KoolitusedKoolitus tipptegijalt: Mare Pork õpetab hakkama saama kriitilistes olukordades


Kriitiliste olukordade lahendamine töös.

Mida teha, kui pinged tõusevad lakke?

Mare Pork koolitab Kas oskate ütelda, miks vahel mõni oluline eesmärk Teie ettevõttes siiski täidetud ei saa? Mis on takistuseks? On see raha? Protsessid? Või hoopis see, et ei taheta võtta vastutust? Ei täideta kokkuleppeid? Inimesed ei suhtle omavahel või räägivad üksteisest mööda?

Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.

Vaatamata meie kogemustele ja oskustele on paljud töised suhtlussituatsioonid ikkagi keerulised ja tundlikud. Me osaleme läbirääkimistel, nakatame kolleege oma ideede ja mõjutame neid oma algatustes osalema, kontrollime ja suuname alluvaid, selgitame, veename, tõestame, vaidleme ja juhime inimesi mõnikord tegema vajalikku ka siis, kui nad vajadusest ise aru ei saa või seda ei tunnista. Kõik need olukorrad on emotsionaalselt rasked, inimesed teevad neis kergesti vigu.Kuidas niisugustes situatsioonides aga õigesti toimida? Mida tuleks teha, et mitte lasta end toimuvaga kaasa tõmmata, vaid suunata teadlikult enda reaktsioone ja seeläbi kogu olukorda?

Mare Porgi koolitus „Kriitiliste olukordade lahendamine töös“ on pakub huvi kõigile neile, kes tahavad mõista, kuidas inimesed tunnevad, mõtlevad ja käituvad, Sellelt koolituselt saate mitte üksnes vastused teid huvitavatele küsimustele, vaid ka oskused, mida saate kasutada ja arendada iga päev, kogu oma elu.

Kogenud psühholoogi ja juhtimiskonsultandi käe all õpite kasutama tipptasemel eneseanalüüsivahendeid, mis lubavad Teil vaadata sügavale oma sisemaailma ja suhetesse. Kui saate teadlikuks varjatud teguritest, mis teie käitumist mõjutada võivad, võite kontrollida nii iseenda käitumist kui ka märgata peidetud mõjusid teiste omas. See võimaldab Teil juhtida enda elukäiku, toimides rahulikult ja enesekindlalt isegi pingelistes olukordades, mis esitavad Teile kõrgeid nõudmisi.
Koolituselt saate:
 • ülevaate inimkäitumise varjatud põhjustest ja ajenditest
 • võtteid, mille toel keerulisi olukordi kontrollida
 • tehnikaid enese ja teiste emotsioonide juhtimiseks
 • vastuseid osalejate tegelikust elust pärit küsimustele

 • Teemad:
  Mõistuse- ja tundepõhised lahendused töösuhetes.

  Kuidas tekivad ja väljenduvad emotsioonid töös ja igapäevaelus? Kuidas panevad emotsionaalsed probleemid inimesi töösuhetes kääituma – ja kuidas nad tegelikult käituma peaksid? Kuidas vältida näilist nõustumist ja jõuda tegelikuni? Kuidas tunnustada ennast ja teisi ka kriisi ajal? Kuidas tunda ära ja tõlgendada kirjutamata reegleid ja sõnastamata lepinguid?
  Käitumine keerulises olukorras
  Suhete selgitamine. Kuidas maandada nii enda kui ka teiste emotsioone? Kui sarnased on inimeste reaktsioonid? Mis toimub minu suhetes? Mis paneb mind eri inimestega erinevalt käituma? Kas see, mis minuga toimub, on normaalne? Kuidas saada lahti häirivatest tunnetest? Kuidas võtta rahuliku kõrvalvaataja roll ja kui kiiresti seda teha saab? Millal toimib “aeglustamine” kui suhtlemistehnika? Millal peaks tunnetest rääkima ja millal vaikima? 
  Kontroll iseenda üle
  Kuidas mitte lasta endaga manipuleerida? Kuidas keelduda vihastamast? Kas esimene reaktsioon on alati vale – ja kuidas sellele mitte järele anda? Kuidas reageerida demagoogiale? Kuidas lahendada tülisid neis osalemata? Kuidas suunata vestluskaaslast olukorda õigesti nägema? Kuidas teiste emotsioone jahutada? Milliste tehnikatega saab tagada vestluskaaslase tähelepanu ja mõistmise?
  Halbade uudiste edastamine
  Kuidas teatada halbu uudiseid? Miks mõnest juhist peetakse lugu ka pärast palgakärpeid ja koondamisi? Suhete lõpetamise head reeglid. Kuidas toetada halva uudise saanut nii, et ta suhtuks olukorda realistlikult, ei sulguks, eitaks ega annaks voli emotsioonidele?
  Ajakava kontaktkoolituse korral:
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus


 • Koolituse soodushind on 429 eurot +km. Täishind on 499,00. Hinnale lisandub käibemaks 20%. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.

  Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust
  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

  Küsige pakkumist