Eesti taksofirmat arvestas viis aastat tagasi oma strateegiat kavandades Uberi tulekut? Mitu Euroopa taksofirmat sellega arvestas? Loomulikult Sa tead vastust – mitte ükski.

    Ma tean, et tõenäoliselt ei juhi Sa taksofirmat. Iva on mujal – me enamasti ei näe ka oma valdkonnas selliseid turgu muutvaid arenguid ette. Need ei paista enne kui nad on käes. Välja arvatud ühel juhul – kui Sa ise oled algataja.

    Aga kuidas olla ise algataja? Kuidas avastada ärivõimalusi väliskeskkonnas ning luua ja omada kogu aeg ülevaadet võimalikest valikutest? Klientidele küsimine siinkohal ei aita - klient oskab pakkuda vaid arendusideid, mis lähtuvad tema kogemusest konkureeriva tootega – üldjuhul ta tahab, et lisaksid oma tootele midagi, mida ta Sinu konkurentide juures näinud on.
    See arusaadavalt edukas tee ei ole. Käesoleval koolitusel keskendume sellele, kuidas avastada ja luua võimalusi enne teisi. Sellised võimalusi, mis ületavad klientide ootuseid, muudavad sektoris siiani valitsenud arusaamasid ning parimal juhul isegi defineerivad ümber konkureerimise alused Sinu valdkonnas.

    Sellel koolitusel võtame luubi alla kaks vaatenurka - kuidas luua konkurentsieelist:
    1. kliendi ootuseid eirates (jah, Sa lugesid õigesti);
    2. kasutades väliskeskkonnatrende.

    Koolitusel osalejana küsid endalt:
    1. Kui tihti meie firmas arutatakse dogmade ja nii-on-ju-alati-tehtud tegutsemisviiside üle?
    2. Kas meie firmas on tegelikult olemas teadmine, kuhu maailm areneb ning kas tegeleme selle valguses oma valdkonna ja klientide tegelike vajaduste mõtestamisega?
    Õpid kuidas sellest teha pidev protsess või hoiak, mitte aeg-ajalt ette võetav formaalsus.

    Koolitusel analüüsime eelnevate teemadega seotud reaalse elu kaasuseid ning õpime kasutama tööriistu, mis aitavad Sul luua uusi strateegilisi valikuid. Põnevad kaasused on valitud nii Eestist kui välismaalt. Nende valimisel oleme välistanud üleekspluateeritud suurfirmad – IKEA, Google, Amazon jt – ning valinud näited, millega on lihtsam samastuda ja oma ärisse paralleele tuua. Kaasuste juures keskendume nende süsteemsele analüüsimisele Osterwalderi ärimudeli metoodika alusel.

    Peamised teemad:

    1. Iseenesestmõistetavuste kaardistamine ja kahtluse alla seadmine.
    2. Väliskeskkonna trendide ning kliendivajaduste muutumine.
    3. Kaasuste ärimudelite analüüs ja võrdlemine.

    Koolitus on suunatud tegutsevate organisatsioonide tippjuhtidele, kes plaanivad käivitada uut ärisuunda, lansseerida uusi tooted / teenuseid või otsivad viise oma senise toote, teenuse või ärimudeli uuendamiseks.

    Koolitaja Indrek Maripuu
    Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.


    Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge

    Tähtsad suhted

    Kuidas tähtsad suhted mõjutavad edukust? Tähtsate suhete mõju edukusele.
    Enesearengu koolitus Mare Porgilt
    Mare Pork koolitab Tähtsaid suhteid on erisuguseid. Meil on lähedased suhted oma partneriga, lastega, kolleegide ja sõpradega. Lähedussuhted mõjutavad meie elu väga palju. Kutsume Teid saama teadmisi, millest võiks kasu olla nii Teile kui ka Teie lähedastele, nii praegu kui ka edaspidises elus, ning usume, et nende teadmiste kasutamine tõstab Teie eluga rahulolu ning aitab olla elus õnnelikum.

    Tuntud psühholoogi Mare Porgi uhiuues koolituses seame fookuse lähedussuhetele. Tunded mõjutavad maailma rohkem kui mõistus, kinnitab Mare Pork. Mare Pork ütleb, et liiga palju inimeste enesetundest sõltub lähedussuhetest, millest nad teavad liiga vähe. Inimesed sageli varjavad oma muresid ning raiskavad selle varjamise peale oma aega ja jõudu, selle asemel, et lähedussuhetega tegeleda, ütleb ta, ning seetõttu on liiga palju õnnetuid inimesi.

    Kuidas lähedussuhteid hoida? Mida teha, kui ilmnevad esimesed märgid suhete halvenemisest? Mis tingimustel lähevad suhted lõplikult luhta? Kuidas lähedussuhted mõjutavad töö tulemuslikkust?

    Pakume selle koolituse kaudu võimalust rohkem teada saada valdkonnast, millest ei räägita, ent mis mõjutab meie elu sügavamalt ja olulisemalt kui ükski töine probleem. Kutsume Teid saama teadmisi, millest võiks kasu olla nii Teile kui ka Teie lähedastele, nii praegu kui ka edaspidises elus, ning usume, et nende teadmiste kasutamine tõstab Teie eluga rahulolu ning aitab olla elus õnnelikum.

    Koolitus on kasulik igaühele eraelus, ent aitab ka juhte nende töös. Kuidas saab juht toetada erinevas pereelu etapis olevaid inimesi? Kui palju peaks üldse teadma alluvate eraelust? Millega peaks arvestama inimeste puhul, kel on lähedussuhetes kriis?

    Koolituselt saate:
   • Teadmisi lähedussuhete hoidmisest ja arendamisest
   • Oskuse lahendada suhetekriise senisest paremini
   • Teadmisi erinevatest probleemide lahendamise viisidest
   • Oskuse aidata ennast ja teisi keerulistel eluetappidel
   • Koolituse teemad:
    Lähedussuhted
    Mis kindlustab rahulolu lähedussuhtega?
    Kuidas lähedussuhteid hoida?
    Mida teha, kui ilmnevad esimesed märgid suhete halvenemisest?
    Mis tingimustel lähevad suhted lõplikult luhta?
    Lähedussuhte eri tüübid.
    Mis on toimiva lähedussuhte tunnused?
    Mida saab ise teha lähedussuhte arendamiseks?
    Suhtestiilid.
    Eraelu ja tööelu seosed.
    Kuidas lähedussuhted mõjutavad töö tulemuslikkust?
    Kuidas saab juht toetada erinevas pereelu etapis olevaid inimesi?
    Perekonna mõju karjäärile
    Paarisuhe
    Realistlikud ja ebarealistlikud ootused suhetele
    Suhtekriisid ja suhte etapid.
    Situatiivsed kriisid.
    Koos ja eraldi olemine suhetes. Kuidas käib täpse distantsi väljaarvutamine?
    Head ja halvad prognoosid lähedussuhete arengus.
    Kuidas seksuaalsus energetiseerib suhteid?
    Petmise ekstaas ja õudus.
    Kuidas tulla tervena välja truudusetuse kriisist?
    Äraütlemine. Kuidas ära öelda nii, et suhted ei kannataks?
    Viha ja andestus. Kas ja kui palju peaks andestama?
    Kire väsimus.
    Kas tüdimust annab vältida?
    Tuumperekonna mõju.
    Põlvkondade vahelised seosed ja mõju.
    Koolitus on suunatud kõigile neile, kes tunnevad huvi inimese käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.
    Ajakava
   • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   • 10:00 - 11:30 Koolitus
   • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
   • 11:45 - 13:15 Koolitus
   • 13:15 - 14:15 Lõuna
   • 14:15 - 15:45 Koolitus
   • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
   • 16:00 - 17:00 Koolitus


   • Soodushind 389,00. Täishind 489,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, kohvipausi. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Rohkem informatsiooni koolitajate ja koolituste kohta leiate meie kodulehelt www.erekoolitus.ee, või kirjutades aadressile registreerimine@erekoolitus.ee.

    Registreerimise tingimustega tutvuge meie kodulehel: http://erekoolitus.ee/ere/tingimused.php.

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
   • registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
   • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
   • helistage telefonil 6843211 või 56644381

   • Soodushind 399,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. Soodushind kehtib kuni nädal enne koolitust. Täishind 399 eurot + km 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras. 

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge

    Koolitaja Mare Pork
    Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.    Kaasegsed tulemustasusüsteemid

    Kuidas tasusüsteemi täiendada või parandada?

    Elar Killumets koolitab Olete mõelnud, kas tasuks tulemustasudest loobuda või olete hoopis üks nendest, kes plaanib need alles kehtestada? Või kas olete kaalunud võimalusi, kuidas tulemustasu abil kaasata inimesi ettevõtte kasuks kaasa mõtlema, mitte lihtsalt tegema lõiku punktist A punkti B?

    Paljud ettevõtted kasutavad tulemustasude erinevaid variante – maksavad preemiaid, tulemustasusid või aastaboonust, et inimesed paremini ja tõhusamalt töötaksid, ent seisavad ikkagi silmitsi hulga probleemidega. Kas teadsite, et näiteks aastapreemiad on tulemuslikkuse seiskohalt olematu mõjuga?

    Koolitusel õpetab tulemuspalga võimalusi ja ohte nägema Tartu Ülikooli doktorant ja koolitaja Elar Killumets, kes on ise müügijuhina töötades kokku puutunud nii tulemuspalga heade külgede kui puudujääkidega. Koolitus võimaldab läbi mõelda, millised suunamis –ja mõjutamisvahendid võiksid olla teie ettevõtte strateegia elluviimiseks kõige tõhusamad.

    Käsitlemist leiavad tulemuspalga maksmise või mittemaksmise head ja vead. Vaadeldakse tulemustasu erinevaid variante, näiteks et kui maksta, siis kas teha seda üksikisiku või pigem osakonna tasemel. Samuti õpitakse, kuidas luua sellised tulemustasusüsteemid, et töötajad oleksid rohkem keskendunud ettevõtte kui terviku huvidele, mõtleksid kaasa, kuidas ettevõtte käekäiku panustada ning et „mõisa köis ei lohiseks“.
    Koolituse teemad:
   • Uuemad teadmised tulemuste mõjutamisel: maksad rohkem – saad rohkem. Või hoopis vastupidi?
   •  Vana, juba mõõdukalt pika habemega küsimus: kas raha motiveerib rohkem pingutama või mitte? Millal on mõistlik maksta, millal mitte?
   •  Kumb on ettevõtte seisukohalt tõhusam – ühise (meeskondliku) pingutuse stimuleerimine või individuaalse tulemuslikkuse mõjutamine?
   •  Meeskondlik tulemustasustamine – asjad, mida sa sisimas tead, kuid mida koolis ei räägitud.
   •  Mis paneb inimesed käituma nii, et ettevõtte huvisid ei asetataks omakasust tahapoole?
   •  Millist tüüpi ettevõtetele mis tüüpi tulemustasusüsteemid sobivad? Leia endale oma.
   • Ajakava
   • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   • 10:00 - 11:30 Koolitus
   • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
   • 11:45 - 13:15 Koolitus
   • 13:15 - 14:15 Lõuna
   • 14:15 - 15:45 Koolitus
   • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
   • 16:00 - 17:00 Koolitus
   • Sihtgrupp
    Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi töötajate tasustamise ja motivatsiooni vastu. 

    Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge

    Koolitaja Elar Killumets
    Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.
    Töödisain - uus juhtimismeetod tulemuste kujundamisel

    Oska kujundada oma inimeste ja enda töö meeldivaks ja tõhusaks!
    Koolitaja: Klaas-Jan Reincke

    Kas oled kuulnud oma kolleege ohkamas peale puhkust, et jälle hakkab see töö pihta? Miks ei võiks aga töö olla sama mõnus kui puhkus? Me oleme harjunud, et töö ei ole sama nauditav nagu raamatulugemine või sama kaasahaarav kui mäng… Töö ei ole ju miski, mida me tahame kogu aeg innustunult teha, nagu õppimine pole laste lemmiktegevus, kui on valida õppimise ja Pokemon GO või arvutimängu vahel? Töö põletab stressiga, vaevab oma raskustega ning tapab igavusega. Aga miks? Ja kas ei saaks teisiti? Ometi on teada, parimad tulemused tagab töö, mis on iseenesest nauditav. Mis oleks, kui saaksime oma tööd nautida nagu oma hobi või meelistegevust? Kuidas muuta (enda ja teiste) töö nauditavaks, iseenesest motiveerivaks, produktiivsemaks? Kuidas vähendada tööstressi ja läbipõlemise ohtu, haiguspäevi ja töötaja lahkumise tõenäosust?

    Kuidas saaks aidata inimestel rutiini vältida või kuidas aidata inimestel ületada hirme tööülesande ees, mis tundub neile liiga raske? Me kinnitame teile, et see on võimalik. Ja et tulemused paranevad uskumatu kiirusega, kui te tegelete sellega, et lisaks palganumbrile paneb inimese tööle ka see, et tema töö tundub talle väga huvitav.

    Kas tahaksid osata (enda ja) oma töötajate töö teha huvitavaks? Tööd on võimalik kujundada haaravaks kogemuseks, mille kvaliteet on teaduslikult mõõdetav. Haaravasse kogemusse investeerimine on tulus, sest inimesed töötavad suurema pühendumise, keskendumise ja entusiasmiga, kui töö on iseenesest nauditav. Kaasaegne juht mõistab, et haarava töö pakkumine peaks tema organisatsiooni jaoks prioriteet olema.

    Koolitusel õpitavad teadmised aitavad sul mõjutada ka iseenda tööelu ning aru saada, mida teha, kui töö muutub igavaks, kui sa ise takerdud rutiini või kohtad eesmärke, mille ületamine tundub raske. Kas jätta töö sinnapaika ja otsida uus või leida viise, kuidas igavad tööülesanded taas põnevaks ja innustavaks muuta. On see üldse võimalik? Tahaksid sa ka ise täiendada oma oskusi ja teadmisi meetoditega, mis päriselt aitavad sul olla särasilmne ja rahul sõltumata sellest, milliseid ülesandeid pead täitma?
    Koolituse teemad:
    Mis on töödisain ning milline on hästi disainitud töö? Miks sellest maailmas viimasel ajal nii palju räägitakse?
    Miks on kehv tööelamus ettevõtetele kahjulik?
    Miks rahulolust ei piisa ja miks rahulolu mõõtmine ei tööta?
    Kuidas head tööelamust mõõta ja kuidas seda suunata?
    Mis on majanduslik kasu töö disainimisest?
    Kuidas seda teha? Kuidas vältida rutiini töös? Milliseid tehnikaid saab kasutada? Kuidas vältida igavust?
    Kuidas ületada hirmu raske tööülesande või suure eesmärgi ees?
    Kuidas leida üles, mis konkreetse ülesande inimese jaoks raskeks või hirmutavaks muudab ja kuidas aidata seda hirmu ületada?
    Kuidas mõelda omaenese tööelu üle ning mida võtta ette omaenda tööelamuse parandamiseks?
    Koolitus annab:
    - Teadmised, kuidas luua head elamust erinevate tööde lõikes;
    - Oskuse vältida peamisi töönaudingut takistavaid vigu juhtimises;
    - Võimaluse mõelda motivatsioonisüsteemidest uuel, kuluefektiivsel viisil;
    - Oskuse kasutada mõningaid töö disainimiseks vajalikke meetodeid;
    - Võimaluse näha oma organisatsioonis uusi võimalusi, mida töödisaini abil majanduslikuks kasuks pöörata.

    Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas tulemusi parandada, kasutades ära kõik võimalused, mis teil inimeste käivitamiseks ja inspireerimiseks on.

    Klaas-Jan Reincke Koolitaja Klaas-Jan Reincke on Hollandist pärit juht, kes on 20 aasta jooksul erinevates organisatsioonides üle Euroopa analüüsinud, miks inimeste tulemuslikkus nii uskumatult erinev on. Isegi ühe inimese töö võib olla ühel päeval väga tulemuslik, samas kui mõnel teisel päeval ei tule tal midagi välja. Selgus, et erinevus tuleneb muuhulgas sellest, kuidas inimesed oma tööd kogevad ning kui haaratud nad tööst on. Sadade organisatsioonide süvaanalüüs on näidanud, et just see, kui palju inimesed on oma tööst haaratud, eristab häid ja väga häid ettevõtteid. Klaas-Jan Reincke rakendas seda teadmist ka oma töös, kui oli aastatel 2003–2014 CPD Arenduskeskuse juht. Ta usub, et see on üks põhjus, miks neist sai 2012. aasta Eesti kõige töötajasõbralikum ettevõte. Nüüd on Klaas-Jan Reinckel uus missioon: aidata inimestel üle maailma nautida oma tööd. Koos Tartu Ülikooli psühholoogidega arendab ta selleks välja uusi meetodeid. Alates 2014. aasta suvest on ta seotud eesti-hollandi start-upiga Vivic.


    Koolituse soodushind on 289 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal koolituspäeva jooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge
    Kõrge tulemuslikkuse kultuuri saavutamine ja teistmoodi kontroll juhtimises.

    Üle võlli juhtimismudelid – mida neist „normaalsetel“ ettevõtetel õppida on?


    Koolitaja: Elar Killumets

    Kuna radikaalsus on hetkel nii juhtimisteoreetikute kui -praktikute hulgas moes, siis on teadus- ja populaarteadusajakirjade kaante vahel hulgaliselt näiteid ettevõtetest, kes teevad midagi täiesti teisiti. Ja neid esitletakse tihti kui „nii ongi õige, tehke kõik samamoodi!“. Paraku pole kunagi selge, kas nende ettevõtete edu taga on see ultramoodne juhtimispõhimõte või lihtsalt pime õnn (loodetavasti aeg annab arutust). Aga me oleme nendest üle võlli juhtumitest välja valinud need osad, mis kindlasti töötavad, millel on taga aastakümnete pikkune uuringute traditsioon. Ja mis on muutunud baasteadmiseks – kuidas inimene toimib ja kuidas juhtimine saab seda toimimist ära kasutada. Nii võtame nendest üle võlli juhtumitest välja ainult selle, mis juba täna ja praegu teie ettevõtet aidata saab.
    Teistmoodi kontroll juhtimises
    1. Kuidas kasutada juhtimises sotsiaalse kontrolli tööriistu?
    2. Kuidas juhtida ja eesmärgistada kogu ettevõtet läbi iga töökoha MÕTTE toomise juhtimise keskmesse?
    3. Kuidas tuua ettevõte kui terviku huvid tulemusjuhtimise keskmesse (MEIE-mõtlemine)?
    4. Teistmoodi põhimõtted tulemusjuhtimises

    Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kus juhte polegi, kuid ometi kõik toimib, sest nad on teadlikult rakendanud oma ettevõttes praktiliselt kõik sotsiaalse kontrolli tööriistad, mis meile täna teada on.
    Kõrge tulemuslikkuse kultuuri loomine (high performance work culture) HPT
    1. Ambitsioonikate eesmärkide kasutamine – mis tingimustel see on üldse võimalik?
    2. Visualiseerimine juhtimises – ilmselt üks tõhusamaid ja samas alakasutatumaid võimalusi töötajate pühendumuse ja tegutsemistahte tõstmiseks
    3. Dialoogiline juhtimine – täitsa uus asi, samas ülilihtne ja väga tõhus viis motivatsiooni tõstmiseks ja finantstulemuste radikaalseks parandamiseks. Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kes tegutseb globaalsel stabiilsel turul (2 -3% kasvu aastas), kuid on suutnud järjekindlalt (juba üle 20 aasta) kasvada üle 35% aastas. Koolituse käigus sa saad: 1. Ideid, kuidas oma ettevõtte tulemusi tõsta
    2. Läbi mõelda, kuidas mõni „üle võlli“ juhtimispraktika võiks sinu ettevõttes reaalselt välja näha.
    3. Teadmise, kuidas teised on neid põhimõtteid rakendanud (nii modifitseeritud kui modifitseerimata kujul).
    4. Aru saamise, MIKS need asjad töötavad ja kindlustunde, KAS sinu ettevõte neist midagi võita võiks.
    5. Oskuse teadlikult kasutada teistmoodi lähenemisi oma organisatsiooni hüvanguks
    6. Saad mõtteid, mis suunas iseennast edasi arendada

    Kellele koolitus mõeldud on: tegevjuhid ja tegevjuhtkonna liikmed.
    Koolitaja Elar Killumets
    Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.


    Koolituse soodushind on 339 eurot +km. Täishind on 399 eurot +km. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal kolme koolituspäevajooksul. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust    Uued suunad ärimudeli arendamisel

    Kuidas leida uusi võimalusi käibe ja kasumi kasvatamiseks?

    Kas oled oma firma seniste tulemustega rahul? Käive ja kasum kasvavad ootuspäraselt ning konkurendid ei ole kannale astunud? Või on asjad vastupidi – pingutad koos oma tubli meeskonnaga iga päev kogu hingest, aga tulemused jäävad ootustele ikka alla?

    Olete edu nimel timminud protsessid efektiivseks, meeskond toimib enamasti õlitatult, analüüsite regulaarselt nii enda kui teiste senist kogemust ning täiendate oma tegevusi? Aga midagi jääb ikka puudu? Ja realist olles ei paista tulemustes olulisi muudatusi ka homses päevas?

    Kas pole - edukas olemisel täna ja tulevikus on teatud vastuolu? Tuleviku edu eeldab suuremat vabadust katsetada ja eksida, erinevaid nägemusi, vaidlusi ja arutelusid. Kas olete mõelnud, miks suured telekomifirmad ei leiutanud Skype-i või miks Microsoft ei mõelnud välja Google-it? Jah, nad olid keskendunud tänaste tegevuste õlitamisele ja ei märganud uusi võimalusi.

    Ärimudeli arendamise koolitusel keskendume sellele, kuidas saaksid leida uusi ärivõimalusi ja erinevaid vaatenurki oma äri arendamiseks, kasutades selleks ära tänaseid tugevusi.

    Koolitus tugineb kaasaegsel Alexander Osterwalderi poolt loodud ärimudeli arendamise metoodikal (Business Model Generation).See on üks tõhusamaid abivahendeid, mis võimaldab:
   • Koondada oma äri ülevaatlikult ühele A4 lehele.
   • Analüüsida erinevate tegevuste omavahelisi seoseid.
   • Süsteemselt otsida ideid tegevuse arendamiseks.
   • Anda oma meeskonnaliikmetele töövahend suure pildi nägemiseks ning äritegevuse paremaks mõistmiseks.

   • Koolituse käigus õpite, kuidas kasutada Osterwalderi ärimudeli arendamise metoodikat oma firmas uute käibe ja kasumi kasvatamise võimaluste otsimiseks ning uute ideede läbimängimiseks. Osalejad saavad kaasa juhendmaterjalid ja aluspõhjad, mis teeb tehnika kasutamise oma meeskonnas kergeks.

    Tänased loorberid on homne kompost! Osterwalder ütleb, et läbimurde saavutamiseks tuleks juhtkonnal vähemalt kord nädalas maha istuda ja oma ärist uusi võimalikke ärimudeli ideid genereerida. Kui sageli mõtlete teie, mida peaks tegelikult teisiti tegema? Ehk oleks nüüd õige aeg võtta korra aeg maha ja mõelda oma tegevuste peale tõhusa analüüsimeetodi abil?

    Kas te tahaksite teha oma järgmisest strateegia kavandamisest järjekordse mineviku andmete tulevikku kandmise talgud, või tulla ja õppida tehnikaid, mis aitavad oskuslikul kasutamisel korraldada oma valdkonnas revolutsiooni?
    Koolituselt saate:
   • Teadmised, kuidas analüüsida oma firma “rahateenimise masinat” ehk ärimudelit.
   • Tervikpildi sellest kuidas joondada kogu organisatsiooni tegevus kliendi vajaduse rahuldamiseks
   • Metoodika, mis aitab küsida oma ärimudeli kohta mis-oleks-kui küsimusi
   • Oskused planeerida ärimudeli uuenduste elluviimisi.s
   • Ideid ja juhtnööre oma äri arendamiseks.

   • Ühepäevase koolituse teemad:
   • Tänase ärimudeli hindamise kiirjuhend.
   • Miks tegeleda ärimudeli uuendamisega?
   • Millest koosneb ärimudel ehk kellele ja kuidas me väärtust loome?
   • Neli peamist võimalust ärimudeli arendamiseks.
   • Millised on peamised uute ärimudeli ideede leidmise takistused?
   • Praktilised juhendid ja tehnikad uuendusideede leidmiseks.
   • Praktilised soovitused ja näpunäited ärimudeli mõtteviisi rakendamiseks ning seeläbi oma firma arenguhüppeks ette valmistamine.

   • Koolituse käigus õpivad osalejad ärimudeli arendamise tehnikaid kasutama läbi praktiliste ülesannete lahendamise.
    Ajakava
   • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   • 10:00 - 11:30 Koolitus
   • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
   • 11:45 - 13:15 Koolitus
   • 13:15 - 14:15 Lõuna
   • 14:15 - 15:45 Koolitus
   • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
   • 16:00 - 17:00 Koolitus

   • Sihtgrupp
    Tipp- ja keskastmejuhid, kes vastutavad oma organisatsiooni strateegilise juhtimise ja kliendivajaduse mõtestamise ning sellest tulenevate protsesside kujundamise eest.

    Soodushind 289,00.Täishind 399.00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

    Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
    Koolitaja Indrek Maripuu
    Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja ning koolitaja, kelle põhifookuses on äriloovus ja ärimudeli arendus. Ta on viimase üheteist aasta jooksul nõustanud enam kui 100 ettevõtte võtmeisikuid, teiste seas selliseid ettevõtteid nagu Swedbank, Nordea, ERR, Eesti Pank, SEBE, CargoBus, LuxExpress, Balsnack International Holding, Webmedia AS, Solaris AS, Innove SA, EAS jpt.
    Indrek Maripuu on koolitanud ettevõtjaid ka koostöös Tartu Teaduspargi, Marketingi Instituudi, ESA, EAS-i, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga. Lisaks on ta olnud mentor EASi vastavas programmis ning lugenud loenguid ettevõtluse teemal Tallinna Tehnikaülikoolis.
    Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis – tal on MBA kraad Tallinna Tehnikaülikoolist, lisaks on ta läbinud erinevaid ärijuhtimisega seotud koolitusi Eestis ja mujal.
    Indrek on veendunud, et ärimaailm on jõudnud olukorda, kus edu aluseks ei ole enam ühekordne suurepärane äriidee, vaid nö pidev leiutamise ja otsimise seisund. Tegemist on olukorraga, kus ettevõtja peab lakkamatult otsima võimalusi oma ärimudeli arendamiseks. See omakorda eeldab oskust läheneda olukordadele uue nurga alt, olla loov ning oma võimalused ära tunda. Oma koolitustel õpetab ning blogis (www.maripuu.eu/blogi) kirjutab ta enda kogemustest ja tähelepanekutest, kuidas organisatsioonis sellist seisundit saavutada ja milliseid metoodikaid selleks kasutada.


    Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge