Tellitavad koolitused

Soovite osaleda koolitusel kogu meeskonnaga? Kui huvilisi on 5 või rohkem, soovitame koolituse tellida ettevõttesse sisse. Pakume lühemaid ja pikemaid koolitusprogramme, loenguid ja meeskonnakoolitusi. Tutvuge meie valikutega allpool või küsige individuaalset koolitust aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 ja 5664 4381. Täpsema koolituse ja koolitaja kirjelduse leiate, kui klikite linki koolituse nimel.


EsinemisoskusedMartin Veinmann
Koolitused neile, kel on vaja avalikult sõna võtta või koostööpartnereid veenda


Meeskonna juhtimineElar Killumets
Koolitused, mis sobivad üksuste, osakondade ja meeskondade juhtidele, projektijuhtidele, maatriksorganisatsioonide juhtidele, keskastme juhtidele, personalijuhtideleJuhtimineTiit Valm‎
Koolitused, mis sobivad tipp- ja keskastme juhtidele

Lisaks saate meilt tellida juhtimiskonsultatsioone. ERE Koolituse coachid ja juhtimiskonsultandid on Maarika Liivamägi, Indrek Saul, Elina Siilbek, Indrek Maripuu, Elar Killumets, Mart Raik, Mare Pork, Janek Mäggi.


Meeskonnakoolitus Indrek Maripuu‎
Ettevõttesisesed koolitused erinevatele meeskondadele, osakondadele, spetsialistidele
Lühikoolitused ettevõtetele ja asutustele Martin Veinmann
Lühikoolitused ja loengud, mis sobivad täiendama erinevaid üritusi, koosolekuid ja konverentse.Müük ja turundusIndrek Saul‎
Koolitused inimestele, kes tegelevad müügi, turunduse ja kliendisuhetegaTasustamine ja motivatsioonMaro Pork
Koolitused palga ja motivatsiooni eest vastutavatele inimestele, sobivad üksuste, osakondade ja meeskondade juhtidele, keskastme juhtidele, personalijuhtidele
Personalivalik ja meeskonna juhtimineTiit Valm‎
Koolitused meeskonna koostamise ja motiveerimise eest vastutavatele inimestele, sobivad üksuste, osakondade ja meeskondade juhtidele, keskastme juhtidele, teenindusjuhtidele, personalijuhtidele
FinantskoolitusedPriit Sander
Koolitused finantsjuhtidele ja raamatupidajatele
Organisatsiooni või üksuse väärtuste kaardistamise töötuba

Sisekoolitus ettevõtetele ja asutustele

Väärtused on need, mis ankurdavad meie kõiki tegemisi. Need väljenduvad meie mõtteavaldustes ja käitumises. Organisatsioonis on koostöö, teineteise mõistmine ja sellest tulenevalt ka tulemuslikkus suurem, kui väärtused on jagatud. Enne on aga oluline tuvastada, millised meie väärtused on.

Miks me üldse peame väärtustele mõtlema ja miks see on nii oluline? Kui organisatsioon luuakse tihti käputäie töötajatega, siis arengufaasis võib töötajate lisandumine olla väga kiire. Samuti võib olla, et töötajad vahetuvad kiiresti kas sellepärast, et paljud lähevad lapsehoolduspuhkusele/uutele väljakutsetele ja tööle tulevad nende asendajad, või siis on üldiselt tööjõu voolavus kõrge. Selleks, et veenduda, et oleme kõik ühe asja eest väljas, on vaja arutleda, millised on meie ühised väärtused, kuidas me oma tööd teeme, teistega suhtleme ja tulemusteni jõuame. Ka enne suuremate muutuste ette võtmist on hea teada, mille eest me üldisemalt seisame – see võib muutusi panna hoopis teise vaatenurga alt nägema ning mobiliseerida meeskond ühiseks pingutuseks. Samas võib see olla rahustav teadmine, kui selgub, et vaatamata argipäeva hõõrumistele, mida kõigil aegajalt ette tuleb, on olemas palju suurem ja olulisem osa, mis meid siiski kõiki ühendab.

Hea on töötuba läbi viia nii, et juht saaks ise osaleda ja olla samas selles protsessis üks meeskonnaliige – siis on protsess demokraatlikum ja kaasavam ning pole nii tugevat sotsiaalset survet juhi mõtetega nõustuda.

Millistel juhtudel see töötuba sobib?
 • Kui soovid, et meeskond jõuaks oma töös uuele tasemele;.
 • Kui soovid meeskonnaga koos väärtuste teemal rääkida ning üheskoos neid meelde tuletada;.
 • Kui tegemist on uueneva või uuenenud meeskonnaga;.
 • Kui kuulud värskesse meeskonda;.
 • Kui meeskonnas on pidevaid igapäevapingeid ja nääklusi;.
 • Kui soovid muutusi ellu viia ning muutuste tõrksust oma meeskonnas leevendada..


 • Töötuba sobib hästi sisekoolitusena kas meeskonnakoolituse või strateegiapäeva raames. Kestvus on orienteeruvalt 4 akadeemilist tundi (4x45 min).

  Töötoa sisuks on olulistele väärtustele ühiselt tähenduse loomine ja kokku leppimine, millised neist on meeskonna jagatud väärtused ning töötoa aluseks on oluliste väärtuste kaardistamine S.Covey mudeli järgi.

  Poolepäevase töötoa viib läbi arengutreener ja koolitaja Kärt Kase.

  Töötoa hind sõltub osalejate hulgast ja koolituse toimumise kohat. Küsi pakkumist!


  Koolitaja Kärt Kase
  Kärt Kase Kärt Kasel on üle 20 aasta kogemust personalijuhtimise vallas ja selle erinevates psühholoogilistes nüanssides, mis puudutab inimeste juhtimist. Ta on töötanud ehitus-, jae- ja hulgikaubanduse, ning tootmise ja teenindus- ning telekommunikatsiooniettevõtetes tippjuhtide meeskonnas ning nõustanud neid erinevatel personaliga seotud teemadel. Nii tööstus- ja organisatsioonipsühholoogia haridus Kanadas kui ka pikk töökogemus erinevates Eesti ettevõtetes on talle näidanud, et asjakohane tagasiside on üks olulisemaid ettevõtte edukuse tegureid.
  Kaasegsed tulemustasusüsteemid

  Kuidas tasusüsteemi täiendada või parandada?

  Elar Killumets koolitab Olete mõelnud, kas tasuks tulemustasudest loobuda või olete hoopis üks nendest, kes plaanib need alles kehtestada? Või kas olete kaalunud võimalusi, kuidas tulemustasu abil kaasata inimesi ettevõtte kasuks kaasa mõtlema, mitte lihtsalt tegema lõiku punktist A punkti B?

  Paljud ettevõtted kasutavad tulemustasude erinevaid variante – maksavad preemiaid, tulemustasusid või aastaboonust, et inimesed paremini ja tõhusamalt töötaksid, ent seisavad ikkagi silmitsi hulga probleemidega. Kas teadsite, et näiteks aastapreemiad on tulemuslikkuse seiskohalt olematu mõjuga?

  Koolitusel õpetab tulemuspalga võimalusi ja ohte nägema Tartu Ülikooli doktorant ja koolitaja Elar Killumets, kes on ise müügijuhina töötades kokku puutunud nii tulemuspalga heade külgede kui puudujääkidega. Koolitus võimaldab läbi mõelda, millised suunamis –ja mõjutamisvahendid võiksid olla teie ettevõtte strateegia elluviimiseks kõige tõhusamad.

  Käsitlemist leiavad tulemuspalga maksmise või mittemaksmise head ja vead. Vaadeldakse tulemustasu erinevaid variante, näiteks et kui maksta, siis kas teha seda üksikisiku või pigem osakonna tasemel. Samuti õpitakse, kuidas luua sellised tulemustasusüsteemid, et töötajad oleksid rohkem keskendunud ettevõtte kui terviku huvidele, mõtleksid kaasa, kuidas ettevõtte käekäiku panustada ning et „mõisa köis ei lohiseks“.
  Koolituse teemad:
 • Uuemad teadmised tulemuste mõjutamisel: maksad rohkem – saad rohkem. Või hoopis vastupidi?
 •  Vana, juba mõõdukalt pika habemega küsimus: kas raha motiveerib rohkem pingutama või mitte? Millal on mõistlik maksta, millal mitte?
 •  Kumb on ettevõtte seisukohalt tõhusam – ühise (meeskondliku) pingutuse stimuleerimine või individuaalse tulemuslikkuse mõjutamine?
 •  Meeskondlik tulemustasustamine – asjad, mida sa sisimas tead, kuid mida koolis ei räägitud.
 •  Mis paneb inimesed käituma nii, et ettevõtte huvisid ei asetataks omakasust tahapoole?
 •  Millist tüüpi ettevõtetele mis tüüpi tulemustasusüsteemid sobivad? Leia endale oma.
 • Ajakava
 • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
 • 10:00 - 11:30 Koolitus
 • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
 • 11:45 - 13:15 Koolitus
 • 13:15 - 14:15 Lõuna
 • 14:15 - 15:45 Koolitus
 • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
 • 16:00 - 17:00 Koolitus
 • Sihtgrupp
  Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi töötajate tasustamise ja motivatsiooni vastu. 

  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)  Koolitaja Elar Killumets
  Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.  LIIDER


  24.november 2016 - 9. märts 2017

  Koolitajad Mare Pork, Indrek Maripuu, Elar Killumets, Klaas Jan Reincke jt.

  Sa oled nõudlik, kogemustega juht, kes otsib midagi uut – koolitust, mida siiani keegi pakkunud pole? See koolitusprogramm on mõeldud just sulle. Küsitlesime nii värskeid kui ka juba aastaid tegutsenud juhte ning koostasime vastuste põhjal koolitusprogrammi, mis inspireeriks ka kõige nõudlikumat juhti. Me ei paku lihtsustatud, kõigile sobivaid vastuseid, vaid aitame näha probleeme uue nurga alt, nii et iga juht ise õige lahenduse leiaks. Me aitame näha probleeme uue nurga alt, nii nagu Sa neile varem mõelnud ei ole.

  Toome Sinuni uuenduslikud põhimõtted juhtimisvaldkonnas üle maailma, ultramoodsad lähenemised ning äärmiselt praktilised lahendused - kõik Sinu enese ning Sinu ettevõtte arengu teenistuseks. Tegemist on ERE Koolituste varasema täiendatud programmiga, mis on koostatud meie parimate koolitajate poolt. Eelmistel aastatel, kui pakkusime LIIDRI programmi, leidis see osalejatelt väga positiivse vastukaja.

  Kutsusime oma oskusi ja kogemusi edasi andma oma koolitajate paremiku ning inimesed, kes on silma paistnud märkimisväärsete tulemustega ja oskavad väga hästi koolitada, ent on selles programmis unikaalselt uudsete ja omanäoliste lahendustega, mida mujalt ei saa. Koolituskava on süsteemne ja üksikasjalik, sellesse on kogutud juhtidele tähtsad ja huvipakkuvad teemad.

  Mare Pork on olnud läbi aegade hinnatuim koolitaja ja tippjuhtide nõustaja, kes on alati sammukese ees Eestis levinud teadmistest ning toob sinuni teadmisi tulevikupsühholoogiast ning tehnikatest, mida sa veel täna ehk kasutada ei oska, ent kui seda tegema õpid, säästad kindlasti oma energiat ja närve igapäevatöös. Lisaks võlub ta oma isiksuse ja isikliku eeskujuna, tuues su ette töötavaid näiteid, kuidas oma elu ise paremini suunama õppida. Mitte asjata ei ole tema tippjuhtide koolitused pilgeni täis ja läbi müüdud. Ta puudutab koolituspäeva jooksul kindlasti midagi, mis just sind kõnetab. Ja teist Mare Porgi sarnast lihtsalt ei ole.

  Klaas-Jan Reincke on Eestis elav hollandlane, kes võlub osalejaid oma mitmekihiliste kogemuste ja põneva esituslaadiga. Tema enda juhtimiskogemusi ja mitme riigi võrdlust täiendavad teaduslikud uuringud, mida ta koos oma meeskonnaga kasutab selleks, et õpetada sulle kinnitatud ja töötavaid lahendusi töödisaini ning juhtimise valdkonnast. Ta teab kasulikke võtteid, kuidas saavutada olukorda, kus inimesed ei tee tööd pelgalt palga pärast või käsuliini tõttu, ning kuidas kaasata inimesed mistahes eesmärke pühendunult ellu viima. Sellele koolitusele võtab ta kaasa oma teadmiste paremiku.

  Elar Killumets on töötanud nii turundus- kui ka müügijuhina. Mõjukaid juhtimisvaldkonna teadlasi ja praktikuid ühendavate organisatsioonide liikmena toob ta meie ette kõige värskemad juhtimisvaldkonna avastused ja suunad. Ta teab ja ühendab sinu teadmisteks kokku paljude edukate juhtide ja organisatsioonide edulood, millest sul on võimalus saada kätte see kõige olulisem tuum, mida sulle tavalistel levinud juhtimiskoolitustel ei räägita.

  Indrek Maripuu on hinnatud esineja, innovatsiooni arendaja ning ärimudeli konsultant, kelle koolitustel ei hakka kunagi igav – ta haarab sind tegevusse, paneb kastist välja mõtlema ja omaenese järeldusi sünteesima viisil, mis paneb sind aega ja ruumi unustama. Ta teab, kuidas saavutada teenuse või toote eristumine ning leida üles konkurentidest möödumise võimalused.

  Kõik need inimesed oma põhjalike kogemustega ja säravate isiksustega moodustavad vägeva koosluse ning toovad Sinuni põneva koolitusprogrammi, mida mujalt ei koge! Pane meie koolitajad proovile ja küsi lahendusi just oma ettevõtte keerulistele probleemidele!

  Koolitusprogrammis saab osaleda piiratud arv inimesi, et tagada hea grupitöö ning individuaalne lähenemine. Seega saavad osaleda vaid kiiremad registreerunud.

  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)

  Täpsemalt igast koolituspäevast:

  I päev. Strateegiakaart juhile: Kuhu me peaksime järgmiseks liikuma? Millised valikud mul on?

  Koolitaja: Indrek Maripuu

  Mitu Eesti taksofirmat arvestas viis aastat tagasi oma strateegiat kavandades Uberi tulekut? Mitu Euroopa taksofirmat sellega arvestas? Loomulikult Sa tead vastust – mitte ükski.

  Ma tean, et tõenäoliselt ei juhi Sa taksofirmat. Iva on mujal – me enamasti ei näe ka oma valdkonnas selliseid turgu muutvaid arenguid ette. Need ei paista enne kui nad on käes. Välja arvatud ühel juhul – kui Sa ise oled algataja.

  Aga kuidas olla ise algataja? Kuidas avastada ärivõimalusi väliskeskkonnas ning luua ja omada kogu aeg ülevaadet võimalikest valikutest? Klientidele küsimine siinkohal ei aita - klient oskab pakkuda vaid arendusideid, mis lähtuvad tema kogemusest konkureeriva tootega – üldjuhul ta tahab, et lisaksid oma tootele midagi, mida ta Sinu konkurentide juures näinud on.
  See arusaadavalt edukas tee ei ole. Käesoleval koolitusel keskendume sellele, kuidas avastada ja luua võimalusi enne teisi. Sellised võimalusi, mis ületavad klientide ootuseid, muudavad sektoris siiani valitsenud arusaamasid ning parimal juhul isegi defineerivad ümber konkureerimise alused Sinu valdkonnas.

  Sellel koolitusel võtame luubi alla kaks vaatenurka - kuidas luua konkurentsieelist:
  1. kliendi ootuseid eirates (jah, Sa lugesid õigesti);
  2. kasutades väliskeskkonnatrende.

  Koolitusel osalejana küsid endalt:
  1. Kui tihti meie firmas arutatakse dogmade ja nii-on-ju-alati-tehtud tegutsemisviiside üle?
  2. Kas meie firmas on tegelikult olemas teadmine, kuhu maailm areneb ning kas tegeleme selle valguses oma valdkonna ja klientide tegelike vajaduste mõtestamisega?
  Õpid kuidas sellest teha pidev protsess või hoiak, mitte aeg-ajalt ette võetav formaalsus.

  Koolitusel analüüsime eelnevate teemadega seotud reaalse elu kaasuseid ning õpime kasutama tööriistu, mis aitavad Sul luua uusi strateegilisi valikuid. Põnevad kaasused on valitud nii Eestist kui välismaalt. Nende valimisel oleme välistanud üleekspluateeritud suurfirmad – IKEA, Google, Amazon jt – ning valinud näited, millega on lihtsam samastuda ja oma ärisse paralleele tuua. Kaasuste juures keskendume nende süsteemsele analüüsimisele Osterwalderi ärimudeli metoodika alusel.

  Peamised teemad:

  1. Iseenesestmõistetavuste kaardistamine ja kahtluse alla seadmine.
  2. Väliskeskkonna trendide ning kliendivajaduste muutumine.
  3. Kaasuste ärimudelite analüüs ja võrdlemine.

  Koolitaja Indrek Maripuu
  Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.  II päev. Töödisain - uus juhtimismeetod tulemuste kujundamisel

  Oska kujundada oma inimeste ja enda töö meeldivaks ja tõhusaks!
  Koolitaja: Klaas-Jan Reincke

  Kas oled kuulnud oma kolleege ohkamas peale puhkust, et jälle hakkab see töö pihta? Miks ei võiks aga töö olla sama mõnus kui puhkus? Me oleme harjunud, et töö ei ole sama nauditav nagu raamatulugemine või sama kaasahaarav kui mäng… Töö ei ole ju miski, mida me tahame kogu aeg innustunult teha, nagu õppimine pole laste lemmiktegevus, kui on valida õppimise ja Pokemon GO või arvutimängu vahel? Töö põletab stressiga, vaevab oma raskustega ning tapab igavusega. Aga miks? Ja kas ei saaks teisiti? Ometi on teada, parimad tulemused tagab töö, mis on iseenesest nauditav. Mis oleks, kui saaksime oma tööd nautida nagu oma hobi või meelistegevust? Kuidas muuta (enda ja teiste) töö nauditavaks, iseenesest motiveerivaks, produktiivsemaks? Kuidas vähendada tööstressi ja läbipõlemise ohtu, haiguspäevi ja töötaja lahkumise tõenäosust?

  Kuidas saaks aidata inimestel rutiini vältida või kuidas aidata inimestel ületada hirme tööülesande ees, mis tundub neile liiga raske? Me kinnitame teile, et see on võimalik. Ja et tulemused paranevad uskumatu kiirusega, kui te tegelete sellega, et lisaks palganumbrile paneb inimese tööle ka see, et tema töö tundub talle väga huvitav.

  Kas tahaksid osata (enda ja) oma töötajate töö teha huvitavaks? Tööd on võimalik kujundada haaravaks kogemuseks, mille kvaliteet on teaduslikult mõõdetav. Haaravasse kogemusse investeerimine on tulus, sest inimesed töötavad suurema pühendumise, keskendumise ja entusiasmiga, kui töö on iseenesest nauditav. Kaasaegne juht mõistab, et haarava töö pakkumine peaks tema organisatsiooni jaoks prioriteet olema.

  Koolitusel õpitavad teadmised aitavad sul mõjutada ka iseenda tööelu ning aru saada, mida teha, kui töö muutub igavaks, kui sa ise takerdud rutiini või kohtad eesmärke, mille ületamine tundub raske. Kas jätta töö sinnapaika ja otsida uus või leida viise, kuidas igavad tööülesanded taas põnevaks ja innustavaks muuta. On see üldse võimalik? Tahaksid sa ka ise täiendada oma oskusi ja teadmisi meetoditega, mis päriselt aitavad sul olla särasilmne ja rahul sõltumata sellest, milliseid ülesandeid pead täitma?
  Koolituse teemad:
  Mis on töödisain ning milline on hästi disainitud töö? Miks sellest maailmas viimasel ajal nii palju räägitakse?
  Miks on kehv tööelamus ettevõtetele kahjulik?
  Miks rahulolust ei piisa ja miks rahulolu mõõtmine ei tööta?
  Kuidas head tööelamust mõõta ja kuidas seda suunata?
  Mis on majanduslik kasu töö disainimisest?
  Kuidas seda teha? Kuidas vältida rutiini töös? Milliseid tehnikaid saab kasutada? Kuidas vältida igavust?
  Kuidas ületada hirmu raske tööülesande või suure eesmärgi ees?
  Kuidas leida üles, mis konkreetse ülesande inimese jaoks raskeks või hirmutavaks muudab ja kuidas aidata seda hirmu ületada?
  Kuidas mõelda omaenese tööelu üle ning mida võtta ette omaenda tööelamuse parandamiseks?
  Koolitus annab:
  - Teadmised, kuidas luua head elamust erinevate tööde lõikes;
  - Oskuse vältida peamisi töönaudingut takistavaid vigu juhtimises;
  - Võimaluse mõelda motivatsioonisüsteemidest uuel, kuluefektiivsel viisil;
  - Oskuse kasutada mõningaid töö disainimiseks vajalikke meetodeid;
  - Võimaluse näha oma organisatsioonis uusi võimalusi, mida töödisaini abil majanduslikuks kasuks pöörata.

  Klaas-Jan Reincke Koolitaja Klaas-Jan Reincke on Hollandist pärit juht, kes on 20 aasta jooksul erinevates organisatsioonides üle Euroopa analüüsinud, miks inimeste tulemuslikkus nii uskumatult erinev on. Isegi ühe inimese töö võib olla ühel päeval väga tulemuslik, samas kui mõnel teisel päeval ei tule tal midagi välja. Selgus, et erinevus tuleneb muuhulgas sellest, kuidas inimesed oma tööd kogevad ning kui haaratud nad tööst on. Sadade organisatsioonide süvaanalüüs on näidanud, et just see, kui palju inimesed on oma tööst haaratud, eristab häid ja väga häid ettevõtteid. Klaas-Jan Reincke rakendas seda teadmist ka oma töös, kui oli aastatel 2003–2014 CPD Arenduskeskuse juht. Ta usub, et see on üks põhjus, miks neist sai 2012. aasta Eesti kõige töötajasõbralikum ettevõte. Nüüd on Klaas-Jan Reinckel uus missioon: aidata inimestel üle maailma nautida oma tööd. Koos Tartu Ülikooli psühholoogidega arendab ta selleks välja uusi meetodeid. Alates 2014. aasta suvest on ta seotud eesti-hollandi start-upiga Vivic.


  III päev. Kõrge tulemuslikkuse kultuuri saavutamine ja teistmoodi kontroll juhtimises.

  Üle võlli juhtimismudelid – mida neist „normaalsetel“ ettevõtetel õppida on?


  Koolitaja: Elar Killumets

  Kuna radikaalsus on hetkel nii juhtimisteoreetikute kui -praktikute hulgas moes, siis on teadus ja populaarteadusajakirjade kaante vahel hulgaliselt näiteid ettevõtetest, kes teevad midagi täiesti teisiti. Ja neid esitletakse tihti kui „nii ongi õige, tehke kõik samamoodi!“. Paraku pole kunagi selge, kas nende ettevõtete edu taga on see ultramoodne juhtimispõhimõte või lihtsalt pime õnn (loodetavasti aega annab arutust). Aga me oleme nendest üle võlli juhtumitest välja valinud need osad, mis kindlasti töötavad, millel on taga aastakümnete pikkune uuringute traditsioon. Ja mis on muutunud baasteadmiseks – kuidas inimene toimib ja kuidas juhtimine saab seda toimimist ära kasutada. Nii võtame nendest üle võlli juhtumitest välja ainult selle, mis juba täna ja praegu teie ettevõtet aidata saab.
  Teistmoodi kontroll juhtimises
  1. Kuidas kasutada juhtimises sotsiaalse kontrolli tööriistu?
  2. Kuidas juhtida ja eesmärgistada kogu ettevõtet läbi iga töökoha MÕTTE toomise juhtimise keskmesse?
  3. Kuidas tuua ettevõte kui terviku huvid tulemusjuhtimise keskmesse (MEIE-mõtlemine)?
  4. Teistmoodi põhimõtted tulemusjuhtimises

  Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kus juhte polegi, kuid ometi kõik toimib, sest nad on teadlikult rakendanud oma ettevõttes praktiliselt kõik sotsiaalse kontrolli tööriistad, mis meile täna teada on.
  Kõrge tulemuslikkuse kultuuri loomine (high performance work culture) HPT
  1. Ambitsioonikate eesmärkide kasutamine – mis tingimustel see on üldse võimalik?
  2. Visualiseerimine juhtimises – ilmselt üks tõhusamaid ja samas alakasutatumaid võimalusi töötajate pühendumuse ja tegutsemistahte tõstmiseks
  3. Dialoogiline juhtimine – täitsa uus asi, samas ülilihtne ja väga tõhus viis motivatsiooni tõstmiseks ja finantstulemuste radikaalseks parandamiseks. Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kes tegutseb globaalsel stabiilsel turul (2 -3% kasvu aastas), kuid on suutnud järjekindlalt (juba üle 20 aasta) kasvada üle 35% aastas. Koolituse käigus sa saad: 1. Ideid, kuidas oma ettevõtte tulemusi tõsta
  2. Läbi mõelda, kuidas mõni „üle võlli“ juhtimispraktika võiks sinu ettevõttes reaalselt välja näha.
  3. Teadmise, kuidas teised on neid põhimõtteid rakendanud (nii modifitseeritud kui modifitseerimata kujul).
  4. Aru saamise, MIKS need asjad töötavad ja kindlustunde, KAS sinu ettevõte neist midagi võita võiks.
  5. Oskuse teadlikult kasutada teistmoodi lähenemisi oma organisatsiooni hüvanguks
  6. Saad mõtteid, mis suunas iseennast edasi arendada

  Koolitaja Elar Killumets
  Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.

  IV päev. Kaasaegsed ajakasutus- ja keskendumistehnikad.

  Kuidas tekitada väärt aega juurde?


  Elu muutev käsitlus tipptegijate koolitajalt Mare Porgilt

  „Kiired asjad on harva olulised ja oluliste asjadega on harva kiire“ on öelnud Eisenhower. Kas Teie võtate aega tõeliselt oluliste asjade jaoks? Või lahendate päevast päeva aina uusi tulekahjusid? Me õpime tööl erinevaid tööprotsesse ja arvutiprogramme, juhtimisoskusi, mida peetakse oluliseks, kuid ikka kõnnib enamik inimesi kogu elu ringi, tundes end ebatäiuslikuna, vajades oskusi, kuidas tõeliselt oluliste asjadega elus toime tulla.

  Kui palju teie mõtted hüplevad? Kas vihastute enda peale siis, kui ei suuda keskenduda?

  Sageli vajame lisaenergiat teistega suheldes või teisi inimesi juhtides. Hea inimeste juht tunneb hästi eelkõige iseennast –oma oskusi, emotsioone, sisemisi takistusi ja arengukohti, oma tulevikueesmärke ja käitumisreaktsioone erinevates olukordades. Seejärel on ta võimeline tundma hästi teisi ja neid hästi juhtima. Töises kiires oravarattas jääb aga harva aega mõelda tõeliselt olulistele küsimustele: kui suure osa ajast olen oma eluga rahul ja millistes valdkondades veel ei ole? Mida teha, et kogu eluga igas valdkonnas ja igal ajal rahul olla? Ja kui juba kannatada, siis kuidas kannatada võimalikult mõistlikult? Mida teha, et mu soovid ja tahtmised oleksid tasakaalus ning ma ise tunneksin end rahulolevana? Kuidas kasutada paremini olemasolevat aega ja energiat?

  Kui tahate leida neile küsimustele vastust, siis uskuge, Te pole üksi. Neid inimesi on veel. Ja nüüd kutsumegi me need inimesed koos arutlema ja arenema, osalema uues omanäolises Mare Porgi koolitusprogrammis, mis aitab saada vastuseid just neile ja teistele Teie jaoks olulistele küsimustele.

  Tuntud psühholoog Mare Pork ütleb, et elu on hindamatu väärtusega, kuid elu terviklikkus ja rahulolu on sõltuv tajumise viisidest (nii aja kui toimuva tajumise viisidest). Elu tuleb ümber korraldada nii, et prioriteediks saaks tunnetatud, pühendunud, ärevusest vaba kvaliteetaeg. Mare Pork ütleb, et kuigi inimene tehniliste vahendite abil “säästab aega”, siis pole ta veel aru saanud, et aega on vaja õppida paremini läbi elama.

  Mare Pork arvab, et hoolimata kõigist meie erialastest oskustest ja teadmistest on enese ja teistega hakkamasaamine ning eluga rahulolu inimese suurim väljakutse. Miks me siis kõige selle kohta nii vähe õpime? Miks me jätame olulised asjad unarusse ja mattume pakiliste alla?

  Hea uudis on see, et me saame muuta oma seisundeid, suhtumisi, tundeid, mõtteid; nautida lahkete ja tarkadega koosolemist.
  Koolituselt saate:
  - Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks
  - Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt
  - Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest
  - Teadmised tänapäevastest seisukohtadest enese- ja ajajuhtimise vallas
  - Oskused keskenduda paremini ja seeläbi säästa aega ja energiat
  - Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu

  Koolitusprogrammi käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes, õpetatakse ajakasutusoskusi, keskendumisoskusi, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides, õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.
  Teemad:
  Aja tajumise ja kasutamise parandamine keskendumistehnikate abil
  Kuidas käib mõistlikult kannatamine ehk kuidas saavutada otsus ja kontroll oma elu üle
  Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte.
  Inimese võimalused seisundijuhtimisel.
  Negatiivsete emotsioonidega toimetulek.
  Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia.
  Kuidas liikuda negatiivsetelt emotsioonidelt neutraalsusesse?
  Inimestevahelisest mõjutamisest aju-uuringute valguses.
  Kuidas kontrollida olukorda, mis tundub kontrollimatu?
  Õhkkonna kujundamine - heade tunnete pakkumine, raskete „läbitöötamine” - konflikt, vastupanu.
  Oma emotsionaalse stiili hindamine, pingetaluvus. Pingetaluvuse mõõtmise test.
  Positiivsuse postulaat negatiivse nihke vastu ja konstruktiivsuse suhtes vastutuse võtmine.
  Pingetaluvuse taju täpsustamine – millied on sinu pingeastmed ning kuidas energia ja pinge jaotuvad?
  Taju täpsus – mida see tähendab ja mida sellega annab teha? Mida tähendab igahetkeline kohalolu ja miks sellest viimasel ajal nii palju räägitakse?
  Ajatajust eluga rahulolu kindlustajana.
  Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
  Kuidas iseennast „üle mängida“ – kui meie hinnangud ja reaktsioonid on nii kiired tulema, siis mis ajahetkel ja kuidas me oma aju mõjutada saame? Kus on valik? Kas ja kus saab veel midagi muuta?
  Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest – neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

  V päev.Klassi kokkutulek: Õppimist väärt praktikate päev.

  Olete kuulnud ütlust: üks pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna? Lisame siia, et kogemus ütleb veel rohkem ja et oma silm on kuningas. Külastame ettevõtteid, mille juhtidelt on õppida väärt kogemusi ja nõuandeid valdkondadest, millest me liiga paju ei tea. Ettevõtted, mida külastame, koostatakse lõplikult alles pärast osalejatega vestlemist ja vastavalt osalejate profiilile ning kinnitatakse lõplikult alles programmi alguses kogunenud koolitusgrupist lähtuvalt, kuid kinnitame teile, et kavas on ka ettevõtteid, kuhu te muidu ei satuks ning pettuma te ei pea.

  Oleme varemgi teinud väljasõite põnevatesse ettevõtetesse ning osalejate tagasiside on olnud äärmiselt positiivne. „Ma poleks kunagi arvanud, et õpin just selliselt päeval korraga nii palju,“ ütles üks tippjuht. „Ma ootasin sellelt moodulilt kõige vähem,“ lisas üks pikas juhtimisprogrammis osaleja, „ent sain vaat et kõige rohkem uusi teadmisi“.
  Strateegiakaart juhile: Kuhu me peaksime järgmiseks liikuma? Millised valikud mul on?

  Koolitaja: Indrek Maripuu

  Mitu Eesti taksofirmat arvestas viis aastat tagasi oma strateegiat kavandades Uberi tulekut? Mitu Euroopa taksofirmat sellega arvestas? Loomulikult Sa tead vastust – mitte ükski.

  Ma tean, et tõenäoliselt ei juhi Sa taksofirmat. Iva on mujal – me enamasti ei näe ka oma valdkonnas selliseid turgu muutvaid arenguid ette. Need ei paista enne kui nad on käes. Välja arvatud ühel juhul – kui Sa ise oled algataja.

  Aga kuidas olla ise algataja? Kuidas avastada ärivõimalusi väliskeskkonnas ning luua ja omada kogu aeg ülevaadet võimalikest valikutest? Klientidele küsimine siinkohal ei aita - klient oskab pakkuda vaid arendusideid, mis lähtuvad tema kogemusest konkureeriva tootega – üldjuhul ta tahab, et lisaksid oma tootele midagi, mida ta Sinu konkurentide juures näinud on.
  See arusaadavalt edukas tee ei ole. Käesoleval koolitusel keskendume sellele, kuidas avastada ja luua võimalusi enne teisi. Sellised võimalusi, mis ületavad klientide ootuseid, muudavad sektoris siiani valitsenud arusaamasid ning parimal juhul isegi defineerivad ümber konkureerimise alused Sinu valdkonnas.

  Sellel koolitusel võtame luubi alla kaks vaatenurka - kuidas luua konkurentsieelist:
  1. kliendi ootuseid eirates (jah, Sa lugesid õigesti);
  2. kasutades väliskeskkonnatrende.

  Koolitusel osalejana küsid endalt:
  1. Kui tihti meie firmas arutatakse dogmade ja nii-on-ju-alati-tehtud tegutsemisviiside üle?
  2. Kas meie firmas on tegelikult olemas teadmine, kuhu maailm areneb ning kas tegeleme selle valguses oma valdkonna ja klientide tegelike vajaduste mõtestamisega?
  Õpid kuidas sellest teha pidev protsess või hoiak, mitte aeg-ajalt ette võetav formaalsus.

  Koolitusel analüüsime eelnevate teemadega seotud reaalse elu kaasuseid ning õpime kasutama tööriistu, mis aitavad Sul luua uusi strateegilisi valikuid. Põnevad kaasused on valitud nii Eestist kui välismaalt. Nende valimisel oleme välistanud üleekspluateeritud suurfirmad – IKEA, Google, Amazon jt – ning valinud näited, millega on lihtsam samastuda ja oma ärisse paralleele tuua. Kaasuste juures keskendume nende süsteemsele analüüsimisele Osterwalderi ärimudeli metoodika alusel.

  Peamised teemad:

  1. Iseenesestmõistetavuste kaardistamine ja kahtluse alla seadmine.
  2. Väliskeskkonna trendide ning kliendivajaduste muutumine.
  3. Kaasuste ärimudelite analüüs ja võrdlemine.

  Koolitus on suunatud tegutsevate organisatsioonide tippjuhtidele, kes plaanivad käivitada uut ärisuunda, lansseerida uusi tooted / teenuseid või otsivad viise oma senise toote, teenuse või ärimudeli uuendamiseks.

  Koolitaja Indrek Maripuu
  Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.


  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)  Töödisain - uus juhtimismeetod tulemuste kujundamisel

  Oska kujundada oma inimeste ja enda töö meeldivaks ja tõhusaks!
  Koolitaja: Klaas-Jan Reincke

  Kas oled kuulnud oma kolleege ohkamas peale puhkust, et jälle hakkab see töö pihta? Miks ei võiks aga töö olla sama mõnus kui puhkus? Me oleme harjunud, et töö ei ole sama nauditav nagu raamatulugemine või sama kaasahaarav kui mäng… Töö ei ole ju miski, mida me tahame kogu aeg innustunult teha, nagu õppimine pole laste lemmiktegevus, kui on valida õppimise ja Pokemon GO või arvutimängu vahel? Töö põletab stressiga, vaevab oma raskustega ning tapab igavusega. Aga miks? Ja kas ei saaks teisiti? Ometi on teada, parimad tulemused tagab töö, mis on iseenesest nauditav. Mis oleks, kui saaksime oma tööd nautida nagu oma hobi või meelistegevust? Kuidas muuta (enda ja teiste) töö nauditavaks, iseenesest motiveerivaks, produktiivsemaks? Kuidas vähendada tööstressi ja läbipõlemise ohtu, haiguspäevi ja töötaja lahkumise tõenäosust?

  Kuidas saaks aidata inimestel rutiini vältida või kuidas aidata inimestel ületada hirme tööülesande ees, mis tundub neile liiga raske? Me kinnitame teile, et see on võimalik. Ja et tulemused paranevad uskumatu kiirusega, kui te tegelete sellega, et lisaks palganumbrile paneb inimese tööle ka see, et tema töö tundub talle väga huvitav.

  Kas tahaksid osata (enda ja) oma töötajate töö teha huvitavaks? Tööd on võimalik kujundada haaravaks kogemuseks, mille kvaliteet on teaduslikult mõõdetav. Haaravasse kogemusse investeerimine on tulus, sest inimesed töötavad suurema pühendumise, keskendumise ja entusiasmiga, kui töö on iseenesest nauditav. Kaasaegne juht mõistab, et haarava töö pakkumine peaks tema organisatsiooni jaoks prioriteet olema.

  Koolitusel õpitavad teadmised aitavad sul mõjutada ka iseenda tööelu ning aru saada, mida teha, kui töö muutub igavaks, kui sa ise takerdud rutiini või kohtad eesmärke, mille ületamine tundub raske. Kas jätta töö sinnapaika ja otsida uus või leida viise, kuidas igavad tööülesanded taas põnevaks ja innustavaks muuta. On see üldse võimalik? Tahaksid sa ka ise täiendada oma oskusi ja teadmisi meetoditega, mis päriselt aitavad sul olla särasilmne ja rahul sõltumata sellest, milliseid ülesandeid pead täitma?
  Koolituse teemad:
  Mis on töödisain ning milline on hästi disainitud töö? Miks sellest maailmas viimasel ajal nii palju räägitakse?
  Miks on kehv tööelamus ettevõtetele kahjulik?
  Miks rahulolust ei piisa ja miks rahulolu mõõtmine ei tööta?
  Kuidas head tööelamust mõõta ja kuidas seda suunata?
  Mis on majanduslik kasu töö disainimisest?
  Kuidas seda teha? Kuidas vältida rutiini töös? Milliseid tehnikaid saab kasutada? Kuidas vältida igavust?
  Kuidas ületada hirmu raske tööülesande või suure eesmärgi ees?
  Kuidas leida üles, mis konkreetse ülesande inimese jaoks raskeks või hirmutavaks muudab ja kuidas aidata seda hirmu ületada?
  Kuidas mõelda omaenese tööelu üle ning mida võtta ette omaenda tööelamuse parandamiseks?
  Koolitus annab:
  - Teadmised, kuidas luua head elamust erinevate tööde lõikes;
  - Oskuse vältida peamisi töönaudingut takistavaid vigu juhtimises;
  - Võimaluse mõelda motivatsioonisüsteemidest uuel, kuluefektiivsel viisil;
  - Oskuse kasutada mõningaid töö disainimiseks vajalikke meetodeid;
  - Võimaluse näha oma organisatsioonis uusi võimalusi, mida töödisaini abil majanduslikuks kasuks pöörata.

  Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas tulemusi parandada, kasutades ära kõik võimalused, mis teil inimeste käivitamiseks ja inspireerimiseks on.

  Klaas-Jan Reincke Koolitaja Klaas-Jan Reincke on Hollandist pärit juht, kes on 20 aasta jooksul erinevates organisatsioonides üle Euroopa analüüsinud, miks inimeste tulemuslikkus nii uskumatult erinev on. Isegi ühe inimese töö võib olla ühel päeval väga tulemuslik, samas kui mõnel teisel päeval ei tule tal midagi välja. Selgus, et erinevus tuleneb muuhulgas sellest, kuidas inimesed oma tööd kogevad ning kui haaratud nad tööst on. Sadade organisatsioonide süvaanalüüs on näidanud, et just see, kui palju inimesed on oma tööst haaratud, eristab häid ja väga häid ettevõtteid. Klaas-Jan Reincke rakendas seda teadmist ka oma töös, kui oli aastatel 2003–2014 CPD Arenduskeskuse juht. Ta usub, et see on üks põhjus, miks neist sai 2012. aasta Eesti kõige töötajasõbralikum ettevõte. Nüüd on Klaas-Jan Reinckel uus missioon: aidata inimestel üle maailma nautida oma tööd. Koos Tartu Ülikooli psühholoogidega arendab ta selleks välja uusi meetodeid. Alates 2014. aasta suvest on ta seotud eesti-hollandi start-upiga Vivic.


  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)

  Kõrge tulemuslikkuse kultuuri saavutamine ja teistmoodi kontroll juhtimises.

  Üle võlli juhtimismudelid – mida neist „normaalsetel“ ettevõtetel õppida on?


  Koolitaja: Elar Killumets

  Kuna radikaalsus on hetkel nii juhtimisteoreetikute kui -praktikute hulgas moes, siis on teadus ja populaarteadusajakirjade kaante vahel hulgaliselt näiteid ettevõtetest, kes teevad midagi täiesti teisiti. Ja neid esitletakse tihti kui „nii ongi õige, tehke kõik samamoodi!“. Paraku pole kunagi selge, kas nende ettevõtete edu taga on see ultramoodne juhtimispõhimõte või lihtsalt pime õnn (loodetavasti aega annab arutust). Aga me oleme nendest üle võlli juhtumitest välja valinud need osad, mis kindlasti töötavad, millel on taga aastakümnete pikkune uuringute traditsioon. Ja mis on muutunud baasteadmiseks – kuidas inimene toimib ja kuidas juhtimine saab seda toimimist ära kasutada. Nii võtame nendest üle võlli juhtumitest välja ainult selle, mis juba täna ja praegu teie ettevõtet aidata saab.
  Teistmoodi kontroll juhtimises
  1. Kuidas kasutada juhtimises sotsiaalse kontrolli tööriistu?
  2. Kuidas juhtida ja eesmärgistada kogu ettevõtet läbi iga töökoha MÕTTE toomise juhtimise keskmesse?
  3. Kuidas tuua ettevõte kui terviku huvid tulemusjuhtimise keskmesse (MEIE-mõtlemine)?
  4. Teistmoodi põhimõtted tulemusjuhtimises

  Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kus juhte polegi, kuid ometi kõik toimib, sest nad on teadlikult rakendanud oma ettevõttes praktiliselt kõik sotsiaalse kontrolli tööriistad, mis meile täna teada on.
  Kõrge tulemuslikkuse kultuuri loomine (high performance work culture) HPT
  1. Ambitsioonikate eesmärkide kasutamine – mis tingimustel see on üldse võimalik?
  2. Visualiseerimine juhtimises – ilmselt üks tõhusamaid ja samas alakasutatumaid võimalusi töötajate pühendumuse ja tegutsemistahte tõstmiseks
  3. Dialoogiline juhtimine – täitsa uus asi, samas ülilihtne ja väga tõhus viis motivatsiooni tõstmiseks ja finantstulemuste radikaalseks parandamiseks. Me vaatame näiteks ühte ettevõtet, kes tegutseb globaalsel stabiilsel turul (2 -3% kasvu aastas), kuid on suutnud järjekindlalt (juba üle 20 aasta) kasvada üle 35% aastas. Koolituse käigus sa saad: 1. Ideid, kuidas oma ettevõtte tulemusi tõsta
  2. Läbi mõelda, kuidas mõni „üle võlli“ juhtimispraktika võiks sinu ettevõttes reaalselt välja näha.
  3. Teadmise, kuidas teised on neid põhimõtteid rakendanud (nii modifitseeritud kui modifitseerimata kujul).
  4. Aru saamise, MIKS need asjad töötavad ja kindlustunde, KAS sinu ettevõte neist midagi võita võiks.
  5. Oskuse teadlikult kasutada teistmoodi lähenemisi oma organisatsiooni hüvanguks
  6. Saad mõtteid, mis suunas iseennast edasi arendada

  Kellele koolitus mõeldud on: tegevjuhid ja tegevjuhtkonna liikmed.
  Koolitaja Elar Killumets
  Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.


  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)
  Kaasaegsed ajakasutus- ja keskendumistehnikad.

  Kuidas tekitada väärt aega juurde?


  Elu muutev käsitlus tipptegijate koolitajalt Mare Porgilt

  „Kiired asjad on harva olulised ja oluliste asjadega on harva kiire“ on öelnud Eisenhower. Kas Teie võtate aega tõeliselt oluliste asjade jaoks? Või lahendate päevast päeva aina uusi tulekahjusid? Me õpime tööl erinevaid tööprotsesse ja arvutiprogramme, juhtimisoskusi, mida peetakse oluliseks, kuid ikka kõnnib enamik inimesi kogu elu ringi, tundes end ebatäiuslikuna, vajades oskusi, kuidas tõeliselt oluliste asjadega elus toime tulla.

  Kui palju teie mõtted hüplevad? Kas vihastute enda peale siis, kui ei suuda keskenduda?

  Sageli vajame lisaenergiat teistega suheldes või teisi inimesi juhtides. Hea inimeste juht tunneb hästi eelkõige iseennast –oma oskusi, emotsioone, sisemisi takistusi ja arengukohti, oma tulevikueesmärke ja käitumisreaktsioone erinevates olukordades. Seejärel on ta võimeline tundma hästi teisi ja neid hästi juhtima. Töises kiires oravarattas jääb aga harva aega mõelda tõeliselt olulistele küsimustele: kui suure osa ajast olen oma eluga rahul ja millistes valdkondades veel ei ole? Mida teha, et kogu eluga igas valdkonnas ja igal ajal rahul olla? Ja kui juba kannatada, siis kuidas kannatada võimalikult mõistlikult? Mida teha, et mu soovid ja tahtmised oleksid tasakaalus ning ma ise tunneksin end rahulolevana? Kuidas kasutada paremini olemasolevat aega ja energiat?

  Kui tahate leida neile küsimustele vastust, siis uskuge, Te pole üksi. Neid inimesi on veel. Ja nüüd kutsumegi me need inimesed koos arutlema ja arenema, osalema uues omanäolises Mare Porgi koolitusprogrammis, mis aitab saada vastuseid just neile ja teistele Teie jaoks olulistele küsimustele.

  Tuntud psühholoog Mare Pork ütleb, et elu on hindamatu väärtusega, kuid elu terviklikkus ja rahulolu on sõltuv tajumise viisidest (nii aja kui toimuva tajumise viisidest). Elu tuleb ümber korraldada nii, et prioriteediks saaks tunnetatud, pühendunud, ärevusest vaba kvaliteetaeg. Mare Pork ütleb, et kuigi inimene tehniliste vahendite abil “säästab aega”, siis pole ta veel aru saanud, et aega on vaja õppida paremini läbi elama.

  Mare Pork arvab, et hoolimata kõigist meie erialastest oskustest ja teadmistest on enese ja teistega hakkamasaamine ning eluga rahulolu inimese suurim väljakutse. Miks me siis kõige selle kohta nii vähe õpime? Miks me jätame olulised asjad unarusse ja mattume pakiliste alla?

  Hea uudis on see, et me saame muuta oma seisundeid, suhtumisi, tundeid, mõtteid; nautida lahkete ja tarkadega koosolemist.
  Koolituselt saate:
  - Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks
  - Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt
  - Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest
  - Teadmised tänapäevastest seisukohtadest enese- ja ajajuhtimise vallas
  - Oskused keskenduda paremini ja seeläbi säästa aega ja energiat
  - Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu

  Koolitusprogrammi käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes, õpetatakse ajakasutusoskusi, keskendumisoskusi, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides, õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.
  Teemad:
  Aja tajumise ja kasutamise parandamine keskendumistehnikate abil
  Kuidas käib mõistlikult kannatamine ehk kuidas saavutada otsus ja kontroll oma elu üle
  Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte.
  Inimese võimalused seisundijuhtimisel.
  Negatiivsete emotsioonidega toimetulek.
  Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia.
  Kuidas liikuda negatiivsetelt emotsioonidelt neutraalsusesse?
  Inimestevahelisest mõjutamisest aju-uuringute valguses.
  Kuidas kontrollida olukorda, mis tundub kontrollimatu?
  Õhkkonna kujundamine - heade tunnete pakkumine, raskete „läbitöötamine” - konflikt, vastupanu.
  Oma emotsionaalse stiili hindamine, pingetaluvus. Pingetaluvuse mõõtmise test.
  Positiivsuse postulaat negatiivse nihke vastu ja konstruktiivsuse suhtes vastutuse võtmine.
  Pingetaluvuse taju täpsustamine – millied on sinu pingeastmed ning kuidas energia ja pinge jaotuvad?
  Taju täpsus – mida see tähendab ja mida sellega annab teha? Mida tähendab igahetkeline kohalolu ja miks sellest viimasel ajal nii palju räägitakse?
  Ajatajust eluga rahulolu kindlustajana.
  Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
  Kuidas iseennast „üle mängida“ – kui meie hinnangud ja reaktsioonid on nii kiired tulema, siis mis ajahetkel ja kuidas me oma aju mõjutada saame? Kus on valik? Kas ja kus saab veel midagi muuta?
  Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest – neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

  Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.
  Koolitaja Mare Pork
  Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


  Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)


  Juhatuse liikme kohustused ja vastutus

  Koolitaja Siret Siilbek

  Kas teie olete juhatuse liige? Kas te teate, mille eest te tegelikult vastutate ja mida selline vastutus võib kaasa tuua? Kuidas hoiduda juhatuse ja osanike või aktsionäride vahel sageli tekkivast huvide konfliktist?

  Juhatuse liige peaks äriühingut juhtima kindlakäeliselt. See on võimalik vaid siis, kui ta on teadlik sellest, milliseid tegusid ta teha tohib ning kuidas maandada riske, mis paratamatult ametikohaga kaasas käivad.

  Millist käitumist oodatakse juhatuse liikmelt? Mida peaks tegema, kui äriühing satub makseraskustesse? Kuidas käituda olukorras, kus aktsionäri või osaniku huvid ei kattu juhatuse liikme omadega? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiad vastused koolituselt, millel räägitakse juhatuse liikme kohustustest ning vastutusest. Koolituspäeva jooksul õpetatakse, mille eest juhatuse liige üldse vastutab ning mida ta saab enda kaitsmiseks ette võtta.

  Koolituse karistusõiguslikus osas käsitletakse juhatuse liikme karistusõigusliku vastutuse aluseid. Milliste tegude eest võib järgneda karistusõiguslik vastutus ning kuidas peaks käituma, et vältida kriminaaluurimist?

  Koolituselt saate:
 • teadmised juhatuse liikme kohustustest;
 • põhjaliku ülevaate, milliste tegude eest kaasneb juhatuse liikmele karistusõiguslik vastutus;
 • teadmise, kes ning millistel tingimustel võib juhatuse liikme vastu kahju hüvitamise nõuet esitada ning milliste tegude eest võib järgneda karistusõiguslik vastutus;
 • praktilisi näpunäiteid, kuidas kaitsta end juhatuse liikme vastu esitatavate nõuete eest.

 • Sihtgrupp
  Äriühingute juhatuste liikmed ning osanikud ja aktsionärid.

  Koolituse teemad:
 • Hoolsus- ja lojaalsuskohustus: mis on nende sisu?
 • Vastutus äriühingu ees: millistel tingimustel saab kahju hüvitamise nõude juhatuse liikme vastu esitada tema juhitud äriühing ise?
 • Vastutus võlausaldaja, sh maksuameti ees: millistel tingimustel vastutab võlausaldaja ees, kellel on nõue äriühingu vastu, juhatuse liige isiklikult?
 • Juhatuse liikme võimalused end kaitsta: kuidas vältida nõuete esitamist üldse ning kuidas käituda olukorras, kus osaniku või aktsionäri huvid ei kattu juhatuse liikme omadega? Kelle sõna maksab?
 • Äriühingu usalduse kuritarvitamine ja karistusõiguslik vastutus: mis on usalduse kuritarvitamine ning millistes praktilistes situatsioonides võivad õiguskaitseorganid isiku tegevust selliselt käsitleda?
 • Juhatuse liikme karistusõiguslik vastutus äriühingu maksejõuetuse põhjustamise eest: kust kulgeb piir negatiivsete äririskide realiseerumise ning maksejõuetuse põhjustamise vahel?
 • Äriühingu kui kannatanu võimalused nõuda kriminaalmenetluses esitatava tsiviilhagiga juhatuse liikmelt kahju hüvitamist: mida teha, kui juhatuse liige on pannud toime kuriteo?

 • Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)


  Koolitaja Siret Siilbek
  Siret Siilbek Siret Siilbek on Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta on peamiselt kohtumenetlusele spetsialiseerunud advokaat, kes tegeleb oma igapäevases töös nii kahju hüvitamise nõuetega kui ka pankrotimenetlustes esile kerkivate vaidluste ja küsimustega. Siret on Justiitsministeeriumi juures tegutseva Maksejõuetusõiguse Ekspertkomisjoni liige ning Eesti Advokatuuri Maksejõuetusõiguse komisjoni liige. Siret on pälvinud ka rahvusvahelise personaalse tunnustuse advokaadibüroode reitinguväljaandelt Legal500 kui väljapaistev strateeg. Ta on omandanud õigushariduse Tartu Ülikoolis ning töötanud advokaadina alates 2005. aastast.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211.

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:  Registreeruge   Enesejuhtimise psühholoogia

   Kõige kindlamad viisid eluga rahulolu suurendamiseks


   Koolitus on jaotatud kahele päevale kolmenädalase intervalliga

   Kas olete kuulnud oma tuttavaid või iseennastki kurtmas umbes nii: "Näiliselt on mul kõik laitmatu – töö, pere, hobid, võimalused –, aga midagi oleks ikka nagu puudu"? Juhtide hulgas tehtud uuringud näitavad, et ehkki nad on kõige paremini tasustatud ametigrupp, on nende seas enese jaoks ebameeldivat ja arusaamatut rahulolematust siiski liiga palju.

   Ikka on nii, et isegi kui suurte asjadega saadakse hakkama, piisab väikestest asjadest, et need ei laseks olla eluga täielikult rahul. Konfliktid igapäevaelus häirivad vaatamata sellele, et oleme õppinud neid normaalseks pidama. Vahel muutuvad inimsuhted talumatult keeruliseks. Me kannatame püsikonfliktide all, olukordades, kust ei saa ei edasi ega tagasi ega välja. Kordusstsenaariumid meie elus mürgitavad meie igapäevaelu.

   Kuidas negatiivne positiivseks pöörata? Kuidas murda häirivaid mustreid? Vahel jääb puudu mitte rahalistest vahenditest, vaid emotsionaalsest ressursist. Kui tunned, et ei jaksa, et mõistus saab otsa, tuleb leida olukorrale lahendus psühholoogia abiga. ERE uus koolitus pakub abi kordussituatsioonide mõistmisel ja vältimisel ning toob Teieni tulevikupsühholoogia enesejuhtimise vallas.

   Kas teadsite, et tegelikult on võimalik millisekundite jooksul oma seisundit korrigeerida? Kuidas see käib? On teada, et emotsionaalne seisund on kontrollitav ning enese valitud emotsionaalse seisundiga saad korda saata palju enam ja paremini, kui seni on olnud võimalik.

   Kuidas väljuda ebaõnnestumiste lõksudest? Kuidas tagadada pärast konflikti, et suhe jätkuks rahuldavana mõlemale poolele? Kuidas pääseda solvumise mõttetust püünisest? Mida teha siis, kui tööl on vaja asi korda saada teha, aga inimesed tegelikult ei taha sellega tegeleda?

   ERE uus koolitus põhineb Richard Davidsoni teoorial emotsionaalsetest stiilidest, koolitab Eesti tipp-psühholoog Mare Pork. Richard Davidson on uurinud, kui palju saab inimene ise, muutes kindla skeemi abil mõtlemist ja tundeid, oma emotsionaalset stiili ja ka ajutegevust pikemaks ajaks muuta. Näiteks: kuidas teha nii, et mitte kunagi elus enam mitte solvuda? Mare Porgi juhendamisel harjutatakse osalejate valikul neist mõnda, näiteks pingetaluvust –- oskust, mis aitab välja tulla nii väikestest sekeldustest kui ka väga suurtest kriisidest.

   Miks just sellele koolitusele tulla?
   * Pikaajaline mõju. Tavaliste koolituste häda on sageli selles, et koolituse mõju jääb lühikeseks. enesejuhtimise psühholoogia koolituse eripäraks on aga tõhus emotsionaalse õppimise viis, mida ei ole vaja pidevalt korrata. Koolitusel tehakse harjutusi, millega saab aju oma tunnetustegevust muuta pikemaks ajaks. Lähtudes aju-uuringute tulemustest , õpitakse oma emotsionaalse seisundi kontrollimist ja mõjutamist endale kõige sobivamaks vastavalt olukorrale.
   * Tulevikuteema. Koolitusel õpitakse tänases maailmas moetrendina tõusva mindfulness’i (ärksus, eneseteadlikkus, teadvelolek) tehnikaid, mis alles hakkavad Eestisse jõudma, seetõttu on põnev proovida nii uhiuusi kui ka igiuusi enesejuhtimise viise. Kaasaegse psühholoogia uusimate teemadega tegeldes olete edukuse saavutamisel sammukese teistest ees. Tuntud koolitaja ja psühholoog Mare Pork on selle areneva tulevikuala tehnikate õpetamisel saavutanud järjekindlalt häid tulemusi.
   * Praktikas kasutatavad teadmised. Koolituse käigus puudutatakse olulisi teemasid töistes ja isiklikes suhetes: pingetaluvust, enesekehtestamisoskusi, enese paremat juhtimist ja efektiivsemat energiakasutust, konfliktilahendamisoskusi, oskusi hoida end tasakaaluka ja rahulikuna igasugustes elusituatsioonides. Õpitakse, kuidas mitte sõltuda teiste inimeste tujudest ja meeleoludest. Teoreetilise koolituse kõrval on siin samaväärne rõhk praktiliste, tegelikust elust tulenevate kogemuste vahetamisel ja analüüsil.

   Koolitus on jaotatud kahele päevale kolmenädalase intervalliga, et saaksite õpitut vahepeal proovida ja katsetada.

   Koolituselt saate:
   * Tõhusaid meetodeid enese ja teiste juhtimiseks.
   * Oskused käituda keerulistes olukordades enda ja teiste tundeid säästvalt ja arukalt.
   * Parema arusaamise ennast ja teisi käivitavatest ja pidurdavatest teguritest.
   * Teadmised oma tõelistest tugevustest ja arengukohtadest ning meetodid edasiminekuks.
   * Võimaluse olla edaspidi õnnelikum ja rahulolevam kui olete praegu.

   Teemad:

   Enesejuhtimine. Enesekontrolli kõrgtase
   6 stiili inimese emotsionaalses enesejuhtimises – kuhu paigutun mina? Enesejuhtimine kriitilistes olukordades – uusi fakte. Pingetaluvus: k. Kuidas mul sellega hetkel on ja kuidas seda arendada?Täielik kohalolek ja keskendumisvõime. Mis sellest sõltub ja kuidas keskendumisvõimet arendada? Inimese võimalused seisundijuhtimisel. Kas ja kuidas saab muuta oma emotsionaalset stiili? Negatiivsete emotsioonidega toimetulek. Impulsiivsuse muutmise harjutusedi. Esimese impulsi ülemängimine. Teadvuse seisundite juhtimine ja elufilosoofia. Kehataju. Kuidas õppida ära tundma väsimuse eri liike, kas füüsilise ja vaimse väsimuse erinevused on tajutavad? Energialaksud ja -säästlikkus.

   Juhi isiklik areng
   Kuidas asendada lõputud tahtmised olemasoleva väärtustamisega, ärrituvus meelerahuga, viha konstruktiivsusega? Kui suurel määral on võimalik treenida aju pidevat konstruktiivsust ja mida saab selleks teha? Pingetaluvus ja keskendumisvõime juhtimisel. Sotsiaalne vaist ja kontekstitundlikkus – mida peaks tänapäeval sellest teadma ja kuidas seda harjutada saab? Eluga rahulolu ja subjektiivne heaolu – inimestevahelise kõige karmima konkurentsi eelised. Kuidas elada nii, nagu ma tahaksin elada? Mille eest võiks olla tänulik? Kuidas osata hinnata seda, mis on juba olemas?

   Suhted tööl ja eraelus. Emotsionaalse kontakti kvaliteet.
   Nõuded hea juhi ja hea alluva suhetele. Inimestega parema kontakti tajumise ja loomise võimalused. Lähedussuhted ja kollegiaalsed suhted. Täielik tolerants inimese, (sh iseenda) suhtes. Ärevus ja erutus.

   Emotsioonide läbitöötamise tähendus pingeliste olukordade lahendamisel.

   VALIKUS OSALEJA JAOKS VEEL KA:
   Ajataju kui eluga rahulolu kindlustaja.
   Millest sõltub kontaktivalmidus ja kontaktivõime?
   Palju uusi fakte, mis muudavad kujutlust inimesest: neuronite muutumised, kirgede biokeemia, teadvuse eriseisundid.

   Koolitus on suunatud juhtidele, spetsialistidele, ettevõtjatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi iseenda ning teiste käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.

   Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)


   Koolitaja Mare Pork
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse Mindfulness ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus: Registreeruge
   Tähtsad suhted

   Kuidas tähtsad suhted mõjutavad edukust? Tähtsate suhete mõju edukusele.
   Enesearengu koolitus Mare Porgilt
   Mare Pork koolitab Tähtsaid suhteid on erisuguseid. Meil on lähedased suhted oma partneriga, lastega, kolleegide ja sõpradega. Lähedussuhted mõjutavad meie elu väga palju. Kutsume Teid saama teadmisi, millest võiks kasu olla nii Teile kui ka Teie lähedastele, nii praegu kui ka edaspidises elus, ning usume, et nende teadmiste kasutamine tõstab Teie eluga rahulolu ning aitab olla elus õnnelikum.

   Tuntud psühholoogi Mare Porgi uhiuues koolituses seame fookuse lähedussuhetele. Tunded mõjutavad maailma rohkem kui mõistus, kinnitab Mare Pork. Mare Pork ütleb, et liiga palju inimeste enesetundest sõltub lähedussuhetest, millest nad teavad liiga vähe. Inimesed sageli varjavad oma muresid ning raiskavad selle varjamise peale oma aega ja jõudu, selle asemel, et lähedussuhetega tegeleda, ütleb ta, ning seetõttu on liiga palju õnnetuid inimesi.

   Kuidas lähedussuhteid hoida? Mida teha, kui ilmnevad esimesed märgid suhete halvenemisest? Mis tingimustel lähevad suhted lõplikult luhta? Kuidas lähedussuhted mõjutavad töö tulemuslikkust?

   Pakume selle koolituse kaudu võimalust rohkem teada saada valdkonnast, millest ei räägita, ent mis mõjutab meie elu sügavamalt ja olulisemalt kui ükski töine probleem. Kutsume Teid saama teadmisi, millest võiks kasu olla nii Teile kui ka Teie lähedastele, nii praegu kui ka edaspidises elus, ning usume, et nende teadmiste kasutamine tõstab Teie eluga rahulolu ning aitab olla elus õnnelikum.

   Koolitus on kasulik igaühele eraelus, ent aitab ka juhte nende töös. Kuidas saab juht toetada erinevas pereelu etapis olevaid inimesi? Kui palju peaks üldse teadma alluvate eraelust? Millega peaks arvestama inimeste puhul, kel on lähedussuhetes kriis?

   Koolituselt saate:
  • Teadmisi lähedussuhete hoidmisest ja arendamisest
  • Oskuse lahendada suhetekriise senisest paremini
  • Teadmisi erinevatest probleemide lahendamise viisidest
  • Oskuse aidata ennast ja teisi keerulistel eluetappidel
  • Koolituse teemad:
   Lähedussuhted
   Mis kindlustab rahulolu lähedussuhtega?
   Kuidas lähedussuhteid hoida?
   Mida teha, kui ilmnevad esimesed märgid suhete halvenemisest?
   Mis tingimustel lähevad suhted lõplikult luhta?
   Lähedussuhte eri tüübid.
   Mis on toimiva lähedussuhte tunnused?
   Mida saab ise teha lähedussuhte arendamiseks?
   Suhtestiilid.
   Eraelu ja tööelu seosed.
   Kuidas lähedussuhted mõjutavad töö tulemuslikkust?
   Kuidas saab juht toetada erinevas pereelu etapis olevaid inimesi?
   Perekonna mõju karjäärile
   Paarisuhe
   Realistlikud ja ebarealistlikud ootused suhetele
   Suhtekriisid ja suhte etapid.
   Situatiivsed kriisid.
   Koos ja eraldi olemine suhetes. Kuidas käib täpse distantsi väljaarvutamine?
   Head ja halvad prognoosid lähedussuhete arengus.
   Kuidas seksuaalsus energetiseerib suhteid?
   Petmise ekstaas ja õudus.
   Kuidas tulla tervena välja truudusetuse kriisist?
   Äraütlemine. Kuidas ära öelda nii, et suhted ei kannataks?
   Viha ja andestus. Kas ja kui palju peaks andestama?
   Kire väsimus.
   Kas tüdimust annab vältida?
   Tuumperekonna mõju.
   Põlvkondade vahelised seosed ja mõju.
   Koolitus on suunatud kõigile neile, kes tunnevad huvi inimese käitumise ja mõtlemise vastu. Täpsem info koolitaja ja koolitusprogrammi kohta meie kodulehelt www.erekoolitus.ee.
   Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)


   Rohkem informatsiooni koolitajate ja koolituste kohta leiate meie kodulehelt www.erekoolitus.ee, või kirjutades aadressile registreerimine@erekoolitus.ee.


   Koolitaja Mare Pork
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.   Eesmärkide seadmise oskused juhile

   Kuidas eesmärgid tööle saada
   Eesmärkide seadmine on tõestatult kõige tugevamalt tulemuslikkusega seotud juhtimisvõtteid maailmas. Seetõttu on ta ka kõige levinum juhtimisvõte - eesmärkide seadmine ja nende poole pürgimine toob parema tulemuse, sest eesmärgid annavad sihi, loovad aluse tagasisideks, tekitavad õhinat jne.
   Aga kas olete oma ettevõttes märganud, et mõnikord tekitavad eesmärgid hoopis väsimust. Või hoopis vastuseisu, nii et juht peab neid aktiivselt „müüma“ või hoopis käsu korras kehtestama? Siin on mõned levinumad eesmärkidega seotud väljakutsed Eesti ettevõtetest:
   - tüdimus eesmärkidest, sest iga kuu algab jälle uue eesmärgiga (mis on loomulikult kõrgem kui eelmine)
   - väsimus eesmärkidest, sest neid on palju ning nende täitmise jälgimine ja edu / ebaedu põhjustesse süvenemine seetõttu päris aeganõudev
   - vastuseis eesmärkidele, sest need on võõrad, juhi omad
   - segadus, sest eesmärgid justkui täituvad, kui ettevõtte tulemus seisab ikkagi paigal

   Käesolev koolitus vaatab samm-sammult läbi kogu eesmärkide seadmise ning nende täitmise jälgimise protsessi ning annab konkreetsed juhised, kuidas tagada, et 1. eesmärgid tõesti aitaks rohkem saavutada (see on ainuke eesmärkide kasutamise põhjus)
   2. eesmärgid ei muutuks tööd segavaks (jah, piisavalt paljudes ettevõtetes eesmärgid segavad "päris töö“ tegemist)
   3. eesmärkide seadmine ei motiveeriks ettevõtte suhtes kahjulikke tegevusi või käitumist (müün kliendile, kes on makseraskustes; aeglustan tootmist, sest selle kuu plaan on täis; lükkan müügi järgmisse kuusse, sest selle kuu eesmärk niikuinii ei täitu).
   4. et eesmärk „kuuluks“ eelkõige eesmärgi täitjale, mitte juhile
   Sihtgrupp:
   Koolitus on mõeldud ettevõtte juhtkonda kuuluvatele inimestele, tegevjuhtidele, üksuste juhtidele, ettevõtjatele ja otsustajatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi taktikalise eesmärkide seadmise ja täitmise vastu.
   Teemad:
   1. Eesmärkide hierarhia:
   * mis on eesmärk, mis on mõõdik ning kuidas neid juhtimises kasutada;
   * ettevõtte eesmärgid, meeskonna eesmärgid ja individuaalsed eesmärgid – kuidas tagada nende kooskõla, et üks ei töötaks teisele vastu.
   2. Eesmärkide seadmisest:
   * kes seab eesmärgi – juht, alluv, meeskond;
   * hea eesmärgi tunnused (ja laseme SMARTist natuke lahti);
   * kui raske peaks eesmärk olema – kerge, keskmine, raske?
   3. Mõõdikutest:
   * ettepoole vs tahapoole vaatavad mõõdikud;
   * kuidas eesmärgi täitmisele kaasa aitamiseks sobivaid mõõdikuid valida;
   * universaalne tööriist mõõdikute valimiseks reeglid vastavalt ettevõtte ja töö eripäradele.
   4. Kui eesmärk ja mõõdikud on paigas:
   * kõige tõhusamad võtted, kuidas nende täitumist efektiivselt jälgida;
   *. Tagasiside - eesmärk ilma tagasisideta on kui Kati ilma karuta;…
   * milline on tõhusaim tagasiside andmise viis;
   * kui tihti tagasisidet anda;
   * kuidas anda tagasisidet nii, et ta kohale jõuaks ning tekitaks soovi pingutada.
   6. Eesmärgid ja tagasiside:
   * millised inimtüübid millist tüüpi eesmärke eelistavad;
   * millist tüüpi eesmärgid on tulemuslikkuse seisukohalt kõige tõhusamad.
   7. Hoiatused:
   * millised on levinuimad võtted eesmärkidest tuleneva kasu nullimiseks;
   * mida teha, kui mõni neist on teie ettevõttes levinud.
   Lisaks vaatame üle mõned levinumad "haibid":
   1. Üks õige eesmärk peab olema väga väga raskesti saavutatav vs. üks õige eesmärk peab olema mõistliku pingutusega saavutatav vs üks õige eesmärk on pidev areng
   2. Eesmärgid tuleb püstitada ühisel / meeskondlikult vs. juht on see, kes eesmärgi püstitab ning teiste roll on eesmärke täita
   3. Eesmärk peab olema konkreetne ja mõõdetav (SMART) vs. eesmärk peab olema pigem nägemus, visioon, pilt tulevikust
   Koolituse käigus:
   1. Lahendatakse üks juhtum, mis võtab kokku kõik eesmärkide seadmise põhilised reeglid
   2. Vaadatakse kolme juhtumit Eestist – kuidas ettevõte tuli välja olukorrast kus:
   a. Eesmärgid oli pidevalt täidetud, kuid tulemus seisis paigas
   b. Eesmärgid olid muutunud „päris tööd“ segavateks asjadeks.
   c. Eesmärkidele oli terav vastuseis, nii et juht pidi kasutama sundi
   3. Ja mõned geniaalsed videoklipid eesmärkidest vaatame ikka ka.

   Hind sõltub osalejate arvust ja koolituse toimumise asukohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonil 5099885)


   Koolitaja Elar Killumets
   Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.   Ajajuhtimine meeskonnas

   Kuidas keerulistes koostöövormides asjad ikkagi kõik õigeks ajaks valmis saada?

   Koolitaja Tiit Valm

   Tiit Valm koolitab Sageli õpetatakse erinevatel ajajuhtimise koolitustel küll juhtima inimese enda aega (peamiselt seadma prioriteete), ent ei õpetata, mida teha olukorras, kus sinu aeg ei sõltu ainult sinust endast. Kuidas panna ka TEISED tähtaegadest kinni pidama, kuidas tagada, et kõik olulised inimesed töötaksid laitmatult ning kellegi asjatu venitamise pärast teiste töö, aeg ja rahateenimine ei kannataks? Kuidas reaalselt kõigi oluliste inimeste - kas siis üksuse, osakonna või projektimeeskonna liikmete tasemel - aega säästa? Kuidas jõuda rohkem vähema ajaga ning aidata ka teistel seda teha?

   Organisatsiooni efektiivsus tugineb lisaks materiaalsete ressursside tõhusamale kasutusele ka tööaja tõhusamale kasutusele.

   Võib tunduda uskumatu, aga kui arvutama hakata, siis tööaega säästma õppides säästate suure hulga raha. Milline on aega säästva töökorraldusega saavutatav efekt rahas? Kui näiteks ühe spetsialisti keskmine töötasu aastas 10800€ bruto ja tema töötunde aastas on 2024 (tööpäevi on aastas ca 253), siis selle spetsialisti töötunni maksumus on (10800:2024) 5,34 eurot. Nüüd pange tähele: kui te oskaksite iga päev säästa igal spetsialistil 1 tunni tööaega, oleks rahaline sääst aastas 5,34 × 230= 1228,2 eurot. Seega võit oleks 11,4% brutotöötasust! Kui võtta arvesse kogu tööjõukulu koos maksude ja muude kuludega, on võit aga veel palju suurem. Ainuüksi teatud töökorraldusega ja ajajuhtimise võtetega oleks võimalik efektiivsust sedavõrd tõsta, et kannataks töötajate palka suurendada üle 10%.

   Kuna üksuste juhid, töögrupi juhid, projektijuhid kasutavad mingis osas ühtede ja samade spetsialistide tööaega, siis on tekkinud olukorrad, kus teostava meeskonna liikmed on perioodiliselt tööga ülekoormatud. Tulemuseks on tööde hilinemine, mis paneb osad töötajad ootama teiste järel. Nii lihtsalt hakkab tekkima tööaja raiskamine. Lahenduseks on spetsialistide tööaja ühine planeerimine, mis eeldab üksuste juhtide, töögrupi juhtide ja projektijuhtide koostööd. Kogu koostöö juures peame arvestame, et süsteem ei saa toimida spetsialistide huve ja motivatsiooni eirates.

   Koolitusel käsitletakse erinevaid aspekte – kuidas oma tööajaga paremini hakkama saada, sh olla ise efektiivsem, mida teistega koostöö planeerimisel arvestada, kust on oodata riske ja mida teha nende mõjude vähendamiseks. Kuidas koostööd teha pingevabamalt ja vähendada stressi? Kuidas koostöö kaudu tõsta kogu meeskonna motivatsiooni? Kuidas hakkama saada teiste inimeste tööaja juhtimisega, nii et kõik asjaosalised saaksid ka oma aega mõistlikult planeerida? Koolitus on tempokas ja praktiline ning teooriat käsitleme just nii palju, et mõista miks ja kuidas aja säästmiseks peab midagi tegema.

   Koolituselt saate teadmised:
   Kuidas väikeste ja lihtsate võtetega saavutada selgelt mõõdetavat ajalist ja rahalist võitu?
   Kuidas saavutada meeskonna kiire õppimine?
   Kuidas on võimalik leida häid ideid efektiivsuse jätkuvaks tõusuks?
   Teadmised ja tegevusmudelid sellest, kuidas hoida mistahes töö sisuliselt, ajaliselt ja rahaliselt kontrolli all
   Hulga töökorralduslikke võtteid, kuidas oma tööd tõhusamaks muuta

   Sihtgrupp
   Koolitus on suunatud inimestele, kes oma töös peavad korraldama teiste inimeste tööd või korraldama koostööd inimeste vahel. Koolitusele on oodatud üksuse juhid, protsessijuhid, koostöö korraldajad, projektijuhid, töögruppi juhid, esmajuhid. Ootame inimesi erinevatelt elualadelt - nii teenindussektorist, rahandusest kui ka avalikust sektorist (ministeeriumid, ametid, kohalikud omavalitsused, sihtasutused jne), samuti sobib koolitus bürootöö tegijatele, inseneribüroodele ja projekteerimisettevõtetele, samuti kõigile teiste valdkondade esindajatele, kus tulemuse saavutamine sõltub rohkem kui ühest inimesest.

   Koolitus kestab 2 päeva.

   Kahepäevase koolituse teemad:
   Kokkulepitud tulemusnõuete täitmine vastavalt eesmärkidele ja kokkulepetele – kuidas seda teha?
   Töömeetodite ja –protsesside arendamisele kaasaaitamine.
   Koostöö korraldamise keerukas keskkond. Kas ainult administratiivne juht on koostöö korraldaja?
   Tööaeg kui eriline ressurss. Miks vajab tööaeg juhtide ja koostöö korraldajate erilist tähelepanu?
   Millist efekti on võimalik tõhusama koostöö korraldusega saavutada?
   Kuidas saada meeskonna tööaja üle kontroll?
   Määramatus töökeskkonnas
   Kuidas võidelda määramatusega?
   Kuidas koostöö planeerimise abil vähendada tööstressi ja tõsta meeskonna motivatsiooni?
   Miks ka väga hästi läbimõeldud koostööplaanid alati ei realiseeru kokkulepitud viisil?
   Juhtide omavahelise koostöö vajadus ja võimalused
   Kuhu kaob meie väärtuslik tööaeg?
   Kuidas vähendada spetsialisti ja meeskonna ajakadusid?
   Kuidas kindlustada, et kõik, kes koostöösse on haaratud, võtaksid vastutuse oma lubaduste eest?
   Miks inimesed vastutust ei võta?
   Mida teha, et vastutuse võtmine oleks loomulik osa koostööst?
   Kuidas üles ehitada koostööks vajalik infosüsteem?
   Operatiivinfo kindlustamine aja ja eelarve osas
   Koosolekud ja nende läbiviimine
   Kontroll tööde teostamise üle. Mida ja kuidas koostöö korraldaja kontrollib?
   Muutused tööde teostamise käigus. Kuidas hakkama saada lisanduvate töödega?
   Kuidas määrata tööde prioriteedid?
   Tööde üleandmine Kuidas tööde lõpetamine ja üleandmist teostada nii, et see suurendaks motivatsiooni järgmisteks töödeks?
   “Viie miksi” meetod probleemide analüüsiks
   Tagasiside töö käigus. Töömeetodite ja –protsesside analüüs ja parendusettepanekud jooksvalt tööde käigus.
   Metoodikad, kuidas kaasates inimesi leidmaks tõhusamaid koostöövõtteid ja mudeleid
   Muudatustele reageerimine ja uute kokkulepete sõlmimine.
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5 kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Aastalõpu pöörane ajurünnak pärapõrgus

   Mida teeme uutmoodi, et järgmine aasta tuleks veel parem?
   Tutvustus:
   Kui näed inimest ratsutamas selg ees, siis miks arvad, et ratsanik on tagurpidi? Võib olla on hoopis hobune tagurpidi?

   Oled vahel tundnud, et olete mingi olulise küsimuse lahendamisel oma tiimiga nagu kinni jäänud? Senised lahendused ei toimi ja uut ning õiget pole veel leidnud? Või tahate tiimiga maha istuda ning järgmise perioodi plaanidesse süveneda?
   Detsember ja jaanuar on hea aeg, et võtta oma lähemate kolleegidega aeg maha ning mõelda üheskoos, kuidas edasi minnes asju veel nutikamalt teha.
   Oleme sellele mõeldes pannud Sinu meeskonna jaoks kahepäevase tervikliku programmi, mis parimal moel kombineerib totaalse keskkonnavahetuse, loova mõtlemise tehnikad ja erinevad lõõgastumisvõimalused. Kõik selleks, et tuua teid välja harjumuspärastest mõttemustritest ning aidata leida senisest tõhusamaid lahendusi.
   Programm
   Ettevalmistus: * Eelkohtumine ja intervjuu lähteülesande täpsustamiseks (toimub tellija juures enne programmi algust)

   I päev
   * 17:00 – 17:15 - Programmi ja koha tutvustus
   * 17:15 – 18:45 - I sessioon: “Fookuse defineerimine”
   * 19:00 – 22:00 - Elamustoitlustus: Metsarestorani õhtusöök või saun ja suupisted
   * Ööbimine

   II päev
   * 08:00 – 09:00 - Hommikusöök
   * 09:00 – 12:00 - II sessioon: “200 lahendust”
   * 12:00 – 13: 00 - Lõuna
   * 13:00 – 17:00 – Inspiratsioonilaks: looduslike küünalde meisterdamise töötuba Wiera küünlakojas või räätsamatk Meenikunoo rabas
   * 17:00 – 19:00 - III sessioon: “Valik ja arendamine ehk 10 tippideed”
   * 19:00 – 21:00 Elamustoitlustus: Metsarestorani õhtusöök
   * Ööbimine

   III päev
   * 08:00 – 09:00 - Hommikusöök
   * 09:00 – 12:00 - IV sessioon: “5 järgmist sammu”
   * 12.00 Kojusõit
   Tulemus?
   Programmi tulemusel olete lahendanud oma organisatsiooni jaoks aktuaalse väljakutse – mõistnud selle sisu, leidnud palju võimalikke lahendusi ning valinud nende seast need, millega edasi lähete.
   Märkimisväärne osa ajast kulub ka analüüsile ja otsustamisele – peate üheskoos jõudma kokkuleppele ning olulised lahendused välja valima.
   Programmi meelelahutuslik osa on andnud võimaluse visata töö mõtted hetkeks kõrvale ja suhelda kolleegidega uues olukorras. Kindlasti saate nende sel moel nende kohta üht-teist uut teada.
   Selle kahe päeva jooksul paraneb eelneva tulemusel ka meeskonna koostöövõime ja tahe.
   Kes?
   Programmi koostab ja viib läbi Indrek Maripuu – täpsem tutvustus: http://www.maripuu.eu/indrekmaripuu/
   Kus?
   Süvenemise ja vaatenurga vahetamise eelduseks on totaalne keskkonna vahetus. Seda programmi viiakse läbi Loovusaida stuudios Lõuna-Eesti metsas. Vaata asukohta siit: http://www.maripuu.eu/neitsijarve-loovusait/asukoht/
   Inspiratsioonitegevuste tutvustused
   Looduslike küünalde meisterdamise töötuba Wiera küünlakojas
   Wiera küünlakoda on võtnud südameasjaks valmistada looduslikke käsitööküünlaid – küünlad on valmistatud looduslikust sojavahast ning aroomiõlidest, eriliseks teeb need küünlad puidust tahid. Küünlad on kaunistatud Seto tikandiga.
   Looduslike küünalde valmistamise õpitoa käigus õpite tundma sojavahast küünalde valamise kunsti. Tutvute küünalde toorainetega nagu sojavaha, värvid ning aroomiõlid. Oma küünla jaoks on osalejal võimalik valida 3 erineva aroomiõli vahel. Valmistatud küünal jääb igaühele endale, mis annab suurepärase võimaluse põletada ise tehtud küünal kontoris või kodus.

   Räätsamatk
   Räätsamatk on puhkus. Meie rabamatkad on puhkamiseks ning avastamiseks. Oleme marsruudid valinud nii, et sinna jääks kõik põnev. Teekonnad on just nii parajad, et säiliks parimad emotsioonid.
   Räätsamatk on ka mugav. Külaliste mugavus on meile tähtis. Matkad algavad ja lõppevad lõkkeplatsidel. Et oleks hea parkida, toimetada, hiljem muljetada ning lõkke ääres keha kinnitada. Kasutame räätsasid, mida saab kiirelt jalga panna ja ära võtta. Keha toetamiseks mätastel on erilised suurte rõngastega matkakepid. Jalgade kuivana hoidmiseks pakume sääriseid.

   Metsarestorani õhtusöök
   Elamustoitlustuseks nimetame toidu valmistamise ja serveerimise kunsti vabas looduses. See on metsarestoran, kus süüa pakutakse vabas looduses ning interjöör vaheldub aastaaegade muutudes. Elamus saabub ehedast toidust, mis osaliselt valmib elusal tulel. Pole plastnõusid, kiletelke, ega aiatoole. On elus lõke, puuliuad, kuksad, lõkkepannid ja nõgine kohvikann.
   Registreerimiseks valige Teile sobiv võimalus:
   - registreeruge meie kodulehel, vajutades koolituse juures linki Registreeru!
   - saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee
   - helistage telefonil 6843211 või 56644381 .

   Hind alates 199€/inimene (min 10 inimest). Täpse hinnapakkumise saamiseks saatke meile kiri, täpsustame lähteülesande ja oodatava tulemuse ning me teeme omapoolse pakkumise. Hinnale lisandub käibemaks 20%.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Eesmärgistamise meistriklass - asjad, millest ülikoolis ei räägitud

   Koolitaja on Elar Killumets
   Kas teile on tuttav olukord, kus eesmärk on paigas, aga tulemust ei järgne? Või pole eesmärgi mõju enam selline nagu varem, tekitades pigem väsimust, kui sära silmades? Kas eesmärk on liiga raske? Kas juht sõnastas eesmärgi nii, et ta mõjuks töötajale mõtteka ning motiveerivana? Või on asi neis mängudes, mida inimesed mängivad, et ei peaks liiga palju pingutama? Näiteks kas teile on tuttav olukord, kus need, kes peaksid eesmärki täitma, hoopis tõestavad juhile veenvalt, miks eesmärki on ebareaalne?

   Kui eesmärke pole, siis on ka tulemus kesine - see on fakt. Aga – eesmärgil ja eesmärgil on vahe; ning te üllatute, kui oluline see vahe on ja kui lihtsate vahenditega on võimalik need samad eesmärgid tunduvalt paremini tööle saada. Koolitusel käsitletakse ainult selliseid uusi või vähetuntud aspekte, mis avaldavad lõpptulemusele olulist mõju.
   Sihtgrupp
   Koolitus on mõeldud ettevõtte juhtkonda kuuluvatele inimestele, tegevjuhtidele, üksuste juhtidele, ettevõtjatele ja otsustajatele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi taktikalise eesmärkide seadmise ja täitmise vastu. 
   Kas teate vastuseid neile küsimustele:
   1. Kui raske peaks olema püstitatud eesmärgi saavutamine? Kerge? Mõõdukalt raske? Väga raske?
   2. Millistel tingimustel on väga raskete eesmärkide kasutamine tulemuslik ning millal nende kasutamine hoopis kahandab tulemuslikkust?
   3. Kas teie praegune tulemusjuhtimissüsteem pigem toetab või takistab ambitsioonikate eesmärkide täitmist?
   4. Kas teie püstitatud eesmärk peaks olema individuaalne, meeskondlik või hoopis segu neist kahest?
   5. Kuidas peab välja nägema eesmärgi püstitamise protsess, et ta tõstaks pühendumist ning aitaks kaasa eesmärgi saavutamisele?

   Kõigile neile küsimustele saate koolituse käigus vastused. Lisaks analüüsime, kuidas kasutatav eesmärgi sisu ja vorm tema tõhusust mõjutavad:

   1. Millist tüüpi inimestele millist tüüpi eesmärgid sobivad?
   2. Teeme testi, et määrata, millist tüüpi eesmärke te ise alateadlikult eelistate ning milliseid väldite ja seejärel vaatame,
   3. kuidas see teie alluvaid mõjutab.
   4. Analüüsime, kas teie eesmärkide vorm ning sisu motiveerivad tööd tegema või pigem kahandavad soovi pingutada.

   Koolitusel vaatame lihtsaid võtteid, kuidas luua olukord, kus eesmärgi mittetäitumisel ei läheks töötajal (ja miks mitte ka juhil) aur oma ego kaitsmisele (eneseõigustusele), vaid fookus jääks lahenduste otsimisele ehk "Kuidas edasi minna?"

   Päeva lõpuks olete saanud teha oma eesmärgistamise protsessist ja eesmärkide sisust ning vormist põhjaliku ülevaate ja olete paika pannud peamised suunad, millega kodus edasi minna. Lisaks ka kindluse, et olete eesmärkidest ja eesmärgistamisest maksimaalse välja võtnud. Te teete jätkuvalt sama palju sama intensiivsusega tööd, kuid tulemus, mille saate, on tuntavalt parem.

   Kuna koolitusel töötatakse palju teie reaalsete eesmärkide ning tulemusjuhtimise protsessidega, siis on kasulikum tulla koos kolleegiga – kaks pead on ikka kaks pead!

   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumisvaldkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Enesekehtestamise ja mõjulepääsemise oskused

   Suhete märkamatud mõjutajad

   Praktiline koolitus Martin Veinmannilt

   Paljudel ametikohtadel pole küll otseselt vaja avalikult esineda, kuid on palju kohtumisi, kus tulemus sõltub ometi mitte ainult enesekindlusest ja võimest ennast selgelt väljendada, vaid ka võimest panna end teise inimese/kliendi/koostööpartneri olukorda. Kas teate, kuidas te tegelikult oma ümbritsevaid sugereerite ainuüksi oma välimuse ja olekuga? Kui palju kliendi otsustest teie töö kohta sõltub tegelikult sellest, millest te ei räägi sõnadega?

   Milliseid sugestsioone teete Teie ümbrusele? Milliseid Te tahaksite teha? Kas on võimalikud konfliktid soovide ja tegelikkuse vahel?

   Kindel on see, et mitte ainult sõnad, vaid kogu teie olemus – riietus, asend, liigutused, näoilme, hääletoon – mõjutavad teisi tegema just sellist, aga mitte teistsugust otsust – ostma teie toodet või mitte, olema teiega nõus või mitte, tulema teie juurde teistkordselt või mitte.

   See koolitus ongi mõeldud just selliste ametikohtade esindajatele, kellel tuleb oma olemisega (keha ja häälega) kiiresti mõju saavutada. Koolitus aitab oma keha ja häält paremini ette valmistada ning pöörata tähelepanu olulistele faktoritele iseenda olekus, mis võivad mõjutada kliendi otsust teie toote või teenuse kohta.

   Kuidas olla inimesega ühel lainel? Kuidas tunda end oma kehas hästi? Millest sõltub enesekindlus? Kuidas mitte rikkuda oma enesekindlusega suhteid kliendiga? Kuidas saavutada kiiresti kontakt? Millal meid usutakse? Müüme me vaid toodet ja teenust või veel midagi? Kuidas pääseda konfliktidest? Kuidas neid juhtida?

   Nendele ja paljudele muudele küsimustele annavad vastuse just selle koolituse teemad.

   Koolituselt saate:
   * Teadmised kontakti ja usutavuse saavutamisest;
   * Näpunäiteid konflikti juhtimieks ja suhete loomise, taastamise ja säilitamise kohta;
   * Oskused oma hääle, keha ja väljendusvahendite mõjusamaks kasutamiseks;
   * Arusaama oma võimalustest inimeste mõjutamisel;
   * Praktilisi harjutusi hääle ja keha lõdvestamiseks ja mõjusamaks kasutamiseks.

   Teemad:
   1. Sissejuhatav enesevaatlus. Küsimuste sõnastamine. Õppimise 4 astet.
   2. Rapoor. Sõbralike ja usalduslike suhete loomine, säilitamine ja taastamine. Konfliktid ja nende juhtimine. Kohandumine ja antirapoor. Seisukohtade Aikido.
   3. Suhtlemine - mõtete ja keha keel.
   4. Suhtlemise olemus ja eesmärk.
   5. Verbaalne kõne ja kuulamine. Dialoog.
   6. Sõnad. Tõde ja vale. Mitteusutav tõde ja usutav vale.
   7. Audio-info – parakeel. Hääl kui suhe. Hingamine ja energeetika. Kuulmine ja kuulamine.
   8. Visuaalne info - kehakeel. Olemine ja näimine. Vaatamine, silmside, pilk ja pilgu liikumine. Näoilmed. Pokkerimäng. Asendid. Žestid.
   9. Keha valmisolek. Keha kui teejuht häälele ja mõtetele.

   Ajakava
   9:45 - 10:00 Saabumine
   10:00 - 11:30 Koolitus
   11:30 - 11:45 Kohvipaus
   11:45 - 13:15 Koolitus
   13:15 - 14:15 Lõuna
   14:15 - 15:45 Koolitus
   15:45 - 16:00 Kohvipaus
   16:00 - 17:00 Koolitus


   Hind sisaldab koolitust, koolitusmaterjale, toitlustust lõunapausi ja kohvipauside ajal. NB! Grupi suurus on piiratud, grupp täidetakse registreerumise järjekorras.
   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Esinemine ja esindamine avalikus sektoris

   Kuidas oma arvamuse või seisukohaga paremini mõjule pääseda?
   Kuidas paljundada oma seisukohti?

   Martin Veinmann koolitab Usun, et olete minuga nõus - inimene, kes töötab avalikus sektoris, esindab kedagi. Ta ei saa valida kuulajat, ta peab väga palju inimestega kohtuma, kuulama ja mõistma nende seisukohti ning selgeks tegema omi.

   Lisaks sellele tuleb avalikus sektoris sageli esineda spontaanselt, kiiresti avaldada oma seisukohti, saavutada hetkega kontakt ja mõjuda veenvalt. Erinevalt erasektorist, kus juhid enamasti teavad oma esinemisest ette ja saavad selleks valmistuda, on avalikus sektoris palju neid seisukoha- või sõnavõtte, millest pikalt ette ei teata. Vahel ka raadio- ja teleesinemisi, kus sõnum peab jõudma veenvalt paljude kuulajateni, keda me ei tunne ega ei näe.

   Kuidas hakkama saada keeruliste olukordadega, mida esindamine kaasa toob? Näiteks pahatahtlike küsimuste või vastandumistega? Ei saa loota, et kõik tahavad kuulda seda, mis sa räägid. Inimesed on sageli eri arvamusel, ka vastandlikel arvamustel. Samas on kõnelemise ülesanne selgitada, juurde saada arusaamist ning neid inimesi, kes mõtlevad, nagu sina, mõistavad su vaateid ja arusaamu.

   Kuidas maandada vastasseise? Kuidas veenda teisi? Mida me reeglina vestluspartnerilt ootame ja kuidas selle abil kujuneb arvamus? Kuidas toime tulla küsimustega? Kuidas sattuda küsijaga ühele poolele ilma konflikti tekitamata ja oma ideele kahju tekitamata? Kuidas saavutada tõsiseltvõetavus ja autoriteetsus?

   Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele saab vastuseid ERE uuel koolitusel, kus kogenud koolitaja Martin Veinmanni käe all saab harjutada turvalises keskkonnas, kuidas paremini saada kontakti, selgitada ja veenda ning vastata enesekindlalt ja oskuslikult küsimustele.

   Koolitus on suunatud avaliku sektori töötajatele ning neile, kes alles plaanivad avalikku sektorisse siseneda: valdade ja omavalitsuste töötajatele, poliitikutele ja valimistel kandideerijatele, koolide ja lasteaedade juhtidele, allüksuste juhtidele, ametnikele ning juhtidele riiklikus sektoris ja omavalitsustes, riiklikku või omavalitsuslikke struktuure esindavatele inimestele, nii algajatele kui ka edasijõudnutele ning neile, kes tahavad oma kõnelemisoskusi veel arendada.
   Koolitus annab:
   * teadmised sellest, kuidas saada koheselt kontakti, kõneleda enesekindlalt ja mõjusalt;
   * oskused inimesi kaasa tõmmata ja mõjuda meeldivalt;
   * juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi;
   * teadmised, kuidas tutvustada oma ideid, mõjuda autoriteetselt ja tõsiseltvõetavalt;
   * näpunäiteid selle kohta, kuidas vastata küsimustele ja osaleda intervjuudel;
   * soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.
   Ühepäevase koolituse teemad:
   Vastastikkus – suhtlemise üks põhiomadusi. Mida me reeglina vestluspartnerit ootame ja kuidas selle abil kujuneb arvamus?
   * Meeldivus. Kas meeldimiskunstil on reegleid ja seadupärasisusi?
   * Peegeldamine, rapoor. Sarnasus.
   * Autoritaarsus ja autoriteetsus – Selle avaldumine välistes tunnusmärkides ja olekus.
   * Veenmine. Kuidas olla veenev? Kuidas väljendada oma sisemist veendumust konkreetses tegevuses ehk sõnas? Infokanalid.
   * Kuidas toime tulla suurendusklaasi all: esinemine raadios või televisioonis.
   * Sõna autoriteetsuse saavutamine.
   * Kõne. Millest alustada? Kuidas harjutada ennast rääkijaks, kui siiani pole selleks suurt kogemust või tungi olenud?
   * Kus kõnet pidada? Kuidas ümbrus ja aeg mõjutab kõne tulemust.
   * Kõnede erinevad tüübid. Esitlus, enesetutvustus, tahtmiste ja ideede tutvustus.
   * Intervjuu.
   * Küsimused. Kuidas nendega toime tulla? Kuidas sattuda küsijaga ühele poolele ilma konflikti tekitamata ja oma ideele kahju tekitamata?
   * Ebakompetentsed ja pahatahtlikud küsimused – mida nendega peale hakata?
   * Vastandumine. Ei saa tahta, et kõik nad tahavad kuulda seda, mis sa räägid. Nad on eri arvamusel, vastandlike arvamuste taustal. Kuidas saada juurde saada neid inimesi, kes mõtlevad, nagu sina?
   * Kõne struktuur ehk ülesehitus - miks rääkida, millest rääkida, kuidas alustada, kõne põhiosa, lõpetamine.
   Ajakava
   9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   10:00 - 11:30 Koolitus
   11:30 - 11:45 Kohvipaus
   11:45 - 13:15 Koolitus
   13:15 - 14:15 Lõuna
   14:15 - 15:45 Koolitus
   15:45 - 16:00 Kohvipaus
   16:00 - 17:00 Koolitus


   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Esinemiskindluse saavutamise tehnikad

   Kuidas olla kõnelemisel enesekindel ning kasutada õigesti oma häält ja kehakeelt?

   Martin Veinmann koolitab Fakt on see, et kõnelemise puhul ei piisa vaid sellest, mida öelda tahame. Kõnelemine pole vaid meie tarkuse või teadmiste asi, see pole vaid mentaalne protsess, vaid psühhofüüsiline tegevus. Tihti me valdame väga hästi teemat, kui meil on vaja midagi teistele öelda, meil on selge eesmärk, me tahame, et see eesmärk täituks, aga millegipärast tunneme ikka end ebakindalt ja meie sõnum ei jõua pärale nii, nagu sooviksime.

   Esinemiskindluse saavutamine ei sõltu vaid teadmiste hulgast. Meie keha võib meid kas reeta või aidata. Esinemiskindlus sõltub väga palju sellest, kuidas me ennast oma kehas tunneme ja kuidas oma häält kasutada oskame. Ole sa juht, õpetaja või poliitik, ikka on vaja kedagi veenda, oma esinemise kaudu kaasa haarata, mõjus olla.

   Usun, et olete kuulnud või lugenud, et see, mida te ütlete, on märksa väiksema tähtsusega kui see, KUIDAS te ütlete. Kas teadsite, et vaid 7% sellest, kuidas meid tajutakse ja mõistetakse, tuleb sõnade kaudu, nende sisust ja tähendusest? Samas 38% % kogu infost antakse hoopis hääle (tempo, intonatsioon, tämber jm) kaudu. Ning 55% meie sõnumist kannab edasi visuaalne pilt ehk meie keha. Kuidas seda võimsat sõnumiedastajat siis paremini ära kasutada ja miks seda ometi ei tehta? Sest teadmisest üksi ei piisa.

   Teadmine, kuidas oleks õige, jääb paraku sageli omaette ja me ei oska seda oma kehaga ühendada. Üksinda harjutamine ei pruugi samuti aidata. Peab katsetama. Võib ju ka kodus üksi treenida, aga selleks, et asi edeneks, on vaja juhendajat ehk teist kõrva, kelle kaudu te suudaksite oma kõrva ühendada ja selle kaudu õige tulemuse ära tunnetada. Sellepärast pakumegi välja koolituse, kus suur osakaal on praktilisel harjutamisel kogenud koolitaja juhendamisel.

   Martin Veinmanni professionaalse esinemise koolitus Esinemiskindluse saavutamise tehnikad annab võimaluse harjutada turvalises keskkonnas ja kogenud koolitaja käe all, kuidas paremini kasutada oma häält, oma keha, et saavutada parem esinemiskindlus ja –oskus.

   Koolitus on suunatud nii edasijõudnutele kui neile, kes tahavad oma kõnelemisoskusi veel arendada. Koolitus sobib jätkukoolitusena ka neile, kes on läbinud kõneoskuste koolituse kas Invictas, Äripäevas, ERE koolitusel või ettevõtte sisekoolitusena, ent tahaksid end selles vallas edasi arendada. Koolitus on mõistetav ja jõukohane ka neile, kes varasematel kõnekoolitustel pole käinud.

   Mida koolitusel õpitakse? Meil on teile uudis: keha teab enne, mida me mõtleme ja kuidas seda ütlema hakkame. Keha ja vaimu väga eraldada pole võimalik, neid ei saa vaadata lahus, tihti käitub ka mõte keha järgi. Keha lükkab meid rääkima nii või naa. Seepärast õpime oma keha hoiakut, häält ja asendit kontrollima. Õpime, kuidas tunda end esinedes alati hästi. Koolitus aitab tundma õppida oma füüsist ja hääle võimalusi, teha tööd raskete häälikukombinatsioonidega ja muuta oma kõne lihtsate vahenditega palju mõjusamaks.

   Koolitus annab:

   * teadmised sellest, kuidas kõneleda enesekindlalt ja mõjusalt;
   * nõuandeid suurema esinemisjulguse ja parema esinemisvalmiduse saavutamiseks;
   * kasulikke harjutusi oma kõneoskuste treenimiseks ja oskuse end iseseisvalt edasi arendada;
   * praktilise kogemuse enese keha ettevalmistamisest kõnelemiseks;
   * teadlikkuse oma hääleaparatuuri vahenditest ja võimalustest kõne mõjusamaks muutmisel;
   * oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus.
   * soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.

   Ühepäevase koolituse teemad:

   Töö häälega. Hääle tervishoid.
   Kuidas ebakindlus häälde ronib?
   Mismoodi kõnelemine võib häälele kahju teha?
   Mida teha, kui omaenese hääl ei meeldi?

   Mikrotasand – kuidas hääl on seotud suhetega:
   - sotsiaalsete suhetega,
   - enesehinnanguga,
   - ümbrusega.
   Mida sellistel puhkudel teha?
   Mismoodi artikulatsioon võib hakata häälele vastu töötama?
   Kuidas saaks ebakindlust hääles kaotada?

   Keha pingevabastus
   Äratusprogramm.
   Füüsiliste takistuste kõrvaldamine.
   Keha tahte äratamine.
   Enese ja keha häälestamine enne tähtsat esinemist.

   Hingamine
   Õige hingamine.
   Hääle vabastamine.

   Hääl
   Hääletreening.
   Pingetest vabanemine

   Artikulatsioon
   Õige artikulatsioon.
   Harjutused.

   Ajakava

   9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   10:00 - 11:30 Koolitus
   11:30 - 11:45 Kohvipaus
   11:45 - 13:15 Koolitus
   13:15 - 14:15 Lõuna
   14:15 - 15:45 Koolitus
   15:45 - 16:00 Kohvipaus
   16:00 - 17:00 Koolitus

   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Martin Veinmanni individuaalkonsultatsioonid.


   Milline on Sinu järgmine avalik ülesastumine? Tahaksid Sa olla mõjusam ja enesekindlam siis ja edaspidi? Ole sa poliitik, president, ettevõtte juht või tudeng, kellel vaja diplomitööd kaitsta, kui Sul on vaja esineda mõjusalt ja enesekindlalt, ära kõhkle! Martin Veinmanni personaalsel konsultatsioonil pööratakse kogu tähelepanu just Sinu järgmise esinemise treenimisele. Tule oma konkreetse etteaste eel, pakume Sulle personaalset abi väga konkreetseks puhuks.

   Sellel individuaalkonsultatsioonil tegeletakse ainult Sinuga, lihvitakse esinemist ja antakse nõu just Sinu valitud konkreetse etteaste parimal viisil ettekandmiseks. Õpitud oskusi saad aga kasutada edaspidigi kogu elu jooksul.

   Individuaalkonsultatsiooni pikkus ja hind sõltub konkreetsest juhust ja raskusastmest, kuid kestus otsustatakse koostöös tellijaga.

   Ühe individuaaltunni hind on 79 eurot +KM, tüüpiliselt vajatakse 5 tundi, kuid konkreetsetel juhtudel võib minna ka vähem või rohkem aega. Huvi korral või täpsustavate küsimuste puhul palun helistage telefonil 6843211 või 56644381 või kirjutage registreerimine@erekoolitus.ee.   Kaasaegne finantsjuhtimine ja planeerimine

   Ettevõtte pikaajaline finantskavandamine ning tulevikku suunatud finantsanalüüs


   Kuidas teie ettevõttel praegu läheb? Olete edukad? Aga 5 aasta pärast? Usun, et olete minuga nõus – see, et ettevõttel on läinud väga hästi minevikus, ei tähenda, et tulevik on sama muretu. Ettevõtte väärtus ja omanike rikkus sõltub sellest, kuidas firma toimib tulevikus, kuivõrd hea on selle rahaloome. Kas Teie teate täpselt, kuidas ettevõtte finantstulevikku ennustada? Miks pelgalt kasuminumbritest ei piisa tegemaks järeldusi ettevõtte finantstulemuslikkusest? Kuidas erinevate sisendnäitajate muutus võib mõjutada ettevõtte tulevast finantsseisundit ja -käekäiku?

   Üldiselt on tuleviku prognoosimine ja planeerimine üks tänamatu töö, kuid eduka ettevõtte tegevus ei saa ilma tulevikku suunatud finantsprojektsioonide ning võimalike arengustsenaariumide läbitöötamiseta. Nii või teisiti, aga isegi ligikaudne ja ebatäpne plaan on parem lähtealus kui igasugu plaanide ja hinnangute puudumine. Paljuski ei saa hinnata ettevõtte finants­tulemuslikkust, kui ei ole seatud konkreetseid eesmärke. Eesmärkide täitmist tuleks aga võimaluse korral hinnata ette­vaatavalt, mis eeldab tuleviku finantsprojektsiooni­de koostamist. Kuidas seda tänapäeval tehakse?

   Kuidas hinnata ettevõtte poolt tehtavate investeeringute otstarbekust? Kuidas erinevad sündmused ning välistegurid võivad mõjutada ettevõtte väärtusloomet tulevikus? Kuidas koostada finantsprojektsioone ning hinnata ettevõtte poolt generee­ri­ta­vaid rahavoo­ge?

   Koolitusel käsitleme mitmeid olulisi nii traditsioonilisi kui ka kaasaegsemaid ettevõtte rahanduse aktuaalseid probleemvaldkondi kõiki teemasid ühendab tulevikku suunatus. Vaatleme ettevõtte finantsjuhtimises langetatavaid olulisemaid otsuseid: investeerimisotsuseid, finantseerimisotsuseid ning käibekapitali (varude, debitoorse võlgnevuse, kreditoorse võlgnevuse ja vaba rahavaru) juhtimise otsuseid. Õpime ja katsetame kohapeal ka müügitulude prognoo­simise erinevaid mee­todeid, kuna just müügituludest sõltuvad ettevõtte paljud kulud, inves­teerimis- ja finantseerimis­vajadused ning enamik tulemuslikkuse näitajaid.

   Kuidas teha kapitali eelarvestamise otsuseid ehk otsuseid põhi­varadesse tehtavate investeeringute kohta? Just õiged investeerimisotsused on määrava tähtsusega ettevõtte pikaajalises arengus ja väärtusloomes. Õpime, millised on levinuimad investeeringute tasuvuse hindamise meetodid ning nende kasutamisega seon­duvad nüansid. Investeeringute tasuvus sõltub muuhulgas sellest, kuivõrd kalleid finantseeri­mis­­allikaid ettevõte kasutab. Seepärast käsitleme ka ettevõtte kapitali kulukuse määra ehk kapitali hinna temaatikat. Koolitusel selgitatakse ka seda, millised on levinuimad vead investeeringute tasuvuse ja kapitali kulukuse määra hindamisel.

   Kuidas arvestada määramatusega, millega tulevik paratamatult käsikäes käib? Koolitusel käsitletakse stsenaariumi- ja sensitiivsusanalüüsi, mis võimaldavad modelleerida ettevõtte finants­tegevust ning selgitada normaalset tegevust takistavaid kitsaskohti, samuti mõjureid, mille suhtes on ettevõtte tulemuslikkuse näitajad kõige tundlikumad.

   Koolitus ei jää pelgalt teoreetiliseks ning loengupõhiseks – kõiki teemasid käsitletakse praktiliste juhtumite lahendamise kaudu, suuremat tähelepanu pööramegi just praktikas vajalike oskuste omandamisele. Lisaks on koolitus (süle)arvutipõhine, kuna see võimaldab töötada kiiremini ja töötada läbi suuremat hulka materjali; koolitatavatele pakume MS Excel’i põhiseid alusfaile. Paljusid käsitletavaid kaasusi saate ümber töödelda ja kohandada oma ettevõte finantstegevuse analüüsimisel või korraldamisel.

   Miks on koolitusel osalemine kasulik? Koolituselt saate:

  • teadmised ettevõtte pikaajalise finantsplaneerimise lähtealustest
  • oskused MS Excel’it pro forma finantsaruannete koostamiseks
  • teadmised, kuidas hinnata ettevõtte tulevikus genereeritavaid rahavoogusid
  • ülevaate peamistest meetoditest ettevõtte müügitulude prognoosimiseks
  • oskused MS Excel’i kasutamiseks prognoosimudelite koostamisel
  • teadmised ettevõtte kapitali kulukuse määra hindamiseks
  • ülevaate meetoditest põhivaradesse tehtavate investeeringute tasuvuse hindamiseks sh teadmised, kuidas rakendada MS Excel’it investeeringute tasuvuse analüüsi mudeli loomiseks
  • teadmised kapitali kulukuse määra hindamisel ja investeeringute tasuvuse analüüsimisel tehtavate tüüpiliste vigade kohta
  • praktilise võtted stsenaariumi- ja sensitiivsusanalüüsi rakendamisest ettevõtte finantstegevuse planeerimisel

   Koolitus on suunatud raamatupidajatele ja arvestuse spetsialistidele, audiitoritele, analüütikutele, projektijuhtidele, finantsjuhtidele, ettevõtete juhatuse liikmetele ja kõigile teistele ärirahanduse teemadest huvitujatele. Kuigi koolitus on praktilise suunitlusega, saavad sellest kasu ka need, kes soovivad laiendada ja tugevdada oma teoreetilisi teadmisi ärirahanduse valdkonnast.

   Koolituse teemad:

  • Pikaajalise finantskavandamise sisu ja olulisus ettevõtte finantstegevuse planeerimisel
  • Ettevõttele ja omanikele suunatud vabad rahavood. Vabade rahavoogude arvutamine loomise ja kasutamise meetodi järgselt
  • Ettevõtte müügitulude prognoosimise meetodid. Sesoonsuse ja trendi komponendi tuvastamine müügituludes
  • Ettevõtte kapitali kulukuse määr (kapitali hind) ja selle komponendid. Omakapitali ja laenukapitali kulukuse määra hindamine Eestis.
  • Põhivaradesse tehtavate investeeringute tasuvuse hindamine. Puhas nüüdisväärtus, sisemine tasuvusmäär, tasuvusaeg
  • Tüüpvead kapitali kulukuse määra ja investeeringute tasuvuse hindamisel
  • Stsenaariumi- ja sensitiivsusanalüüs ettevõtte finantstegevuse kavandamisel

  • Ajakava

  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus  • Koolitajad on Priit Sander ja Mark Kantšukov.
   Priit Sander Priit Sander on Tartu Ülikooli rahandusõppejõud ja rahanduse õppetooli juhataja. 2007. aastal kaitses ta Tartu Ülikoolis doktorikraadi majandusteaduse erialal. Õppejõuna on ta tegev alates 1995. aastast ning on viimase 18 aasta jooksul lisaks põhitööle Tartu Ülikoolis pidanud külalislektorina loenguid ka mitmetes teistes Eesti kõrgkoolides ning läbi viinud täiendkoolitusi Eesti era- ja avaliku sektori töötajatele. Priit Sander on olnud Äripäeva Finantsjuhtimise Käsiraamatu kaasautor ja peatoimetaja aastatel 2008-2010. Ta on publitseerinud mitu õpikut ning kümneid teadusartikleid. Oma õppejõu töö kõrvalt on Priit Sander konsulteerinud finantsküsimustes erinevaid ettevõtteid ja koostanud rahandusalaseid ekspertarvamusi kohtutele.


   Mark Kantšukov Mark Kantšukov on Tartu Ülikooli rahanduse doktorant ning ärirahanduse lektor. Pedagoogilise tegevusega alustas ta 2003. aastal ning alates sellest ajast on ta lisaks õppetöö läbiviimisele Tartu Ülikoolis pidanud külalisloenguid ka Estonian Business School’is ning viinud läbi koolitus Eesti era- ja avaliku sektori organisatsioonide töötajatele ning seda eesti, inglise ja vene keeles. Mark Kantšukov on avaldanud mitmeid teadusartikleid ning hulganisti praktilisi suunitlusega publikatsioone. Täiendavalt on tal ka praktilise töö kogemus finantssektorist.


   Registreerumiseks on järgmised võimalused:

  • registreeruge vajutades sobiva koolituse juures nuppu Registreeru!
  • helistage meile telefonil (+372) 6 843 211 või (+372) 5664 4381
  • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee


  • Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Hinna esitamine kliendile

   Kuidas õigesti hinnastada?
   Sisekoolitus kaubandus- ja teenindusettevõtetele ning müügi- ja turunduse valdkonna võtmeisikutele

   Kas Teie teate, kuidas Teie kliendid teevad oma ostuotsuseid? Kas nad peavad teie tooteid või teenuseid liiga kalliks või soodsaks? Kas teie ettevõttes on tulnud ette olukordi, kus teete järjest pakkumisi, aga klient ikka ei osta, kuna peab toodet liiga kalliks?

   On kindlaks tehtud, et ostjad ei taju hindu ratsionaalselt. Ostjaid on mõjutatud oma emotsionaalsetest ja irratsionaalsetest kiirotsustest. Paketeerimine on näiteks tuntud müügiedendusnipp, aga seda saaks palju paremini kasutada. Kas teadsite näiteks, et ostukoguse piiramine toob kaasa ostukoguste suurenemise? Kas teadsite, et väikeste muudatustega kujunduses ja numbrites saaks hindu näidata oluliselt soodsamana ja selle läbi suurendada läbimüüki? Enamus ettevõtjaid teab, et kasulik on hindu esitada kujul €€,99, kuid see on ainult üks ostjate irratsionaalse hinnataju ja otsustamise mõjutamise vahend. Kas te tahaksite teada veel vähemalt kuut võimalust mõjutada ostjate taju lisaks teada-tuntud võimalustele?

   Sellel koolitusel räägime hindadest ja sellest, milliseid vigu tehakse hindade esitamisel ja hinnasoodustuste tegemisel. Uurime, kuidas hindade esitamine, hinnasildi ja pakkumise kujundus, numbrid ja nende suurus panevad ostja vähem või rohkem uskuma, et hind on soodne või allahindlus hea. Me kõneleme sellest, kuidas inimesed hindu tajuvad, samuti õpetame, mida selle teadmisega müügis ja teeninduses peale hakata. Kuidas teie ettevõte peaks tegema allahindlusi ning näitama hindu?

   Koolitus on suunatud eelkõige neile ettevõtetele, kus ostuotsus tehakse valdavalt müügisaalis, poes või esinduses, kus soodushind ja/või allahindlus ja/või koguselised soodustused on olulised promotsiooni võtted, ning kus otsus tehakse kas vaistlikult, emotsionaalselt või kiiresti – kumma võtan. Samuti on koolitus mõeldud ettevõtete müügi- ja turunduse valdkonna võtmeisikutele, kampaaniate korraldajatele, müügikonsultantidele, müügi- ja ostujuhtidele ning kujundajatele, teenuste müüjatele, e-poe kasutajatele ning kõikvõimalike hinnapakettide kujundajatele.
   Mis on see, mida me juba teame:
  • See, mis järjekorras esitatakse hinnasildil info (kogus, maksumus, ühikuhind, allahindluse protsent) mõjutab oluliselt tarbija arusaama kauba kallidusest või odavusest;
  • See, kuidas on väljapanekus asetatud erineva hinnaga samaliigilised ja/või eri brändide tooted, mõjutab ostude keskmist hinda;
  • Hinnasildil kasutatavate numbrite suurus ja hinnasildi värv mõjutavad läbimüüki;
  • Hindades kasutatavad tüvenumbrid peale koma mõjutavad läbimüüki.


  • Kas tahaksite olla konkurentidest sammu võrra ees ning kasutada neid ja teisi teadmisi oma kasumi suurendamiseks?

   Koolitus annab teile järgmise kasu:
  • Hinnakuvand muutub soodsamaks , tundub olevat konkurentidega samal tasemel või parem;
  • Ostjate arv ja käive suurenevad;
  • Teie ettevõtte hinnasoodustuse kulu väheneb, aga käive mitte;
  • Keskmine müügihind tõuseb.

  • Koolituse teemad:
  • Olemasoleva praktika analüüs (enne koolitust saadab klient materjalid tutvumiseks)
  • Baasteadmised inimese tajust – kuidas inimesed mõtlevad ja otsustavad
  • Kliendi hinnataju. Peamised heuristikad hinnatajus
  • - Vasaku numbri domineerimine
   - Ankru efekt
   - Raamistuse mõju
   - Taju lihtsus
   - Teksti suurus
   - Hinnasildi eristumine
   - Ühe või mitme ühiku soodustuse mõju
   - Soovituse mõju
   - Ümardamise efekt
  • Hinnakujundus

  • - Hinnasiltide kujundus müügisaalis või esitlusel
   - Hindade esitamine reklaamides
   - Väljapanekute kujundus
   - (Hinna)pakkumiste põhimõtted ja kujundus
   - Sooduspakkumiste põhimõtted ja kujundus
  • Uute praktikate kokkuleppimine, muudatusettepanekud  • Indrek Saul Indrek Saul on koolitaja, juhtimiskonsultant ja ärinõustaja, kes on tegelenud kliendikeskse strateegia, kliendisuhete juhtimise, taju iseärasustega ja kallutatud mõtlemisega kliendikäitumises ning operatiivse ja analüütilise CRM-tarkvaraga juba aastaid. Aastatel 1997–2001 oli Indrek Saul Kinex Ärisüsteemide tegevjuht, hiljem tegeles ärikonsultatsiooniga tuntud konsultatsioonifirmades KPMG Management Consulting ja PricewaterhouseCoopers Advisors. Tema peamised nõustamisvaldkonnad on kliendikesksed strateegiad, kliendisuhete kasumlikkus, lojaalsuse juhtimine, turunduse ja müügi efektiivsus. Ta on konsulteerinud tuntud Eesti ettevõtteid, nagu Swedbank, EMT, Rimi, IF kindlustus, Ragn Sells, Scania, Veho, Kuusakoski ja Eesti Energia.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Enesekehtestamine ja ideede müümine erinevatele osapooltele

   Kuidas viia oma mõte erinevate osapoolteni?


   “Arvamus, et inimesed ei taha muudatusi on müüt.
   Inimesed ei taha neid muudatusi, millest nad aru ei saa.”


   - Eli Goldratt


   Kas oled olnud olukorras, kus lähed kolleegile, alluvale või ülemusele müüma ideed või ettepanekut, millesse tõeliselt usud ja mille kasulikkuses oled veendunud, aga tagasi tulles tead, et sinu vaimustust ei jagatud? Mõnikord hakkad seepeale ka idees endas kahtlema, mõnikord tunned viha ja solvumist ning tahaks kõik metsa saata. Samas on töös väga palju olukordi, kus kogu üksuse või osakonna edu sõltub sellest, kui hästi on mingi idee inimestele nö „maha müüdud“.

   Enamus tõeliselt uuenduslikke ideid kohtavad esmalt vastuseisu – esiteks seepärast, et iga päriselt uudne idee rikub senise tasakaalu ning alati leidub neid, kellele see ei ole meeltmööda ning teiseks seetõttu, et inimesed ei pruugi sinu ideest lihtsalt aru saada.

   Kas selles mängus on mingid kindlad reeglid, mida järgida? Kuidas hakkama saada inimeste umbusu ja vastupanuga? Kuidas nad kohe endaga kaasa saada, kuidas saavutada, et sinu mõtted oleksid kohe algusest peale mõistetud ja aktsepteeritud?

   Sellel koolitusel vaatame ja harjutame, kuidas süsteemselt neid takistusi ennetada ning kuidas vastupanuga hakkama saada, kui ennetus pole õnnestunud. Me õpime ja proovime praktikas, kuidas uusi arendusideid süsteemselt läbi mõelda ja paremini maja sees "maha müüa" – selleks lahendavad osalejad koolitaja poolt antavaid tehnikaid kasutades enda organisatsiooni jaoks olulist kaasust ning valmistavad ette ühe konkreetse muudatuse maha müümise esmase plaani.

   Koolitus on suunatud keskastmejuhtidele ja spetsialistidele, kes peavad organisatsiooni sees enda ja oma meeskonna ideid müüma juhtkonnale või teistele osakondadele.

   Koolituselt saate:
   * teadmised, kuidas arendusideid paremini läbi mõelda ning kuidas need "tõlkida" vastaspoolele arusaadavasse "keelde";
   * oskused loomaks parimad võimalikud eeldused uutele ideedele heakskiidu saamiseks ning vältida nendele vastu töötamist.

   Koolituse teemad:
   * Probleemi analüüsimine ehk millist probleemi ja kelle jaoks minu idee lahendab?
   * Mis on minu idee väärtus organisatsiooni jaoks?
   * Miks teine osapool minu ideesse ei süvene ehk vähima jõupingutuse seadus.
   * Tähenduse ja usalduse tekkimine ning õige keele valimine.
   * Kotteri 8-sammu idee müümiseks ja muudatuste saavutamiseks
   * Otsustaja staatused ja motivatsioon ning Eli Goldratt´i maatriks.
   * Peamised ideede “tapmise” strateegiad ja nende ennetamise rusikareeglid.
   * Liftikõne rusikareeglid idee esitajale.

   Koolitaja Indrek Maripuu
   Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.

   Registreerumiseks on järgmised võimalused:

  • registreeruge vajutades sobiva koolituse juures nuppu Registreeru!
  • helistage meile telefonil (+372) 6 843 211 või (+372) 5664 4381
  • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee


  • Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Lahenduste leidmine meeskonnaga

   Kuidas muuta probleem lahenduseks?

   Millised probleemid seisavad teie meeskonna ees praegu? Kuidas suurendada läbimüüki? Kuidas rebida ette tihedas konkurentsis? Kuidas tõsta klienditeeninduse taset? Me kõik jõuame aeg-ajalt punkti, kus tegelik olukord erineb soovitud olukorrast ja tunneme, et midagi peaks ette võtma. Aga keegi nagu ei võta. Sellel koolitusel õpimegi tundma ja kasutama tehnikaid, millega saad oma meeskonna panna aktiivselt lahendusi otsima, läbi mõtlema ja ellu viima. Kas tahaksid neid tehnikad ja meetodid teada?

   Kas teadsid, et teadusgeenius Einstein, keda teatakse ennekõike relatiivsusteooria järgi, avaldas tegelikult 248 teadustööd. Johann Sebastian Bach, üks kõigi aegade suurimaid muusikuid, kirjutas isegi haigena iga nädal ühe kantaadi Vincent Van Gogh maalis oma loomingu tippajal üle 2000 teose – 10 aasta kohta teeb see 4 surematut teost nädalas! Mida me sellest järeldame? Et jõuda geniaalse lahenduseni, tuleb kõigepealt näha paljusid võimalusi, seejärel aga valida teostamiseks neist parim.

   Koolitus näitab, kuidas suunata meeskond probleemidest lahendusteni, jõudes seatud sihtideni enne konkurente ning väiksema jõukuluga. Õppides süsteemselt vaatenurka vahetama ning uusi lahendusi nägema, leiate alati uusi võimalusi arenguks, sõltumata ärikeskkonna kliimast samavõrd kui tavalised ettevõtted. Samuti käsitleme koolitustel uuenduste mahamüümist ja teostuse planeerimist.
   Koolituselt saate:
  • tehnikad ajurünnakute juhtimiseks ja vaatenurga vahetamiseks;
  •  võtted, kuidas aidata meeskonnal näha probleeme uuel viisil ning leida neile uusi lahendusi;
  •  oskuse küsida oma äri kohta õigeid küsimusi;
  •  meetodid eri lahenduste võrdluseks ja parimate leidmiseks;
  •  teadmised tulemuste analüüsiks ja teostuse planeerimiseks;
  •  oskuse teha uuenduste elluviimiseks vajalikud sammud ja luua eeldused, et kõigist kaalutud lahendustest realiseeruks parim


  • Koolituse käigus omandatakse seitse uut tehnikat: jäämurdja ja hetkeolukorra hindamise tehnika, kaks ideede leidmise tehnikat, lahenduste väljavalimise tehnika, ning kaks elluviimise planeerimise tehnikat. Igaühe kohta saavad osalejad kaasa aluspõhjad koos juhendiga, mis teeb tehnikate kasutamise meeskonnas edaspidi kergeks.
   Ühepäevase koolituse teemad:
   Jooksva situatsiooni hinnang ja probleemide diagnostika
   Õpime situatsiooni kaardistama ja leidma võimalusi edasiseks arenguks. Selgitame, miks enamasti SWOT-analüüs ei tööta ning õpime kuidas seda teha nii, et hakkame tegelikult arenguvõimalusi nägema.

   Vaatenurga vahetamise metoodikad
   Kuhu inimesed uusi lahendus otsides harilikult kinni jäävad? Mida saab selle vastu ette võtta? Millises vahekorras peaks olema loovus ja ratsionaalsus? Protsessi etapid ja meeskonnaliikmete rollid selles. Mis vahe on kogenud ja naiivsel loovusel?

   Ajurünnaku juhtimine ja uute lahenduste nägemine.
   Õpime kasutama meetodeid praktilisi ülesandeid lahendamiseks nii, et igaüks neid ka oma meeskonnas kasutada oskaks.

   Mõtete teostamine

   Kuidas luua mõtete teostuseks parimad võimalikud tingimused?
   Kuidas teostamist kavandada? Kuidas panna paika esmane tegevuskava: kes, mida ja millal edasi teeb. Tehnikaid, mis võimaldavad valida välja parimad mõtted, neid analüüsida ning valmistuda nende müümiseks teistele osapooltele..

   Elluviimine
   Kuidas luua parimad võimalikud eeldused lahenduste elluviimiseks?
   Kuidas planeerida tegevusi? Kuidas panna paika esmane tegevuskava: kes, mida ja millal edasi teeb. Selles etapis jagab koolitaja soovitusi ja tehnikaid, kuidas parimad mõtted välja valida, teostada nende esmane analüüs ning valmistada ette uuenduste „maha müümine“ olulistele osapooltele.
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus
  • Sihtgrupp
   Juhid, kes soovivad õpetada oma meeskonna leidma igapäevastele küsimustele uusi lahendusi ning leitud häid mõtteid tõhusalt ja kiirelt teostama.

   Koolitaja Indrek Maripuu
   Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Inimeste valik ettevõttesse ja meeskondadesse

   Kuidas valida kohe õige inimene?
   Koolitaja Elina Siilbek

   Kas Teil on alati õige inimese valik töökohale õnnestunud? Olete alati juba intervjuul aru saanud, milline see töötaja tulevikus on? Või olete vahel õnnetu olnud, et pole suutnud mõnd olulist nüanssi õigeaegselt näha? Oleks ju palju lihtsam, kui juba valikuprotsessis selguks, kelle käes töö lausa lendab ja kes ei pea katseaegagi vastu?

   Ükskõik, kas loote uut töökohta või otsite lahkunud töötaja asemele uut, inimesed on suur investeering. Kas Te olete kunagi kokku arvutanud, kui palju üks töökoht teie ettevõttele maksma läheb? Aga kui palju läheb teile maksa valesti valitud inimene? Kui palju teie isiklikku aega ja närve kulub, kui olete valinud inimese, kes tööga hakkama ei saa? Tõsi on see, et just inimesed on need, kes loovad või lammutavad ettevõtte. Seetõttu on väga oluline õigete inimeste kaasamine, juba algusest peale.

   Ettevõtetes ei õpetata sageli juhile intervjueerimist või erinevate valikumeetodite kasutamist, ning erinevate inimeste kokkuklapitamist, vaid eeldatakse, et kui ta on saanud juhiks, siis tulevad sellised oskused üleöö. Tegelikult oleks igal juhil ja personalijuhil kasulik teada, kuidas tänapäeval inimesi valitakse, milliseid meetodeid saab lisaks olemasolevatele kasutada ning mida jälgida intervjueeritavate puhul. Mida otsida CVdest ning milliseid vigu valiku juures tavaliselt tehakse? Millest ei tohiks end lasta ära petta? Millised on universaalsed oskused, mida tasub otsida? Mida silmas pidada meeskonna valikul? Millised valikumeetodid on kõige tõhusamad?

   Valiku puhul räägime peamiselt intervjuust, aga ka teistest valikumeetoditest. Inimene ei koosne ainult oskustest, palju raskem sellest, mida ta oskab teha, on kindlaks teha, milline inimene ta on ja kas ta võiks sellele ametikohale sobida.

   See koolitus on mõeldud juhtidele ja personalijuhtidele, kel tuleb oma ettevõttesse või meeskonda aeg-ajalt uusi töötajaid värvata ning edasi tegeleda nende inimeste kaasamisega. Koolitus õpetab kaasaegseid valikumeetodeid ning annab näpunäiteid, kuidas valida õigeid inimesi oma meeskonda ning ära tunda, kes neist võiks ettevõttele või meeskonnale antud hetkel kõige enam kasu tuua.

   Kokkuvõttes aitab selle koolituse läbimine teil edaspidi kokku hoida isiklikku aega ja ettevõtte raha, ning saadud teadmisi saate kasutada pikkade aastate vältel ja mitte ainult valikuolukorras, vaid ka laiemalt.

   Koolituselt saate:
   - teadmisi kaasaegsetest valikumeetoditest
   - selgitusi ja tehnikaid inimeste oskustest ja väärtushinnangutest arusaamiseks
   - võtteid, mille abil meeskonna koostamine ja juhtimine lihtsamaks muuta
   - lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele
   - teadmised inimtüüpidest ja nende sobivusest erinevatele ametikohtadele
   - tööraamatu, mida saate valikuintervjuudel kaasas kanda ja abivahendina kasutada

   Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas juba algusest peale valida meeskonda õige inimene.

   Koolituse teemad:
   Milliseid meetodeid tänapäeval inimeste valikul kasutatakse?
   Tööülesannete ja isikuomaduste analüüs enne valikut. Kuidas seda kiiresti ja vaevata teha?
   Erinevad personalivaliku meetodid. Mida ma täna veel ei kasuta, aga võiks?
   Hindamisvead: haloefekt: grupifenomenid, stigmatisatsioon jt. Kuidas end mitte mõjutada lasta?
   Kandidaadi tausta uuring. Mida uskuda, mida mitte? Kuidas tausta uurida?
   Sobivus organisatsiooni või üksuse väärtustega. Kuidas kandidaadi väärtushinnangutest aru saada?
   Intervjuude liigid. Mida neist kasutada?
   Milliseid küsimusi küsida intervjuul? Mida seejuures silmas pidada?
   Mida küsida? Mida pole mõtet küsida? Mida on keelatud küsida?
   Fokusseeritud intervjuu eripärad. Mis on fokusseeritud intervjuu ja kuidas see käib?
   Näidisküsimused. Vali endale sobivad!
   Milliseid teste kasutatakse? Kas neid võib usaldada? Mida saaks ise teha?
   Veel võimalusi otsustamise hõlbustamiseks. Mida ise saab teha lisaks intervjuule? Millises olukorras milliseid meetodeid kasutada?
   Inimese isiksus ja iseloom. Kuidas tabada lühikese aja jooksul iseloomu ja käitumist, et neid võrrelda töökoha profiiliga ja mõelda, kuidas need omavahel klapivad?
   Kui oluline on isiksus ja kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
   Kes sobib minuga?
   Millised isiksused on edukad ühel või teisel elualal?
   Mis motiveerib erinevaid isiksusetüüpe? Mida peaks sellest teadma?
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Koolitaja Elina Siilbek
   Elina Siilbek Elina Siilbek on juhtinud erinevaid äriüksusi, tal on nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemus. Viimati värbas ta inimesi oma meeskonda Äripäeva Koolituskeskuse direktorina ning enne seda on ta aidanud valida sadu inimesi oma eelmistel töökohtadel Reval Hotelligrupis, CV Online’is ja Smartenis. Tema juhitud üksus tõusis kolme aasta jooksul turuliidriks avatud koolituste korraldamisel ning näitas märkimisväärseid tulemusi nii majanduslanguse ajal kui pärast seda. Elina on läbi viinud tööintervjuusid Eestis, Lätis ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat ning isiksusepsühholoogiat mitmeid aastaid, tema sügavam huvivaldkond on organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on koolitanud tipp- ja keskastme juhte personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise valdkondades ning andnud loenguid personalijuhtidele ning tudengitele. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Juhtimise alused

   Juhi arenguprogramm

   Koolitaja Tiit Valm

   Tiit Valm koolitab Kas pole nii - spetsialistist juhiks saades visatakse meid vette, mille karide vahel laveerides tuleb läbi karmide kogemuste õppima ujuma, just nii, kuidas keegi oskab? Kui see periood on nad üle elatud ja mõnda aega juba juhina töötatud, siis on küll olemas mõningane kogemus, ent vaja oleks ikkagi tekkinud spetsiifilistest probleemidest rääkida ja süsteemsemaid teadmisi saada.

   ERE uus koolitusprogramm on süsteemne koolitus keskastme juhtidele, mis aitab neil senisest efektiivsemalt toime tulla oma ülesannetega ja lahendada kiiremini igapäevatöös ettetulevaid probleeme. Peale uute teadmiste on oluline ka see, et kui meeskond on korralikult käima pandud, aitab see juhil tulevikus palju aega säästa.

   Koolitusel käsitletakse tervikuna kõiki olulisemaid ja probleemsemaid küsimusi juhtimises. Kuidas luua õhkkonda, kus meeskond oleks innustunud ja kõik võtaksid vastutust? Kuidas saavutada olukord, kus inimesed otsiksid lahendusi, mitte ei süüdistaks üksteist? Kuidas teha koostööd teiste juhtidega? Kuidas teha juhi tööd pingevabalt? Kuidas teha koostööd kõrgemalseisvate juhtidega? Kui meeskonna liikmed on laiali kusagil mujal või mind pole kohal– milline on minu kui juhi roll, mida peab tegema? Kuidas meekonna tööd paremini korraldada? Kuidas meeskond oma ajaga paremini hakkama saaks? Kuidas saavutada, et kõik tööd saaks õigel ajal tehtud?

   Nendele ja paljudele teistele küsimustele saategi just sellelt koolituselt vastused. Põhjalik koolitus on mõeldud erinevate meeskondade juhtidele, koolituse käigus lahendatakse juhtimiscase’e ning õpetatakse lihtsate meetoditega kokku hoidma iseenda ja teiste aega ja närve. Soovitame tulla siis, kui teil on vajadus saavutada vähema ajaga parem tulemus, kui teil on vaja inimesi kaugjuhtida või muul moel saavutada vastutuse võtmine sel ajal, kui teid endil kohal pole. Kui osaleja lahkub koolituselt, siis on tal oskus anda meeskonnale õppimise ja arenemise võimalus, anda oma juhtidele õppimise ja arenemise võimalus ning ta on saanud iseenda jaoks õppimise ja arendamise oskused tulevikuks.
   Koolitus annab:
  • Oskuse lahendada juhtimisprobleeme süsteemselt ja pingevabalt
  • Teadmised meeskonna motiveerimise ja kaugjuhtimise eripäradest
  • Hoovad parema koostöö ja õigeaegselt teostatud töö korraldamiseks
  • Näpunäiteid, kuidas saavutada vähema ajaga parem tulemus
  • Teadmised iseendast kui juhist ja juhtimisstiilide valikust
  • Koolitusel on veel üks lisaväärtus. Kui asjad on süsteemselt läbi mõeldud, tuleb enesekindlus. Kui oled enesekindel, siis hakatakse sinuga rohkem arvestama. Ja kui arvestatakse, siis sa saad oma asja ajada.


  • Koolitus kestab 3 päeva.
   Teemad:
  • Mis on juhtimine? Kelle heaks juht töötab?
  • Baasjuhtimistegevused.
  • Ootused oma otsesele juhile.
  • Mille eest juhile palka makstakse?
  • Keskjuhi positsioon organisatsioonis.
  • Üksuse roll ja positsioon organisatsioonis.
  •    Funktsioon.
      Eesmärk.
      Kuidas toetab organisatsiooni eesmärke?
     Mõjukus.
  • Kuidas saavutada tulemus koos meeskonnaga?
  • Vastutus
  •   Mida vastutus tähendab?
     Miks inimesed vastutust ei võta?
     Kuidas jõuda selleni, et inimesed võtaksid vastutuse?
  • Protsessid
  •   Tehnoloogilised protsessid.
     Koostööreeglid.
  • Meeskond
  •   Teadmised.
     Oskused.
     Käitumine.
     Organisatsiooni kultuur.
      Ühiste väärtuste loomine.
     Meeskonnatunne.
      Meeskonna jaoks vajalik vorm:
      Psühholoogiline
      Füüsiline
     Meeskondade konkurents:
      Milles seisneb konkurents?
      Kuidas konkurentsitingimustes hakkama saada?
     Motivatsioon.
      Meeskonna innustamine
  • Juht
  •   Juhtimisstiil.
      Otsuste tegemine
      Juhtimisstiilide erisused
      Sobivus teie isikuomadustega
      Kohandumine meeskondadega
     Meeskonna arendamine.
      Tagasiside kindlustamine
      Arenguvestlused
     Protsesside arendamine.
     Koostöö teiste juhtidega:
      Koostöö sama taseme juhtidega
      Koostöö kõrgemalseisvate juhtidega
  • Eesmärkide seadmine
  •   Nõuded eesmärgile.
     Eesmärgi osas kokku leppimine.
  • Koostöö planeerimine
  •   Kuidas ja millise täpsusega plaan koostada?
     Operatiivplaani vajalikkus.
     Koostöö teiste juhtidega.
  • Kontrollimine
  •   Miks kontroll on vajalik?
     Kuidas kontrollida tulevikku?
     Kuidas fikseerida tehtu?
  • Meeskonna juhendamine
  •   Meeskonna coaching.
  • Otsustamine
  •   Mis on otsus?
     Otsustusmetoodikad:
      Standardotsused.
      Personaalsed otsused.
      Meeskonnaga otsustamine.
     Otsuse elluviimise kindlustamine
      Toetuse kindlustamine.
      Tööülesannete andmine.
      Delegeerimine.
  • Suhtlemisoskus
  •   Inimeste erinevused.
     Kuulama õppimine.
  • Juhi enesekindlus
  •   Hirmudest ülesaamine.
   Sihtgrupp
   Meeskonna- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi juhtimisoskuste arendamise vastu. 
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5. kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Häälestumine kliendikohtumiseks

   Praktiline koolitus Martin Veinmannilt

   Martin Veinmann koolitab Paljudel ametikohtadel pole küll otseselt vaja avalikult esineda, kuid on palju kliendikohtumisi, kus mõjukus sõltub esinemiskindlusest ja enesekindlast ning sarmikast ja lõdvestunud olekust. Kas teate, kuidas te tegelikult oma ümbritsevaid sugereerite ainuüksi oma välimuse ja olekuga? Kui palju kliendi otsustest teie toote või teenuse kohta sõltub tegelikult sellest, kui hästi olete suutnud iseenda abil mõjuda? Kuidas on teie kehakeelega – olete mõelnud, kuidas te räägite, riietute? Ja kuidas see kõik mõjub teistele? Ja kuidas Te TAHAKSITE mõjuda?

   Fakt on see, et mitte ainult sõnad, vaid kogu teie olemus – riietus, asend, liigutused, näoilme, hääletoon – mõjutavad teisi. ERE uus koolitus ongi mõeldud just selliste ametikohtade esindajatele, kellel tuleb oma keha ja hääle abil kiiresti mõju saavutada. Koolitus aitab oma keha ja häält enne kliendikohtumisi paremini ette valmistada ning pöörata tähelepanu olulistele faktoritele iseenda olekus, mis võivad mõjutada kliendi otsust teie toote või teenuse kohta.

   Kuidas olla kliendiga ühel lainel? Kuidas tunda end oma kehas hästi? Kuidas hääl korda saada? Milliseid harjutusi saab enne kohtumist teha, et olla lõdvestunum ja esineda enesekindlamalt? Kuidas saavutada kiiresti kontakti?

   Just neile ja teistele küsimustele vastab Martin Veinmanni uus poolepäevane koolitus, kus harjutatakse praktiliselt läbi kõik see, mida endaga saab enne olulisi kliendikohtumisi teha.

   Koolitus annab:

   * Näpunäiteid kontakti saavutamiseks kohalolijatega;
   * Oskused oma hääle, keha ja väljendusvahendite mõjusamaks kasutamiseks
   * Arusaama oma hääle võimalustest
   * Teadmised kontakti saavutamisest ja teiste inimeste mõjutamise võimalustest
   * Praktilisi harjutusi hääle ja keha lõdvestamiseks ja mõjusamaks kasutamiseks

   Koolituse teemad:

   Hääl kui suhe ja mõjutusvahend
   Asend kui suhe.
   Miimika ja ilme kontakti loomisel.
   Mis on rapoor ja kuidas see aitab usaldust saavutada
   Suhtemängud ja mida peaks neist teadma

   Ajakava

   9:00 - 9:15 Saabumine ja hommikukohv
   9:15 - 10:45 Koolitus
   10:45 - 11:00 Kohvipaus
   11:00 - 12:30 Koolitus

   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Tulemuslik koosolek

   Kuidas koosolekud kasulikumaks muuta?
   Koolitaja Indrek Maripuu

   Kui palju Teie tööajast moodustavad koosolekud? Olete nende sisu ja tulemusega rahul? Kas olete tundnud, kuidas koosolekud pigem võtavad Teilt palju energiat, selle asemel, et pakkuda sünergia ja toetuse tunnet? Küllap oleme kõik kogenud olukordi, kus alguses asjalikuna tunduvast mõttest saab mokalaat ja suured teod jäävad seetõttu sündimata. Olete kogenud, et koosolekud raiskavad teie aega? Aeg on aga ettevõtte seisukohast raha.

   Koosolekuid peetakse kõige efektiivsemaks juhtimisvõtteks – mõelda vaid, kõik inimesed on korraga ühes ruumis ja asjad saab justkui kiirelt ära teha - info jagatud, arvamused kogutud ja otsused tehtud. Koosolekuid korraldada paistab samuti olevat lihtne – meist igaüks on mõnd koosolekut juhtinud või sel osalenud. Paraku lahkutakse koosolekutelt sageli tülpinuna, vihasena või suuremas segaduses kui enne. Kus tekivad vead koosolekute läbiviimisel ning kuidas saada koosolekud kiiremaks ja efektiivsemaks?

   Enamus juhte arvab, et koosolekud on olulised, aga neid oleks vaja muuta asjalikumaks ja efektiivsemaks. Aga milline on üks kasulik ja huvitav koosolek ja kuidas selleni jõuda? Kas soovite, et Teie järgmised koosolekud oleksid paremini läbi mõeldud ja need lõppevad senisest kiiremini, olles sealjuures tulemuslikumad?

   Hea koosolek vastab kolmele tingimusele:
   - koosoleku kokkukutsuja saavutab eesmärgi, - koosolek võtab minimaalselt aega, - osalejatel on peale koosoleku lõppu tunne, et see oli mõistlik ja tulemuslik.
   Milline peaks olema koosoleku ülesehitus, et tekiks selgus eesmärkide ja otsuste suhtes? Kas on võimalik teha koosolekuid, kust inimesed lahkuvad rõõmsalt, peas konkreetsed plaanid järgmiste sammude osas?

   Käesoleval koolitusel õpitakse just selliseid koosolekuid planeerima ja läbi viima. Koolitusel vahetuvad koolitajapoolsed süsteemsed käsitlused praktiliste harjutustega, mille raames osalejad analüüsivad oma organisatsioonis täna toimivat koosolekute korraldamise praktikat ning otsivad võimalusi nende tõhusamaks muutmiseks.

   Peale koolitust hakkate nägema võimalusi, kuidas võita aega koosolekute arvelt. Samuti õpite märkama koosolekul toimivaid grupikäitumisi - enamasti need ei toeta koosoleku eesmärke – ja neid ennetama.

   Koolituselt saate:


  • võtteid koosolekute oskuslikuks ettevalmistamiseks ja juhtimiseks
  • oskused koosoleku ajakavast kinnipidamiseks
  • teadmised õigete osalejate kutsumisest ja nende ohjamisest
  • uute lahenduste leidmise tehnikaid
  • teadmised vastasseisuga toimetulekuks ja oma ideede müügiks
  • ülevaate koosolekute võimalustest ja alternatiivsetest võimalustest, mida te veel ei kasuta
  • teadmised grupiprotsesside toimimisest
  • praktilised töövahendid, mida on võimalik võtta aluseks koosolekute planeerimiseks ja elluviimiseks


  • Lisaks on osalejad mõelnud üheskoos läbi oma organisatsioonis täna toimiva koosolekute pidamise praktika ning leidnud viise selle parendamiseks.

   Sihtgrupp
   Koolitus on suunatud tipp- ja keskastme juhtidele, kes ise koosolekuid korraldavad ja juhivad.

   Koolituse teemad:


   1. Koosoleku teema, eesmärk ja ajakava ning nendest kinni pidamine.
  • Erinevad koosolekute tüübid (otsustamine, ideede genereerimine, raporteerimine, kommunikatsioon) nende põhiolemus ja erinevused.
  • Koosoleku eesmärgistamine ja efektiivne ajakasutus.

  • 2. Õigete osalejate kutsumine ja nende ohjamine.
  • Koosolekul osalejate tüübid ja nende juhtimine.
  • Grupiprotsessid ja nende haldamine.
  • Kuulamisoskus.
  • Arutelus osalemise oskus.

  • 3. Uute lahenduste leidmine ja nende heaks kiitmine osalejate poolt
  • Lahenduste leidmise tehnikad.
  • Otsustamine ja järgmiste sammude kokkuleppimine.
  • Peamised uuendustele vastuseisu põhjused.
  • Vastuseisuga toimetulek.

  • 4. Kokkuvõte ja järgmised sammud ehk mida hakkame tegema senisest erinevalt.
   - Koolitus annab praktilised töövahendid, mida on võimalik võtta aluseks koosolekute planeerimiseks ja elluviimiseks.

   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Koolitaja Indrek Maripuu
   Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Professionaalne esinemine

   Kuidas veenvalt ja meeldejäävalt kõneleda?

   Millest see küll tuleb, et mõni inimene lausa naelutab meid end kuulama ja mõne puhul võib teda olla isegi pisut piinlik kuulata? Me kõik oleme kuulnud esinejaid, kelle jutt võib küll olla huvitav, ent ei jõua meieni: see on raskesti mõistetav, ebakindel, kaob kõneleja ärevusse või lihtsalt ei kosta esimesest reast kaugemale. Samas suudab mõni teine esitada oma seisukohti nii selgelt, veenvalt ja enesekindlalt, paneb end kuulama ja tõmbab meid oma ideedega vaevata kaasa, et see teeb lausa kadedaks.

   Kuidas te tundsite end viimati avaliku esinemise ajal? Kas see tuli loomulikult ja iseenesest – hääle iseloom sobis olukorraga, rõhud olid seal, kus vaja, käed ei higistanud, hingamine oli ladus  ja olek enesekindel? Võib-olla olete ka ise neid olukordi kogenud, kus ärevus nöörib kõri ja ei lase meil mõjuda enesekindla ja karismaatilisena?

   Mida olete tundnud, kui teil palutakse öelda paar sõna enda kohta? Või on Teil tulnud ette olukordi, kus tuleb ootamatult esineda tänukõnega? Kui palju olete vaeva näinud selleks, et see, mis on Teie jaoks oluline, jõuaks ka teiste jaoks olulisena kohale?

   Meie head mõtted väärivad ka head esitust. Kuidas seda aga saavutada?

   Tuntud koolitaja ja näitleja Martin Veinmann väidab, et esinemisoskus ei ole kaasasündinud anne, see on kunst, mis on meile kõigile jõukohane – kui me vaid soovime seda õppida. Esinemisoskuse tuum on oskus õigesti kõnelda. Õige kõnetehnika tõstab meie enesekindlust, lisab me mõtetele usutavust ja arusaadavust. See kõik vajab harjutamist, ent on ometi võimalik, et kõnelemine tuleb välja sama iseenesestmõistetavalt kui käimine.

   See, kuidas Te räägite, mõjutab ju oluliselt seda, kuidas teist aru saadakse ja kui tõsiselt seda juttu võetakse. Tegelikult saab kõne oluliselt mõjusamaks muuta lihtsate vahenditega. Kas teadsite, et sõna lõpu täpsuses võib seisneda Teie jutu tähtsus? On vaja neid asju vaid teada ja pisut harjutada, ning oluline oskus ongi eluks ajaks olemas. Selleks aga, et tõhusalt õppida, on tagasiside väga vajalik. See koolitus pakub võimalust harjutada, saada tagasisidet ja näpunäiteid Eesti ühelt tippkoolitajalt selles vallas.
   See meeleolukas ja haarav koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad lihvida oma esinemisoskust. Eriti väärtuslikuks muudavad selle praktilised harjutused Martin Veinmanni isikliku süsteemi põhjal, mis toetub aastatepikkusele lava- ja õpetamiskogemusele. Koolitusel antakse nõu, kuidas muuta oma kõne veenvamaks ja tulemusrikkamaks, ja seda kõike ennast muutmata.
   Koolituselt saate:
  • oskuse oma mõtteid selgelt, veenvalt ja arusaadavalt esitada
  • suurema esinemisjulguse ja -valmiduse saavutamise näpunäited
  • juhiseid, mille abil vältida esinemisvigu ja ületada kõnetakistusi
  • teadmised, kuidas võimendada öeldut, kasutades selleks oma hääleaparaati (toon, tämber, tempo, intonatsioon)
  • arusaama kõne psühholoogiast ja tehnikast
  • teadmised, kuidas luua koheselt kontakti
  • kasulikke harjutusi oma kõneoskuste treenimiseks
  • oskuse saavutada väiksema energiaga parem tulemus

  • Koolituse teemad:
   Mina kui kõneleja. Töö iseendaga.
   Kõneleja füüsiline ja psüühiline enesetunne. Millised probleemid seostuvad avaliku esinemisega ja rääkimisega? Keha asend kõnelemis- ja suhtlemisharjumuste kujundajana. Toetuspunkt ja pinged. Kuidas õigesti hingata? Hingamise põhiprobleemid. Kõneleja psüühilise ettevalmistuse põhilised mõjutajad. Kuidas saavutada enesekindlust ning vabaneda krambis olekust? Antakse kaasa soovitusi ja võtteid, mida kasutada enne esinemist.

   Mõtte edasiandmine. Kõnetehnika.
   Kuidas esitada oma mõtet nii, et see oleks selge ja mõistetav? Kõne psühholoogia ja kõnetehnika. Kõne liigendus ja pausid. Milles peituvad kõnelemisel takistused? Kõneldava teksti olulised ja ebaolulised osad. Loogiline rõhk ja psühholoogiline rõhk – mida peaks sellest teadma? Tundmatu teksti esitamine. Kirjapandud kõne ettekandmine.

   Kuulajaga arvestamine. Usalduse võitmine ja mõjutamine.
   Kuidas suhelda kuulajatega? Kuidas saavutada ja hoida kuulajate tähelepanu? Kuidas saada kontakt? Kelle otsa vaadata? Mõjusa esinemise põhitõed. Kõnelemise mitteverbaalsed mõjutajad. Kuidas esineda sundimatult ja usutavalt? Kuulamine ja kuulmine. Kõne mõjuvus. Mis inimesi mõjutab? Mõistmine ja mõjumine. Kuidas panna kuulaja kujutlus tööle? Loogika, emotsioon, lugu, metafoor. Kuulaja usalduse võitmine.

     See koolitus keskendub kehalistele harjutustele ning on mõeldud selleks, et end esinedes paremini ette valmistada ja paremini tunda. Koolitus aitab tundma õppida oma füüsist ja hääle võimalusi, teha tööd raskete häälikukombinatsioonidega ja muuta oma kõne lihtsate vahenditega palju mõjusamaks.  
   Sihtgrupp
   Koolitus on suunatud kõigile, kes soovivad esineda enesekindlalt, mõistetavalt ja mõjusalt. Registreerimise tingimused
   Martin Veinmann Koolitaja Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.
   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või   LAMP!

   Ideede loomise tehnikad
   Koolitaja Indrek Maripuu

   Turundajana tead hästi, et eristumine ja eristuvad kampaaniad on need, mis viivad eesmärgile. Mõnikord aga näed, et mõnele tootele või teenusele oleks vaja veel hoogu juurde anda, aga Sa pole veel „seda õiget käiku“ leidnud. Kuidas leida eristuvaid lahendusi ja töötavaid ideid? Kas ideed tulevad lambist või kas saaks paremini ära kasutada tiimis peituvat potentsiaali uute lahenduste genereerimisel? Tule kohale ja osale, usume, et saad teada midagi, mida Sa täna veel ei tea või kasutada ei oska, kuid mis võiks Sind Sinu töös edaspidi oluliselt aidata.

   LAMP on koolitusformaat, kus õpid kiirelt looma eristuvaid ideid, hoiad ennast erialaselt vormis, lahendades iga kord ühe reaalse firma turundusprobleemi. Lisaks lood uusi kontakte oma valdkonna inimestega.
   Koolitus annab:
  • kaks mõtlemistehnikat eristuvate ideede loomiseks,
  • ühe tehnika ideede valimiseks,
  • uusi kontakte ja tuttavaid, kelle poole edaspidi pöörduda.


  • Ajakava:
  • 10.00 – kogunemine
  • 10.15 – kohv, võileivad ja probleemipüstituse tutvustamine
  • 10.45 – eristuvate ideede otsimine kasutades erinevad tehnikaid
  • 12.15 – kokkuvõte ja nõuanded, kuidas neid tehnikaid oma firmas kasutada
  • 12.45 – lõpp


  • Lõunaks oled kontoris ja võid õpitut kohe rakendama hakata! Oled mitme kasuliku tehnika võrra rikkam ja omad selget nägemust, kuidas oma turundustiimi uut sädet tuua ja väljakutseid senisest loovamalt lahendada ning eristuvamaid ideid luua. Tekkinud uued tuttavad on juba puhas boonus!

   Sihtgrupp
   Turundus- ja keskastmejuhid, turundusspetsialistid ning juhid, kes vastutavad oma organisatsiooni turunduse juhtimise ja kliendivajaduse mõtestamise ning sellest tulenevate protsesside kujundamise eest.   Koolitust viib läbi Indrek Maripuu - ettevõtja ning koolitaja, kelle põhifookuses on äriloovus ja ärimudeli arendus. Ta on viimase üheteist aasta jooksul nõustanud enam kui 100 ettevõtte võtmeisikuid, teiste seas selliseid ettevõtteid nagu Swedbank, Nordea, ERR, Eesti Pank, SEBE, CargoBus, LuxExpress, Balsnack International Holding, Webmedia AS, Solaris AS, Innove SA, EAS jpt.
   Indrek Maripuu on koolitanud ettevõtjaid ka koostöös Tartu Teaduspargi, Marketingi Instituudi, ESA, EAS-i, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga. Lisaks on ta olnud mentor EASi vastavas programmis ning lugenud loenguid ettevõtluse teemal Tallinna Tehnikaülikoolis.
   Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis – tal on MBA kraad Tallinna Tehnikaülikoolist, lisaks on ta läbinud erinevaid ärijuhtimisega seotud koolitusi Eestis ja mujal.

   Registreerumiseks on järgmised võimalused:

  • registreeruge vajutades sobiva koolituse juures nuppu Registreeru!
  • helistage meile telefonil (+372) 6 843 211 või (+372) 5664 4381
  • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee


  • Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Kuidas koostada toimivat meeskonda?

   Meeskonna valik ja tööülesannete jaotus.

   Kas te olete kunagi kokku arvutanud, kui palju üks töökoht teile maksma läheb? Aga kui palju läheb teile maksa valesti valitud inimene? Kui palju teie isiklikku aega kulub, kui olete valinud inimese, kes tööga hakkama ei saa? Ükskõik, kas loote uut töökohta või otsite lahkunud töötaja asemele uut, inimesed on suur investeering. Alates töökuulutuse avaldamisest, arvestage sisse ka see tööaeg, mil te niikaua ise puuduva inimese kohuseid täidate kuni selle ajani, kui uus inimene tuleb, te kulutate oma tööaega tema väljaõppeks, maksate kinni tema palga ja väljaõppe, kuni selleni, et kui ta pole õige inimene õigel kohal ja te vallandate ta või ta ise lahkub, tuleb teil uus inimene leida ja välja õpetada ja kõik algab otsast peale.

   See koolitus on mõeldud juhtidele, kel tuleb oma meeskonda aeg-ajalt uusi töötajaid värvata ning edasi tegeleda nende inimeste kaasamisega. Koolitus annab näpunäiteid, kuidas valida õigeid inimesi oma meeskonda ning aitab mõista erinevate inimeste käitumist. Kindlasti aitab see koolitus ka iseennast paremini „lahti seletada“ ja mõista omaenese reaktsioone.

   Räägitakse valikumeetoditest, inimeste motivatsioonist ning isiksusest – kõigest sellest, millega tuleb paratamatult arvestada meeskonda valides ja komplekteerides. Kokkuvõttes aitab selle koolituse läbimine teil edaspidi kokku hoida isiklikku aega ja ettevõtte raha, ning saadud teadmisi saate kasutada pikkade aastate vältel ja mitte ainult valikuolukorras, vaid ka laiemalt.

   Koolitusest lähemalt:

   Kas olete tähele pannud veel ühte fenomeni seoses ettevõtte kuludega: kui ettevõttel on vaja osta näiteks uus server, tegeletakse selle valimisega hoolikalt – tehakse kalkulatsioon, võrreldakse pakkumisi, valitakse sobivat varianti tükk aega, IT juht annab oma nõu. Miks? Sest see on raha. Inimeste valikusse suhtutakse palju kergekäelisemalt, nagu nemad ei tähendakski raha. Aga ometi nad tähendavad ja kuidas veel. Kui te arvutaksite aastase kulu oma töötajate värbamise, väljaõppe ja palkamise peale ning lisaks veel oma isikliku aja, mis kulub töötaja juhendamise peale, siis saaksite aru, et inimesed on palju suurem ressursikulu kui server või arvutipark, ometi valitakse inimesi meeskonda sageli kiirustades, möödaminnes, vahel juhuslikult ja kõhutunnet usaldades.

   Ettevõtetes aga ei õpetata sageli juhile intervjueerimist või erinevate valikumeetodite kasutamist, vaid eeldatakse, et kui ta on saanud juhiks, siis tulevad sellised oskused üleöö.

   Just inimesed on need, kes loovad või lammutavad ettevõtte. Seetõttu on väga oluline õigete inimeste kaasamine, juba algusest peale. Milliseid oskusi ja isiksusi vajab firma, et ellu jääda ja edukas olla? Mida silmas pidada meeskonna valikul? Millised valikumeetodid on kõige tõhusamad? Kuidas jaotada ülesandeid olemasolevate töötajate vahel ja kuidas olemasolev kooslus nii tööle panna, et nii teie kui nemad oleksid rahul?
   Koolituselt saate:
  • teadmisi inimeste valikumeetoditest
  •  selgitusi ja tehnikaid parimal viisil inimeste oskustest ja väärtushinnangutest arusaamiseks
  •  võtteid, mille abil meeskonna koostamine ja juhtimine lihtsamaks muuta
  •  lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele
  •  teadmised inimtüüpidest ja nende sobivusest erinevatele ametikohtadele
  •  tööraamatu, mida saate valikuintervjuudel kaasas kanda ja abivahendina kasutada


  • Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas erinevad inimtüübid omavahel toimima panna ja kuidas juba algusest peale valida meeskonda õige inimene.
   Ühepäevase koolituse teemad:
   PERSONALIVALIK
   Kuidas valitakse inimesi? Milliseid meetodeid tänapäeval kasutatakse?
   Milliseid küsimusi küsitakse intervjuul? Mida silmas pidada?
   Tööülesannete ja isikuomaduste analüüs.
   Erinevad personalivaliku meetodid.
   Hindamisvead: haloefekt: grupifenomenid, stigmatisatsioon jt.
   Soovitused. Tausta uuring.
   Sobivus organisatsiooni või üksuse väärtustega.
   Intervjuu.
   Intervjuude liigid.
   Mida küsida? Mida pole mõtet küsida? Mida on keelatud küsida?
   Fokusseeritud intervjuu eripärad.
   Näidisküsimused.
   Milliseid teste kasutatakse?
   Mida ise saab teha lisaks intervjuule?
   Näpunäiteid.


   ISIKSUS
   Kuidas aru saada, mis inimesega on tegu?
   Kuidas tabada lühikese aja jooksul iseloomu ja käitumist, et neid võrrelda töökoha profiiliga ja mõelda, kuidas need omavahel klapivad?
   Kui oluline on isiksus ja kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
   Mis on isiksuse omaduste Suur Viisik (Big Five)?
   Erinevad inimtüüpide jaotused.
   Isiksuse tüpoloogiad.
   Kes sobib minuga?
   Mida on vaja eduks?
   Millised isiksused on edukad ühel või teisel elualal?
   Mis motiveerib erinevaid isiksusetüüpe?


   MOTIVATSIOON
   Kuidas motiveerida erinevaid inimesi meeskonnas?
   Juhi roll inimeste motiveerimisel
   Mis motiveerib erinevaid inimtüüpe? Kuidas inimesi mitte demotiveerida?
   Erinevate inimtüüpide koostöö ehk miks on hea, kui meeskonnas on erinevaid inimtüüpe ja kuidas nad koos paremini toimiksid.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või


   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.
   Koolitaja Elina Siilbek
   Elina Siilbek Elina Siilbek on juhtinud erinevaid äriüksusi, tal on nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemus. Viimati värbas ta inimesi oma meeskonda Äripäeva Koolituskeskuse direktorina ning enne seda on ta aidanud valida sadu inimesi oma eelmistel töökohtadel Reval Hotelligrupis, CV Online’is ja Smartenis. Tema juhitud üksus tõusis kolme aasta jooksul turuliidriks avatud koolituste korraldamisel ning näitas märkimisväärseid tulemusi nii majanduslanguse ajal kui pärast seda. Elina on läbi viinud tööintervjuusid Eestis, Lätis ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat ning isiksusepsühholoogiat mitmeid aastaid, tema sügavam huvivaldkond on organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on koolitanud tipp- ja keskastme juhte personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise valdkondades ning andnud loenguid personalijuhtidele ning tudengitele. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid.   Mittemateriaalse motiveerimise võimalused

   Koolitaja Elina Siilbek

   Kas pole nii - iga juhi unistus on lojaalsed, pühendunud ja innukad töötajad? Kuid kas teate, et ettevõtted kaotavad aastas miljardeid eurosid raha pelgalt sellepärast, et töötajad pole piisavalt pühendunud? Ja see pühendumus ei sõltu kaugeltki alati sellest, kui palju neile palgapäeval kontole laekub. Kas olete mõelnud, kui palju teie organisatsioonis on neid töötajaid, kes ei ole oma tööle pühendunud, vaatavad kella, lootuses, et päev mööda saaks ning pingutavad vaid nii palju, kui hädavajalik, mitte nii palju, kui võimalik? Kas tahaksite õppida juhtima inimesi viisil, mis tagaks ettevõttele rohkem raha ja kokkuhoidu nii, et inimesed asuksid tõhusamalt tööle? Ja see ei läheks teile rohkem maksma, pigem vastupidi?

   Aeg, mil mõeldi «Meelitame neid suurema palga ja preemiaga, küllap nad siis on selle eest pühendunud,» on möödas. Uuringud ja tegelikkus näitavad, et raha eest pühendumist osta ei saa. Preemia ei ole jätkusuutlik motiveerimisvahend, sest selle mõju kestab vaid lühikest aega. Paari nädala pärast on inimesel juba uut süsti vaja, et ta motiveeritud oleks. Ja kui konkureeriv ettevõte pakub paremat palka, siis… läinud ta ongi. Nii juhtub ka siis, kui töötaja tunneb, et juht ei pööra talle piisavalt tähelepanu või ei suuda teda mõista - siis ta lahkub. Ettevõtte üks suuremaid kulusid on kaadri voolavus. On aeg neid kulusid vähendada!

   Vanasõna ütleb, et sa võid viia hobuse vee äärde, aga sa ei saa sundida teda jooma. Tänapäeva üle kandes võib öelda, et sa saad mõõta, mitu tundi su töötajad tööl istuvad, aga sa ei saa kogu aeg kontrollida, mis toimub töö ajal nende peas (või isegi arvutites). Samas on enamik ettevõtetest ja organisatsioonidest täna olukorras, kus vaja mõelda – kuidas edasi liikuda ja mis on edukaks tegevuseks tähtsaim? Kuidas tõhusamalt kasutada olemasolevat ressurssi?

   On teada tõde, et tullakse organisatsiooni, aga lahkutakse ülemuse juurest – kuidas tagada, et Teie ei oleks see, kelle juurest ei lahkutakse? On mitmeid selgeksõpitavaid oskusi ja võtteid, kuidas saab luua keskkonda, kus töötaja tahaks anda endast parima, aga millegipärast kasutatakse neid harva. ERE uuel koolitusel õpivad juhid oskusi, kuidas luua parim organisatsioon, osakond või üksus maailmas (jah, miks mitte?) – koht, kus tehakse kõvasti tööd, aga kus töötamine on ka rõõm. Kuidas teha nii, et just teis üksus või ettevõte on koht, kuhu tahetakse tööle tulla ja kus tehakse tööd ka siis, kui Teid kohal ei ole? Koolitusel õpetatakse juhtimisvõtteid ja oskusi, mis aitavad meeskonda liita, panevad inimesed teile järele tulema ning samas end hästi tundma, olema sisemiselt motiveeritud ja innustunud.

   Koolitus annab näpunäiteid, kuidas motiveerida inimesi töökohal ning aitab mõista erinevate inimeste käitumist. Kindlasti aitab see koolitus ka iseennast paremini „lahti seletada“ ja mõista omaenese reaktsioone töötajate käitumisele ja erinevatele töösituatsioonidele, samuti mõistma iseenese motivatsiooni.

   Koolitus annab:
   Teadmised motivatsiooni olemusest ja käsitlustest
   Teadmised peamistest motivaatoritest ja demotivaatoritest, mis inimesi igapäevaselt mõjutavad
   Oskuse õppida tundma üksikisiku motivaatoreid ja arendada töötajate motivatsiooni
   Võtteid tagamaks püsiv motivatsioon nii üksikisiku kui meeskonna tasemel
   Teadmised sellest, kuidas jaotada ülesandeid olemasolevate töötajate vahel, nii et see oleks motiveeriv, ning kuidas olemasolev kooslus nii tööle panna, et nii teie kui nemad oleksid rahul?
   Teadmised, kuidas jagada tööülesandeid ja paigutada inimesi nende kohtadele nii, et nende huvi oleks tagatud?

   Teemad:
   Motivatsiooniteooriad ja uuringud – mida neist saab praktikas kasutada ja mida oleks tänapäeval tark teada?
   Mida rahaga saab teha ja mida ei saa? Palgatõusust ja lisatasudest – millal need on vältimatud ja millal mitte?
   Kuidas suurendada inimeste pühendumust ja motivatsiooni mitterahaliste meetoditega? Millised need on?
   Kuidas tagada ettevõttele rohkem raha ja vähem raiskamist inimeste pühenduvuse ja sisemise motivatsiooni kaudu?
   Juhi roll inimeste motiveerimisel. Mida saab juht teha? Mida saab teha võimalikult kerge vaeva ja vähese ajakuluga? Saladused, mida edukad juhid teavad.
   Kuidas motiveerida erinevaid inimesi meeskonnas? Kuidas kindlaks teha, mis kedagi motiveerib?
   Mis kasu on arenguvestlustest? Kui palju ja kuidas peaks erinevaid vestlusi läbi viima?
   To do list. Mida saab konkreetselt homme teha nii üksikisiku kui ettevõtte tasandil?
   Motivatsioonitest. Mis motiveerib mind ja mis neid? Millest tulevad erinevused ja kuidas seda ära kasutada?
   Kuidas inimesi mitte demotiveerida? Millised on levinud juhtimisvead?
   Erinevate inimtüüpide koostöö ehk miks on hea, kui meeskonnas on erinevaid inimtüüpe ja kuidas nad koos paremini toimiksid?
   Kas ma olen teinud kusagil vea? Kuidas aru saada, milline inimene millisele ametikohale sobib?
   Mis on isiksuse omaduste Suur Viisik (Big Five) ja kuidas see seostub tööga?
   Kaugjuhtimine. Kuidas teha nii, et kõik teie töötajad võtaksid täit vastutust ja teeksid kõik, mis nende võimuses ka neil päevadel, mil neile korraldusi ei anta ja teid pole lähedal?
   Kuidas kontrollida nii, et see kontrollina ei tunduks?
   Info kui oluline motivaator. Kui palju ja millist infot peaks jagama?
   Kaasamise kunst. Kuidas saada nad enese jälgedesse astuma?

   Sihtgrupp: üksuste juhid, meeskonnajuhid, osakonnajuhid, müügijuhid, personalijuhid ja kõik need, keda huvitab, kuidas tulemusi parandada, kasutades ära kõik võimalused, mis teil inimeste käivitamiseks ja inspireerimiseks on.
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Koolitaja Elina Siilbek
   Elina Siilbek Elina Siilbek on juhtinud erinevaid äriüksusi, tal on nii operatiivjuhtimise kui ka strateegilise personalijuhtimise kogemus. Viimati värbas ta inimesi oma meeskonda Äripäeva Koolituskeskuse direktorina ning enne seda on ta aidanud valida sadu inimesi oma eelmistel töökohtadel Reval Hotelligrupis, CV Online’is ja Smartenis. Tema juhitud üksus tõusis kolme aasta jooksul turuliidriks avatud koolituste korraldamisel ning näitas märkimisväärseid tulemusi nii majanduslanguse ajal kui pärast seda. Elina on läbi viinud tööintervjuusid Eestis, Lätis ning Kesk- ja Ida-Euroopas. Ta on õppinud psühholoogiat ja pedagoogikat ning isiksusepsühholoogiat mitmeid aastaid, tema sügavam huvivaldkond on organisatsioonipsühholoogia. Elina on käivitanud Äripäeva Koolituskeskuse ja Rocca al Mare Koolituskeskuse ning olnud Äripäeva personalitöö käsiraamatu kaasautor. Ta on koolitanud tipp- ja keskastme juhte personalivaliku, motiveerimise ja juhtimise valdkondades ning andnud loenguid personalijuhtidele ning tudengitele. Inimeste juhtimine, innustamine ja motiveerimine on valdkond, mis on talle huvi pakkunud aastaid.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Muutuste juhtimine – kaasaegne vaade

   Kuidas muutusi läbi viia nii, et see ei tundu valu ja vaevana?
   Koolitaja Elar Killumets

   Selle koolituse vajadus sündis juhtidelt tagasisidet küsides. Koolitaja Elar Killumets räägib koolituse sünni loo: „Ma küsisin kunagi ühelt juhilt, et kui tal oleks juhtimise võlukepike, siis mida ta kõige rohkem sooviks. Ta vastus oli selline: „Ma tahan, et muutus ja valmisolek muutuda oleks minu ettevõtte DNAsse sisse kirjutatud. Mul ei ole aega tegelda „muutuste juhtimisega“. Kui on näha, et täna hakkab turg muutuma, siis hiljemalt homme hommikuks peame meie juba olema muutunud! Muidu me oleme lootusetult hiljaks jäänud.“ Täna ma tean, et see soov ei olnud üldse utoopiline. Muutusi pole vaja juhtida, kui valmisolek muutuda ettevõttele/organisatsioonile kasulikus suunas, teha ise vajalikke arendusi, paindlikkus üldisemas mõttes on inimestes olemas. Kuidas seda aga saavutada? Sellest koolitusel räägimegi.“

   Koolitusel käsitletakse muutuste juhtimist läbi kahe uskumuse. Need uskumused ei välista teineteist, pigem toetavad, kuid nad vaatavad muutuste juhtimist väga erinevate nurkade alt ning seetõttu rõhutavad täiesti eri aspekte. Me õpime tundma neid mõlemat.

   Teid ootab palju põnevaid teadmisi valdkonnas, mis teeb inimeste ning ettevõtte arengu juhtimise lihtsamaks ja arusaadavamaks ning tutvustab teile viimase aja kõige moodsamaid teadmisi juhtimisvaldkonnas teada saadud töötavatest metoodikatest.

   Koolitus annab:
   - Teadmised erinevatest lähenemistest ja arusaamistest muutuste juhtimisele;
   - tõhusad tehnikad, kuidas muutusi läbi viia;
   - näiteid, kuidas teised ettevõtted on muutust oma DNAsse sisse kirjutanud;
   - oskused, kuidas teadlikult oma ettevõttes muutusi sujuvamalt läbi viia.

   Teemad:
   Esimene vaade: Pidev muutumine tuleb ettevõtte DNAsse sisse kirjutada (kaoseteooria).

   Pakume välja 5 erinevat lähenemist ning näitame, kuidas teised ettevõtted on muutumise oma DNAsse kirjutamise saavutanud. Koolitusele on valitud välja need meetodid, mis tänase parima teadmise juures on muutuste kiirusele ja „valutusele“ tugevaima mõjuga.

   Teemad:
   1. Mõned juhtimismustrid soodustavad muutuste läbiviimist ja mõned takistavad. Kuidas neid soodustavaid mustreid ära tunda ja teadlikult luua?
   2. Ettevõtte juhtimiskliima eri tahkude mõju muutuste kiirusele ja kergusele:
   - Kuidas olla rohkem väljapoole vaatav organisatsioon (vs. sissepoole vaatav)?
   - Kuidas kultiveerida rohkem õppimisele orienteeritust (vs. tulemustele orienteeritust)?
   - Kuidas kultiveerida rohkem MEIE mõtlemist (vs. MINA-mõtlemine)?
   - Kuidas saavutada töötajate kõrge volitatus (vs. madal volitatus) ning samal ajal ikkagi säilitada piisav kontroll ettevõtte tegevuste üle?

   Teine vaade: Muutust saab ja tuleb teadlikult juhtida siis, kui selleks vajadus tekib (süsteemiteooriad, sotsiaalse konstrueerimise teooria)

   Teemad:
   1. Vana hea aegumatu skeemi - loo psühholoogiline turvalisus, sulata, vii muutus ellu, stabiliseeri – lähenemine
   - Kuidas luua turvalisus ja mis juhtub, kui see etapp vahele jätta?
   - Kuidas sulatada – teadlikult luua sisemine surve muutuse vajalikkuse kohta?
   - Kuidas ellu viia – kui esimesed kaks on korralikult tehtud, siis see on lihtsaim etapp.
   - Kuidas stabiliseerida – ehk kuidas tagada, et muutusega saavutatu oleks püsiv ning saaks ettevõttes uueks normiks (loe – juht ei pea sellega rohkem tegelema)?

   2. Viimase aja moodne ja ülimalt tõhus lähenemine – lugude muutmine.
   - Kuidas ettevõttes räägitavaid lugusid kuulata ja ära tunda?
   - Kuidas luua ja „sisse süstida“ uusi lugusid?

   Tehnikad: Lõpetame tõhusaima muutuste juhtimise tehnikaga, mis kätkeb endas nii esimese kui teise lähenemise elemente. Ja seob nad ühtseks tervikuks kokku. Nimetame seda dialoogiliseks muutuste juhtimiseks. Teeme läbi ühe muutuste juhtimise juhtumi, kasutades dialoogilist lähenemist.

   Koolitus on mõeldud juhtidele, osakonnajuhtidele ja personalijuhtidele ning kõigile neile, kelle roll on organisatsiooni arendamine.

   Koolitaja Elar Killumets

   Elar Killumets Elar Killumets on omandanud juhtimiskogemusi eri rollides: teadlase ja õppejõu, alluva ja juhina. Logistikafirmas Smarten töötas ta turundusjuhina ning kullerifirmas DHL müügidirektorina. 2009. aastast uurib ta juhtimist Tartu Ülikooli doktorandina ja peab ühtlasi koosseisuvälise lektorina loenguid. Uurimisprobleemidest huvitab Killumetsa eelkõige meeskondade efektiivsuse mõjutamine. Ta kuulub mõjukatesse juhtimisorganisatsioonidesse Academy of Management (AOM) ja British Academy of Management (BAOM). Juhtimiskoolituses õpetab Elar Killumets , kuidas tõsta meeskonna tulemuslikkust, mõjutades meeskonna tööprotsessi.

   Soodushind kehtib kuni üks nädal enne koolituse algust

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Mõtlemine muutuste ajal

   Kuidas olla edukas muutlikes oludes?
   Populaarne koolitus Mare Porgilt

   Mare Pork koolitab See on koolitus, mis õpetab analüüsima oma olukorda ja leidma lahendusi erinevates muutlikes olukordades, ning pakub teadmisi selle kohta, kuidas muutuste ajal mõelda. Koolitus sisendab enesekindlust ja positiivset hoiakut ning õpetab tehnikaid, kuidas mõelda selgelt ja rahulikult igal ajal.

   Vahel on muutused põnevad ja teevad meile head, vahel aga ei oska kuidagi mõelda, kuidas see või teine elu keerdkäik meile kasuks võiks tulla. Koolitus „Mõtlemine muutuste ajal“ õpetab aga mõtteviisi, millega muutuste ajal toime tulla: analüüsima oma olukorda ja leidma lahendusi ka siis, kui keeruline olukord ei möödu kiiresti ega iseenesest. Koolitus aitab säilitada enesekindlust ja positiivsust vaatamata sellele, mis toimub meie ümber.

   „Mõtlemine muutuste ajal“ on meie hinnangul üks kasulikumaid koolitusi, mida Eesti koolitusturult leida võib. Ehkki lühike, on see ka tõhus, võttes kokku just nimelt osalejatele vajaliku. Mare Pork õpetab mõtlema olukordades, mis esmapilgul tunduvad lahendamatud ning annab kaasa soovitusi, mida saab kasutada kogu elu jooksul.
   Koolituselt teemad:
  • Kuidas me tavaliselt muutustele reageerime? Mis teeb meie jaoks muutused raskeks?
  • Muutuste plussid ja miinused. Kuidas muutusi enda heaks ära kasutada?
  • Kuidas muutuste ajal mõelda ning kuidas elu poolt ette seatud erinevatest takistustest või madalseisudest välja tulla?
  • Kuidas säilitada tasakaalu kõikuval pinnal? Mida tähendab ärevate mõtete lõpuni mõtlemine ja kuidas seda teha?
  • Kuidas saab juhtida tundeid ja kuidas see mind töös aitab? Millised võimalused on oma meeleolu, seisundi ja tunnete juhtimiseks?
  • Enesejuhtimise psühholoogia parimad praktikad. Teadusuuringute tulemused ja praktiline kasu aju-uuringutest. Kuidas paremini kasutada oma aju? Inimeste siseressursside kasutamata võimalused.
  • Kas on päriselt võimalik saavutada olukord, kus ma enam kunagi ei vihasta, pole ärev, ei solvu? Negatiivsete tunnete ohjamine avara taju ja tähelepanu fookuse muutmise kaudu.


  • Koolitaja Mare Pork
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.   Projektide tõhus korraldamine ja juhtimine

   Koolitus projektijuhtidele ning projektipõhise töö tegijatele.

   Koolitaja Tiit Valm

   Tiit Valm koolitab Kas teadsite, et tänapäeval esineb ettevõtetes aina rohkem projektipõhist tööd? See toob kaasa keerukamad suhted ja tegevuste koordineerimise. Sageli pole projektigrupi liikmed otseses alluvussuhtes projekti eest vastutava meeskonnakaaslasega või on tegemist osakondadevahelise tööga, kus igaühel veel mitu muudki tööd teha.

   Sageli õpetatakse projektijuhtimise koolitustel pidama kinni tähtaegadest, ent jäetakse piisava tähelepanuta teised väga olulised aspektid: Kuidas lugeda raha ja eelarves püsida? Kuidas arvestada kulu, mis projekti juhtimisele läheb? Kuidas korraldada teiste inimeste tööaega, kui nad on sinu meeskonnas, kuid kuuluvad teistesse üksustesse või organisatsioonidesse? Kuidas panna lubadused vett pidama ja vältida venitamist tööde puhul, kus tähtaeg pitsitab? Tähtaja nimel tuuakse sageli tahtmatult ohvriks ka projekti kasumlikkus, ometi on see just see, mille nimel äriettevõtted on loodud. Seetõttu pööratakse sel koolitusel ka kasumlikkuse aspektile erilist tähelepanu.

   Sujuvat töökorraldust pole lihtne saavutada. Selleks on vaja hakkama saada teiste inimeste tööaja juhtimisega, nii et kõik asjaosalised saaksid ka oma aega mõistlikult planeerida. Kas Teile tuleb tuttav ette olukord, kus lubadused ei pea, inimesed ei täida kokkuleppeid ega paista olevat kuigi motiveeritud? Koolitusel käsitletakse erinevaid töökorralduslikke aspekte – mida koostöö planeerimisel arvestada, kuidas luua toimiv infoliikumine, kust on oodata riske ja mida teha nende mõjude vähendamiseks. 

   Kõik need teadmised ja oskused on vajalikud inimesele, kes on pandud projektipõhiselt midagi korraldama, sest sellisel juhul ka see inimene vastutab 100% tulemuste eest. Tegelikult ei ole kogu projekti vältel võimalik projektijuhil öelda: ”See ei ole minu töö”. Sellist asja projektitöös ei ole, mille eest projektijuht ei vastutaks. Kuidas seda aga kõige tõhusamalt teha?

   Koolitus on tempokas ja praktiline ning teooriat käsitleme just nii palju, et mõista miks ja kuidas projektijuht peab midagi tegema.

   Koolituselt saate:
   - selge projektipõhise tegevuse loogika ja süsteemse ülevaate projektipõhisest juhtimisest
   - arusaama projektijuhi rolli tähtsusest ja võimalustest
   - teadmised ja tegevusmudelid sellest, kuidas hoida projekti sisuliselt, ajaliselt ja rahaliselt kontrolli all
   - kogemusi ja nõuandeid, kuidas saada ümbritseva keskkonna toetust oma projektile
   - hulga töökorralduslikke võtteid, kuidas oma tööd tõhusamaks muuta 

   Koolitus kestab 2 päeva

   Sihtgrupp
   Koolitus on suunatud inimestele, kes oma töös peavad korraldama projektipõhist tööd või korraldama koostööd inimeste vahel, kes töötavad erinevates üksustes ja/või organisatsioonides. Oodatud on ka kogemustega projektijuhid, kuna praktika on näidanud, et just nemad ammutavad sellelt koolituselt kõige rohkem.

   Kahepäevase koolituse teemad:
   Projektipõhise töö loogika:
   - Mis projekt tänases keskkonnas?
   - Mida projektide juhtimises on uut võrreldes püsivalt koostöötava meeskonna juhtimisega?
   - Projektijuhi roll, kohustused ja vastutus
   - Millal algab projekt ja millised on tema etapid?
   Projekti ettevalmistamise etapp:
   - Kokkulepped, mille alusel töö käivitub
   - Lähteülesande täpsustus
   - Sisuline kavandamine
   - Eelarvestamine
   - Toestatavuse hindamine (sh riskide hindamine)
   Projekti töökorraldusliku planeerimine etapp:
   - Planeerimise põhimõtted
   - Määramatus projektides
   - Planeeritavad tegevused (kvaliteedi kindlustamine, info liikumine, administreerimine jne.)
   - Projekti kasumlikkuse kindlustamiseks vajalikud arvestuspõhimõtted
   - Projekti kasumlikkuse kindlustamiseks eelarve jälgimise kavandamine
   - Planeerimise tasemed
   Projekti elluviimine:
   - Projekti jälgimise süsteemi ülesehitamine
   - Meeskonna moodustamine ja kokkulepped meeskonnaga
   - Protseduurid ja reeglid projektitöös
   - Operatiivinfo kindlustamine aja ja eelarve osas
   - Projekti tuleviku juhtimine (aja ja kasumlikkuse osas)
   - Projekti koosolekud teostajate, kliendi ja oma juhtkonnaga
   - Koostöö kindlustamine (sh motivatsioon ja üksteisega arvestamine)
   - Muudatustele reageerimine ja uute kokkulepete sõlmimine
   Projekti lõpetamine:
   - Meeskonna laialisaatmine
   - Projektianalüüs

   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Tiit Valm Koolitaja on Tiit Valm , kellel on protsesside ja inimeste juhtimise kogemust üle 22 aasta, ta on töötanud nii väike- kui suurettevõtetes. Koolitajana on ta tegutsenud vaheldumisi tegevjuhtimisega alates 1994. aastast. Viimased 16 aastat on teda eriti huvitanud erinevad koostöö korralduse metoodikad, milles inimene kui isiksus on tähtsaim: lamedad organisatsiooni struktuurid, maatriks-struktuurid, projektijuhtimine, töögruppide töökorraldus jne. Aegade jooksul on tema abiga omandanud oma äri- ja juhtimisteadmiste vundamendi rohkem kui tuhande Eesti ettevõtte ja asutuse juhid ja võtmeisikud. Tiit Valmil on konsultandi 5 kategooris kutsetunnistus. Kutsekvalifikatsiooni tunnistuse on välja andnud Eesti Vabariigi Kutsekoda 06.01.2012 ning hetkel on nii kõrge taseme konsultandi kutsetunnistus välja antud vaid kuuele inimesele Eestis.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Kriitiliste olukordade lahendamine töös

   Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.
   Tõepoolest, peaaegu alati, kui me analüüsime takistusi, mis ei lase meil eesmärgini jõuda, jõuame ikka ja jälle inimesteni. Just inimesed on need, kes aitavad või takistavad eesmärgini jõudmist ning sageli on töiste sihtideni jõudmine just inimestes kinni, mitte protsessides ega rahas.

   Usun, et olete minuga nõus - paljud töised suhtlemissituatsioonid on keerukad. Meil tuleb pidada läbirääkimisi, kaasa tõmmata kolleege ja kontrollida alluvaid, vaielda, selgitada, veenda ja korrale kutsuda. Vahel ka manipuleerimisega hakkama saada. Kuidas siis kõigis sellistes emotsionaalselt laetud olukordades toimida? Milliste võtetega saab kontrollida enda reaktsiooni ja hõivatust olukorrast?

   Mare Porgi koolitus on kõigile neile, kes tunnevad huvi inimese käitumise ja mõtlemise vastu. See on koolitus, kus saate vastused olulistele küsimustele, ning oskusi, mida saate lihvida j a kasutada terve elu jooksul.

   Õpite kogenud psühholoogi juhendamisel kasutama tänapäevaseid eneseanalüüsivahendeid ning saate hindamatu vaate oma sisemaailma ja suhetesse, õpite kontrollima oma käitumist ning panema tähele teiste oma. Nii saate juhtida enda elukäiku senisest teadlikumalt ning toimida rahulikult ja enesekindlalt olukordades, mis on pingelised ja nõuavad teilt kõrgemat suhtlemiskompetentsust
   Koolituselt saate:
  • teadmisi inimese käitumise varjatud motiividest
  • selgitusi ja tehnikaid keerulistes olukordades tegutsemiseks
  • võtteid, mille abil enese ja teiste emotsioonidega hakkama saada
  • lahendusi osalejate endi elust võetud situatsioonidele

  • Teemad:
   Ratsionaalsed lahendused ja emotsioonide tekke- ja toimemehhanismid töösuhetes. Emotsioonid töös ja igapäevaelus. Kuidas need ühes või teises olukorras väljundi leiavad? Kuidas tavaliselt käitutakse töistes suhetes emotsionaalsete probleemidega ja kuidas tegelikult oleks tõhusam viis seda teha? Iseenda ja teiste tunnustamine kriitilises olukorras. Näiline nõustumine, kuidas saavutada peanoogutuse asemel tegelik nõusolek? Kirjutamata reeglid. Sõnastamata lepingud.
   Keeruliste olukordade läbitöötamine
   Suhete klaarimine. Kuidas enese ja teiste inimeste emotsioonidega hakkama saada? Kiired ja aeglased lahendused. Kui erinevad või sarnased on inimesed oma reaktsioonides? Mis toimub minu suhetes teistega? Mis paneb mind erinevate inimestega erinevalt käituma? Kas see on ainult minuga nii või on siin mingid seaduspärasused? Kas see, mis minuga toimub, on normaalne? Kuidas ebameeldivatest tunnetest vabaneda? Kuidas võtta kiiresti rahuliku kõrvalvaataja roll? Miks ei võiks 10 asemel lugeda 3ni ja seejärel osata seda teha juba hetkega? Millal toimib “aeglustamine” kui suhtlemistehnika? Millal on mõistlik tunnetest rääkida? 
   Käitumise muutmine erinevates suhtlemissituatsioonides
   Kuidas hakkama saada manipulaatoriga? Kuidas mitte vihastada? Kuidas vastata demagoogiale? Kuidas tülisid rahumeelselt lahendada? Kuidas mõjutada vestluskaaslast sobivas suunas? Kuidas rahustada emotsionaalset vestluskaaslast? Milliste tehnikatega saab tagada vestluskaaslase tähelepanu ja mõistmise?
   Negatiivsete teadete ütlemise reeglid
   Kuidas teatada negatiivseid uudiseid? Töölepingu lõpetamine. Suhete lõpetamise head reeglid. Kuidas toetada teises inimeses peale negatiivset teadet koheselt  realistliku pildi kujunemist?
   Sihtgrupp
   Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kelle töös tuleb ette keerulisi suhtlemisolukordi.
   Mare Pork Koolitaja Mare Pork on konsultant ja juhtimiskoolitaja ning Tallinna Ülikooli kliinilise psühholoogia professor. Ta on hinnatud ekspert juhtimiskompetentsuse hindamisel ja arendamisel,oodatud esineja konverentsidel.Ta on läbi viinud tippjuhtide ja -spetsialistide aastaseid kursusi ning lühemaid koolitusi. Koolitustel on läbivateks teemadeks inimese valikute suurendamine, nii igapäevastes kriitilistes olukordades kui ka tõsiste kriiside lahendamisel. Tema armastatud teemadeks on teadvuse seisundite ja mõtlemise muutused, selge teadvuse (Mindfulness-i) ideed ja tehnikad, millel on nii elufilosoofiline kui ka äärmiselt praktiline mõõde. Nii eesti kui rahvusvaheliste meeskondadega organisatsioonid tellivad temalt koolitusi eelkõige juhtimispsühholoogia teemadel. Mare Pork koolitab eesti, inglise ja vene keeles.


   Koolitusteemadeks on emotsionaalse intelligentsuse areng, pühendumine ja elufilosoofia, kriitiliste olukordade lahendamine jpm. Kõige uuem huviobjekt on teadvuse seisundite juhtimine.

   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.   Suhtlemise märkamatud mõjutajad

   Enesekehtestamine ja mõjutamine töistes situatsioonides
   Praktiline koolitus Martin Veinmannilt

   Kuidas enesekindlalt ja ennast kehtestavalt, kuid partnerit arvestades saavutada oma mõtete mõjulepääsetavus ja hea kontakt? Millega arvestada kliendiga või koostööpartneritega kohtumistel? See koolitus õpetab nii kliendikohtumistel, koosolekute kui ka läbirääkimistel mõjusama esinemise oskusi. Õpitakse nii hea kontakti saavutamise oskusi kui ka oma hääle, keha ja esinemise abil mõjutamise oskusi. Kuidas koosolekutel oma mõtetega mõjule pääseda? Kuidas kasutada oma häält ja kehakeelt nii, et see suurendaks, mitte ei pisendaks öeldu mõju? Mida teha, et saavutada ja säilitada hea kontakt? Need on küsimused, millele saate vastuse selle praktilise koolituse jooksul.

   Paljudel ametikohtadel pole küll otseselt vaja avalikult esineda, kuid on palju kliendikohtumisi või ülesastumisi, kus mõjukus sõltub esinemiskindlusest ja enesekindlast ning sarmikast olekust. Kas teate, kuidas te tegelikult oma ümbritsevaid sugereerite ainuüksi oma välimuse ja olekuga? Kui palju kliendi otsustest teie töö kohta sõltub tegelikult sellest, kui hästi olete suutnud iseenda abil mõjuda? Kuidas on teie kehakeelega – olete mõelnud, kuidas te räägite, riietute? Ja kuidas see kõik mõjub teistele? Ja kuidas Te tahaksite mõjuda?

   Fakt on see, et mitte ainult sõnad, vaid kogu teie olemus – riietus, asend, liigutused, näoilme, hääletoon – mõjutavad teisi. See koolitus ongi mõeldud just neile, kellel tuleb oma kõnelemisoskuse, keha ja hääle abil kiiresti mõju saavutada.

   Kuidas olla inimesega ühel lainel? Kuidas tunda end oma kehas hästi? Kuidas hääl korda saada? Koolitus aitab oma keha ja häält paremini ette valmistada ning pöörata tähelepanu olulistele faktoritele iseenda olekus, mis võivad mõjutada kliendi otsust teie toote või teenuse kohta.

   Koolituselt saate:
   - Teadmised kontakti saavutamisest ja teiste inimeste mõjutamise võimalustest
   - Näpunäiteid kontakti saavutamiseks kohalolijatega
   - Oskused oma hääle, keha ja väljendusvahendite mõjusamaks kasutamiseks
   - Arusaama oma hääle võimalustest
   - Praktilisi harjutusi hääle ja keha lõdvestamiseks ja mõjusamaks kasutamiseks

   Teemad: 1. Sissejuhatav enesevaatlus. Küsimuste sõnastamine. Õppimise 4 astet.
   2. Suhtlemine - mõtete ja keha keel.
   3. Suhtlemise olemus ja eesmärk.
   4. Verbaalne kõne ja kuulamine. Dialoog.
   5. Sõnad. Tõde ja vale. Mitteusutav tõde ja usutav vale.
   6. Audio-info – parakeel. Hääl kui suhe. Hingamine ja energeetika. Kuulmine ja kuulamine.
   7. Visuaalne info - kehakeel. Olemine ja näimine. Vaatamine, silmside, pilk ja pilgu liikumine. Näoilmed. Pokkerimäng. Asendid. Žestid.
   8. Keha valmisolek. Keha kui teejuht häälele ja mõtetele.
   9. Rapoor. Sõbralike ja usalduslike suhete loomine, säilitamine ja taastamine. Konfliktid ja nende juhtimine. Kohandumine ja antirapoor. Seisukohtade Aikido.
   Ajakava
   9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   10:00 - 11:30 Koolitus
   11:30 - 11:45 Kohvipaus
   11:45 - 13:15 Koolitus
   13:15 - 14:15 Lõuna
   14:15 - 15:45 Koolitus
   15:45 - 16:00 Kohvipaus
   16:00 - 17:00 Koolitus


   Koolitaja Martin Veinmann
   Martin Veinmann Martin Veinmann on Eesti Draamateatri näitleja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kõrgema Lavakunstikooli dotsent. 1972. aastast, mil Veinmann lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri V lennu, töötab ta Eesti Draamateatris. Teatri kõrvalt on ta esinenud hulgas filmides, telelavastustes ning seriaalides. 1990. aastast õpetab Veinmann lavakõnet EMTA Kõrgemas Lavakunstikoolis, 2001. aastast esinemisoskusi koolitajana eri firmades. Martin Veinmann on pidanud üle 200 kõnekoolituse avalikus ja erasektoris. 2001. aastal ilmus tema raamat kõnest ja kõnetehnikast „Vajadus olla mõistetav“ (kordustrükk 2006).

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Teeninduse juhtimine

   Kuidas saab teenindusjuht tagada teenindusmeeskonna edu?

   Koolitus on suunatud teenindusvaldkonna juhtidele, kes tegelevad igapäevaselt teenindajate juhtimisega ning koolitus sobib nii eraettevõtetele kui avaliku sektori asutustele.

   Kahe päevaga saate selgeks olulised võtted, mis võimaldavad tõhustada teenindusmeeskonna tööd ja lahendada teeninduses ettetulevaid probleeme. Koolitusel õpitakse analüüsima ja parandama senist teenindusprotsessi, tundma oma edutegureid, jagatakse ideid, kuidas teenindajaid kaasata ja innustada, kuidas ”müüa” oma visiooni, kuidas suunata teenindajaid oma tööst rõõmu tundma ja ühendama oma arenguvajadused ettevõtte ootustega, ning kuidas saaks teenida kasumit pidevalt rahale keskendumata.

   Kuidas on seotud konkurentsivõimeline strateegia ja teenindus? Milline on Teie firma teeninduse ülesanne? Kus on meie esmane piirang, millised on peamised probleemid? Kas põhiressursid on õigesti kasutatud? Neile ja paljudele teistele küsimustele saate vastused kahepäevase koolituse käigus. Kutsume teid nii kaasa mõtlema kui oma igapäevastele probleemidele lahendusi küsima. Koolitust on tehtud viimase 6 aasta jooksul kümnetele era- ja avaliku sektori ettevõtetele ning see on saanud osalejate tagasisides väga kõrge hinnangu.

   See on koolitus, mida saab tellida ka ettevõttesse sisse, ühe koolitust elavdava variandina pakume sellisel juhul välja ka juhtimisteatri kasutamise koolituse käigus. See võimaldab lahendada praktikas ettetulevaid situatsioone ning sellise uudse koolituse käigus kasutatakse ainulaadses kombinatsioonis interaktiivseid juhtumikäsitlusmeetodeid: juhtimisteatrit, rühmatööd, arutelu, kodutööd juhtumianalüüsiga.

   Juhtimisteater on koolitusmeetod, mille abil saab esitada ja analüüsida praktilisi juhtumeid mitte teoreetiliselt, vaid vahetult ja visuaalselt. Sel viisil on võimalik näha ja katsetada mitmesuguseid võtteid ja tehnikaid tegelikus elus, muutmata samas oma ettevõtet reaalse kasumiga riskides oma ideede katselaboriks. Juhtimisteatris esitavad näitlejad praktilisi juhtumeid, demonstreerides teie osavõtul problemaatilisi olukordi ja mitmesuguseid viise nende lahendamiseks. Teatri võtete rakendamine juhtimiskoolituse teooria teenistusse lubab kinnistada osalejates neid sõnastamata teadmisi ja oskusi, mis on kogenud juhtides endis (sageli) varem olemas, kuid millele tavapärase juhtumianalüüsi käigus tähelepanu ei pöörata. Selline kogemus võimaldab kontrollida oma käitumismustreid ja ideid teeninduse muutmisel ning meeskonna potentsiaali senisest paremini rakendada.

   Juhtimisteatri praeguses trupis on tuntud näitlejad Endrik Kerge, Madis Milling, Diana Klas ja Liina Tennosaar, Raivo E. Tamm. Koolitusetendused lavastab Endrik Kerge.
   Koolituselt saate:
   - ülevaate juhtimise muutustest Eestis ja maailmas viimase 15 aasta jooksul; - oskused inimeste kaasamiseks ning aruka tagasiside andmiseks - teadmised, kuidas jõuda üldisest visioonist iga töötaja arenguni, kuidas jagada oma visiooni meeskonnaliikmetega ja tagada nende innustumine oma tööst; - isikliku edutegurite tagasiside; - värskeid ideid teenindajate aitamiseks nende rollisisenemisel ja selles püsimisel.
   Kahepäevase koolituse teemad:
   Teeninduse kvaliteet, jälgimine ja analüüs.
   Teeninduse analüüs ja hindamine: teeninduskvaliteedi mõjurid ja selle tagamine. Enese töö ja käitumine – millised on minu tugevad küljed ja mida tahaksin paremini teha? Oma eripära leidmine ja sellest tulenev konkurentsieelis. Rasked olukorrad teeninduses – mis on teeninduskokkulepe ja kuidas selleni jõuda. Kuidas peaks toimuma teenindaja ettevalmistus tööpäevaks või vahetuseks? Teenindajate areng ja kompetentsus, vastutusvõime, motivatsioon, koostöö ja sünergia. Teeninduse kvaliteedi analüüs ja kvaliteedijuhtimine. Näiteid, kuidas on hea teeninduseni jõutud teistes ettevõtetes ja organisatsioonides.
   Teeninduse juhtimine.
   Kuidas on juhtimine muutunud Eestis ja maailmas viimase paarikümne aasta jooksul? Inimesekesksus teeninduses. Mida või keda me juhime, kui me juhime? Põhilised ohud ja võimalused teeninduse juhtimisel. Mida saame keerulistes olukordades teha teenindusjuhtidena? Mis on teenindusjuhi võimuses? Töötajate valik teeninduses. Visiooni edastamine: töötajate eesmärgid ja organisatsiooni eesmärgid. Igapäevaülesannete lahendamine ja tulemuste tegevuste kontrollimine. Eesliini teenindajate läbipõlemine ja millal seda protsessi algatab või peatab juht. Informatsiooni olemasolu ja juhtimine. Teenindajate moraal ja organisatsiooni kultuuri osa motiveerimisel. Teenindusstandardite kasutamine. Kliendivajadused teenuse elutsükli erinevates faasides – nõudlus turul ja kliendi vajadused teeninduskohas. Kliendi rahulolu ja ootused, võrdlus konkurentidega.
   * Sisekoolituse puhul ka: Lahenduste leidmine juhtimisteatri trupi ettemängitud olukordadele, rühmatööd, arutelud.
   Koolitaja Mart Raik on tegutsenud teeninduses alates 1990. aastast, juhtides paarikümne aasta jooksul eri suurusega organisatsioone (kümnest kuni tuhande töötajani). Alates 2000. aastast on Mart Raik korraldanud teeninduskoolitusi, nõustanud nii erafirmasid kui ka riigiasutusi ning lugenud juhtimisloenguid Tallinna ja Tartu Ülikooli magistrikursustel.
   Juhul, kui korraga registreerub ühest maksjaettevõttest rohkem kui üks osaleja, on osalemise hind 10% soodsam
   Koolitaja Mart Raik
   Mart Raik Mart Raik on juhtinud paarikümne aasta jooksul eri suurusega organisatsioone (kümnest kuni tuhande töötajani). Alates 2000. aastast on Mart Raik korraldanud koolitusi, nõustanud nii erafirmasid kui ka riigiasutusi ning lugenud juhtimisloenguid Tallinna ja Tartu Ülikooli magistrikursustel.


   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.   Nüüd ja praegu: tekitame kasutavaid ideid!

   Tööriistakohver koosolekute läbiviimiseks
   Kui tõhusad on Teie ajurünnakud ja koosolekud? Ja kui tihti Te kutsute oma meeskonna kokku, et mõnda olukorda arutada ja edasiminekuks ideid leida? Selline koosolekutel läbi viidud ajurünnak on päris sagedasti kasutatav töövorm –– arutate ja vaidlete, kuni parim lahendus leitud või aeg otsas.

   Vaidlemisel põhinev mõtlemise süsteem on hea ja vajalik, aga sellest üksi ei piisa! On kindlaks tehtud, et hästi kokku töötav meeskond lihtsalt jätab sel juhul osa oma potentsiaalist kasutamata ning mitmed tõeliselt head ideed jäävad leidmata. Tavaline ajurünnak on tihtipeale igav ja ettearvatav. Selle vältimiseks on olemas erinevaid tehnikaid – näiteks Brainwriting, Juhusliku impulsi meetod ja Parkimismaja.

   Selle koolituse käigus õpite kasutama ajurünnaku tehnikaid, mis aitavad meeskonnast rohkem „kätte saada“. Veelgi enam - te saate neid tehnikaid ka edaspidi väga kergesti kasutada ja need muudavad Teie arutelud tõhusamaks, sest kõik hakkavad kaasa töötama, murtakse rajasõltuvus ning väärtuslike ettepanekute hulk kasvab.

   Koolituselt saate:
  • tehnikad ajurünnaku juhtimiseks ja ettepanekute leidmiseks;
  • võtted, kuidas aidata meeskonnal näha probleeme uuel viisil ning leida neile uusi lahendusi;
  • meetodid eri lahenduste võrdluseks ja parimate leidmiseks;
  • näidisvormid iga metoodika kohta.

  • Koolituse ülesehitus on maksimaalselt praktiline – vähe juttu ja palju tehnikate läbiproovimist reaalsete kaasuste baasil. Saate kõiki tehnikaid omal nahal läbi proovida – see kogemus teeb nende rakendamise oma meeskonnas väga lihtsaks.

   Koolituse käigus õpitakse kasutama 6 tehnikat: 1 jäämurdja, 3 ideede leidmise tehnikat, 2 väljavalimise tehnikat. Igaühe kohta saavad osalejad kaasa ka aluspõhjad koos juhendiga, mis teeb tehnikate kasutamise meeskonnas kergeks.
   Sihtgrupp
   See koolitus on mõeldud, kõigile, kes peavad töötama meeskonnas või meeskondadega. Koolitus annab tipp-, keskastme- ja projektijuhtidele tööriistakohvri, millega edaspidi oma nõupidamisi tulemuslikumaks muuta.

   Ajakava

   9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
   10:00 - 11:30 Koolitus
   11:30 - 11:45 Kohvipaus
   11:45 - 13:45 Koolitus


   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.

   Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.
   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Tootearendaja tööriistakast

   Kuidas panna oma meeskond arendama väljapaistvaid tooteid ja teenuseid
   Kas ka Sinu valdkonnas käib selline võidujooks?
  • Üks pakkuja lisab oma tootele või teenusele uue omaduse või võimaluse.
  • See meeldib klientidele.
  • Teised firmad märkavad seda ja lisavad ka.
  • Uus omadus on saanud uueks standardiks ja kliendid peavad seda iseenesestmõistetavaks.
  • Kõik tooted turul on muutunud veel sarnasemaks. Lojaalsus on veelgi raskemini saavutatav.
  • Algab uus ring – minnakse tagasi esimese punkti juurde.


  • See on oravaratas, millest ei võida pikas plaanis ükski pakkuja. See kestab seni, kuni keegi tuleb ja valdkonna evolutsioonilise arengumustri ära lõhub.

   Kuidas tagada, et kliendid ei jookseks igal võimalikul juhul konkurendi juurde, vaid eelistaksid alati meid? Kuidas saavutada pikaajaline konkurentsieelis? Kuidas testida turgu ja saada teada, mida kliendid tegelikult tahavad? Ning seda ilma liigsete kulutusteta? Kuidas minna turule võimalikult efektiivsete sammudega?

   Et saada neile küsimustele vastus ning õppida uusi võtteid toodete/teenuste arendamisel ja turuletoomisel, kutsume osalema uuel koolitusel “Tootearendaja tööriistakast“. Koolitus annab tootearenduse (sh ka teenusearenduse) meeskonnale tervikliku metoodika kirjeldatud rattast väljumiseks ning aitab murda valdkonnas kinnistunud mõttemustreid, vaadeldes senitehtut uue nurga alt ning pakkudes välja hulgaliselt uusi võtteid.
   Koolituse tulemusel on osalejad
  • töötanud välja uue toote või teenuse kontseptsiooni;
  • plaaninud selle esmase turutesti;
  • defineerinud toote või teenuse turule toomiseks vajalikud järgmised sammud;
  • praktilise tegevuse käigus omandanud kliendikeskse tootearenduse printsiibid ning on seeläbi suutelised oma järgmisi tooteid või teenuseid arendama lähtuvalt reaalsete klientide reaalsetest vajadusest.


  • Sihtgrupp Koolitusprogramm “Tootearendaja tööriistakast” on mõeldud toodete ja teenuste arendamise eest vastutavatele isikutele.
   Koolituse teemad ja metoodika
  • Koolituspäev koosneb kolmest moodulist, mille käigus õpivad osalejad tehnikaid, mille abil:
  • märgata ja analüüsida turul olevaid võimalusi;
  • otsida võimaluste kasutamiseks toote või teenuseideid nii oma valdkonna seest kui väljastpoolt valdkonda;
  • arendada tooteideed terviklikeks kontseptsioonideks ning planeerida turutestid.


  • Moodulid toimuvad töötoa formaadis, see tähendab, et need on maksimaalselt praktilised – teooria vaheldub ühiste aruteludega osalejate tootearendusprojektide üle.

   See programm ei anna osalejatele pelgalt valmis vastuseid – edasi liikumine sõltub osalejate oskusest olukordi ära tunda, situatsioone analüüsida, infot üldistada ning julgusest otsustada. Otse loomulikult pakub see programm aga nende sammude jaoks tööriistu ja instruktsioone. Peatähis on see, et läbides programmi ühe korra, olete edasipidi seda uuesti ja uuesti suutelised oma meeskonnas iseseisvalt rakendama.
   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus  • Koolitaja Indrek Maripuu
   Indrek Maripuu Indrek Maripuu on ettevõtja üle tosina aasta. Eesti ühe suurima konsultatsioonifirma BDA Consulting rajaja ning ühena juhtidest aitas ta koostada enam kui saja Eesti organisatsiooni äriplaanid, tasuvusanalüüsid ja strateegiad, korraldades sadu ajurünnakuid. Nii tekkis tal huvi viiside vastu, kuidas suunata oma mõte rajale, mida igaüks ei näe. Teooriast õpitut oma kogemustega liites lõi ta ainulaadse metoodika, mis võimaldab leida uusi ideid ning treenida ennast mõtlema väljaspool piiranguid. 2010. aastal kolis Maripuu pealinnast Põlvamaale. Sellest saati on ta arendanud tooteid oma meetodi põhjal, ühtlasi õpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis ettevõtlust ning juhtinud ASi Keila Taastusravikeskus nõukogu.

   Registreerumiseks on järgmised võimalused:


  • registreeruge vajutades sobiva koolituse juures nuppu Registreeru!
  • helistage meile telefonil (+372) 6 843 211 või (+372) 5664 4381
  • saatke registreerumissoov aadressil registreerimine@erekoolitus.ee


  • Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Meeskonna tulemusjuhtimine

   Meeskonnas toimivate mehhanismide kasutamine tulemuslikkuse kasvatamisel

   Koolitaja Elar Killumets

   Elar Killumets koolitab Kas ka teie ettevõttes on kombeks tulemused seina peale avalikult välja panna? See on laialt levinud (ja ka väga tõhus) viis, kuidas juhid meeskonna sisemisi mehhanisme tulemuslikkuse kasvatamiseks kasutavad. Aga neid võimalusi inimeste mõjutamiseks on tegelikult palju rohkem. Juhina on Teie valik, kas panete need võimalused enda kasuks tööle või lasete need raisku minna. Kuidas saavutada olemasoleva meeskonnaga parimat tulemust, kasutades ära meeskonna sees toimivaid mehhanisme?

   Mida rohkem inimesi Teie alluvuses töötab, seda keerukamaks läheb nende juhtimine. Seda rohkem hakkab tulemuste saavutamisel rolli mängima see „miski“ meeskonnas, mille kontrollimine on raske või peaaegu võimatu. Mida rohkem inimesi koos on, seda selgemat mõju nende käitumisele avaldavad erinevad alateadlikud mehhanismid. Ja nendel protsessidel on meeskonna tulemuslikkusele väga oluline mõju. Juhi seisukohalt on hea teada, et neid grupi sees toimivaid sisemisi mehhanisme on tegelikult võimalik teadlikult suunata. Kas tahate teada, kuidas?
   Koolituse käigus saate:
  • Põhjaliku ülevaate, mida erinevate uuringute käigus meeskonnas toimivatest sisemistest mehhanismidest on teada saadud ning kuidas teised ettevõtted neid on oma juhtimises rakendanud
  • Praktilisi ideid tulemuste parandamiseks meeskonnas, mida oma juhtimissüsteemidesse üle võtta
  • Soovitusi, kuidas juhina aega säästa ning osa juhtimisest neile alateadlikele mõjutajatele „delegeerida“


  • Koolituse teemad:
  • Millised tegurid meeskonnas mõjutavad tulemust ja mida peaks meeskonnajuht neist kindlasti teadma.
  • Mis põhjustel inimesed viilivad? Kuidas viilimist ära hoida?
  • Miks on meeskondlike juhtimismeetodite puhul tegelikult kasulik, kui meeskonnas on erineva tasemega tegijaid - nii staare kui nõrgemaid lülisid?
  • Millistel tingimustel pingutavad rohkem tipptegijad, millistel tingimustel nõrgemad tegijad?
  • Kuidas siis täpselt töötab tulemuste avalikustamine seina peal? Kas selle mõju on sarnane, kui sama info tehakse kättesaadavaks näiteks e-posti teel?
  • Milliste ülesannete puhul on sotsiaalne surve abistav element, milliste puhul takistav element? Kuidas seda kasutada näiteks tagasisidestamisel või eesmärkide seadmisel?
  • Kuidas on seotud meeskonna ühtekuuluvustunne ja tulemuslikkus? Kas tugev „meie“-tunne on tulemuslikkuse seisukohast alati hea?
  • Kuidas „meie“-tunne tekib ning mis viisil see mõjutab inimestevahelist suhtlemist? Kuidas selle tugevust mõjutada?
  • “Naabrist parem“ efekt ning selle võimalused ja ohud tulemuste saavutamisel
  • Kuidas kasutada tööl nähtust, mille jäänukiteks on rebaste ristimine koolides?


  • Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus


  • Sihtgrupp
   Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele, meeskonnajuhtidele, müügijuhtidele, personalijuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi töötajate käitumismotiivide ja motivatsiooni vastu.   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või

   Koolitaja Elar Killumets
   Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.
   Tulemuspalga ohud ja võimalused

   Millal ja kuidas rakendada tulemuspalka ja millal mitte?

   Olete mõelnud, kas tasuks tulemustasudest loobuda või olete hoopis üks nendest, kes plaanib need alles kehtestada? Või kas olete kaalunud võimalusi, kuidas tulemustasu abil kaasata inimesi ettevõtte kasuks kaasa mõtlema, mitte lihtsalt tegema lõiku punktist A punkti B?

   Paljud ettevõtted kasutavad tulemustasude erinevaid variante – maksavad preemiaid, tulemustasusid või aastaboonust, et inimesed paremini ja tõhusamalt töötaksid, ent seisavad ikkagi silmitsi hulga probleemidega. Kas teadsite, et näiteks aastapreemiad on tulemuslikkuse seiskohalt olematu mõjuga?

   Koolitusel õpetab tulemuspalga võimalusi ja ohte nägema Tartu Ülikooli doktorant ja koolitaja Elar Killumets, kes on ise müügijuhina töötades kokku puutunud nii tulemuspalga heade külgede kui puudujääkidega. Koolitus võimaldab läbi mõelda, millised suunamis –ja mõjutamisvahendid võiksid olla teie ettevõtte strateegia elluviimiseks kõige tõhusamad.

   Käsitlemist leiavad tulemuspalga maksmise või mittemaksmise head ja vead. Vaadeldakse tulemustasu erinevaid variante, näiteks et kui maksta, siis kas teha seda üksikisiku või pigem osakonna tasemel. Samuti õpitakse, kuidas luua sellised tulemustasusüsteemid, et töötajad oleksid rohkem keskendunud ettevõtte kui terviku huvidele, mõtleksid kaasa, kuidas ettevõtte käekäiku panustada ning et „mõisa köis ei lohiseks“.
   Koolituse teemad:
  • Uuemad teadmised tulemuste mõjutamisel: maksad rohkem – saad rohkem. Või hoopis vastupidi?
  • Vana, juba mõõdukalt pika habemega küsimus: kas raha motiveerib rohkem pingutama või mitte? Millal on mõistlik maksta, millal mitte?
  • Kumb on ettevõtte seisukohalt tõhusam – ühise (meeskondliku) pingutuse stimuleerimine või individuaalse tulemuslikkuse mõjutamine?
  • Meeskondlik tulemustasustamine – asjad, mida sa sisimas tead, kuid mida koolis ei räägitud.
  • Mis paneb inimesed käituma nii, et ettevõtte huvisid ei asetataks omakasust tahapoole?
  • Millis tüüpi ettevõtetele mis tüüpi tulemustasusüsteemid sobivad? Leia endale oma.

  • Koolitaja Elar Killumets
   Elar Killumets Elar Killumets on juhtimisega kokku puutunud nii alluva, juhi, õppejõu kui ka juhtimisvaldkonna uurijana. Oma töös firmades Smarten ja DHL oli ta lisaks juhi rollile tihedalt seotud ka müügiga suurklientidele. Alates 2009. a. on ta Tartu Ülikooli juhtimisteaduskonna doktorant ja koosseisuväline lektor. Spetsialiseerumis¬valdkonnaks on meeskondade efektiivsuse hindamine, kus koostöös USA kolleegidega viib läbi uuringut, millel on potentsiaali jõuda tulevikus ka juhtimisõpikute kaante vahele. Juhtide koolitamises on Elar Killumets keskendunud peamiselt sellele, kuidas juht saab meeskonna protsesse mõjutades meeskonna tulemuslikkust tõsta.

   Sihtgrupp
   Ettevõtte edukuse seisukohalt kriitilisi üksusi juhtivatele tipp- ja keskastmejuhtidele ning kõigile neile, kes tunnevad huvi töötajate tasustamise ja motivatsiooni vastu. 
   Elar Killumets
   on omandanud juhtimiskogemusi eri rollides: teadlase ja õppejõu, alluva ja juhina. Logistikafirmas Smarten töötas ta turundusjuhina ning kullerifirmas DHL müügidirektorina. 2009. aastast uurib ta juhtimist Tartu Ülikooli doktorandina ja peab ühtlasi koosseisuvälise lektorina loenguid. Uurimisprobleemidest huvitab Killumetsa eelkõige meeskondade efektiivsuse mõjutamine. Ta kuulub mõjukatesse juhtimisorganisatsioonidesse Academy of Management (AOM) ja British Academy of Management (BAOM). Juhtimiskoolituses õpetab Elar Killumets , kuidas tõsta meeskonna tulemuslikkust, mõjutades meeskonna tööprotsessi.

   Koolituse hind sõltub koolitatavate arvust ja koolituse toimumise kohast. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või telefonidel 684 3211 või 5664 4381.

   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Uued suunad ärimudeli arendamisel

   Kuidas leida uusi võimalusi käibe ja kasumi kasvatamiseks?

   Kas oled oma firma seniste tulemustega rahul? Käive ja kasum kasvavad ootuspäraselt ning konkurendid ei ole kannale astunud? Või on asjad vastupidi – pingutad koos oma tubli meeskonnaga iga päev kogu hingest, aga tulemused jäävad ootustele ikka alla?

   Olete edu nimel timminud protsessid efektiivseks, meeskond toimib enamasti õlitatult, analüüsite regulaarselt nii enda kui teiste senist kogemust ning täiendate oma tegevusi? Aga midagi jääb ikka puudu? Ja realist olles ei paista tulemustes olulisi muudatusi ka homses päevas?

   Kas pole - edukas olemisel täna ja tulevikus on teatud vastuolu? Tuleviku edu eeldab suuremat vabadust katsetada ja eksida, erinevaid nägemusi, vaidlusi ja arutelusid. Kas olete mõelnud, miks suured telekomifirmad ei leiutanud Skype-i või miks Microsoft ei mõelnud välja Google-it? Jah, nad olid keskendunud tänaste tegevuste õlitamisele ja ei märganud uusi võimalusi.

   Ärimudeli arendamise koolitusel keskendume sellele, kuidas saaksid leida uusi ärivõimalusi ja erinevaid vaatenurki oma äri arendamiseks, kasutades selleks ära tänaseid tugevusi.

   Koolitus tugineb kaasaegsel Alexander Osterwalderi poolt loodud ärimudeli arendamise metoodikal (Business Model Generation).See on üks tõhusamaid abivahendeid, mis võimaldab:
  • Koondada oma äri ülevaatlikult ühele A4 lehele.
  • Analüüsida erinevate tegevuste omavahelisi seoseid.
  • Süsteemselt otsida ideid tegevuse arendamiseks.
  • Anda oma meeskonnaliikmetele töövahend suure pildi nägemiseks ning äritegevuse paremaks mõistmiseks.

  • Koolituse käigus õpite, kuidas kasutada Osterwalderi ärimudeli arendamise metoodikat oma firmas uute käibe ja kasumi kasvatamise võimaluste otsimiseks ning uute ideede läbimängimiseks. Osalejad saavad kaasa juhendmaterjalid ja aluspõhjad, mis teeb tehnika kasutamise oma meeskonnas kergeks.

   Tänased loorberid on homne kompost! Osterwalder ütleb, et läbimurde saavutamiseks tuleks juhtkonnal vähemalt kord nädalas maha istuda ja oma ärist uusi võimalikke ärimudeli ideid genereerida. Kui sageli mõtlete teie, mida peaks tegelikult teisiti tegema? Ehk oleks nüüd õige aeg võtta korra aeg maha ja mõelda oma tegevuste peale tõhusa analüüsimeetodi abil?

   Kas te tahaksite teha oma järgmisest strateegia kavandamisest järjekordse mineviku andmete tulevikku kandmise talgud, või tulla ja õppida tehnikaid, mis aitavad oskuslikul kasutamisel korraldada oma valdkonnas revolutsiooni?
   Koolituselt saate:
  • Teadmised, kuidas analüüsida oma firma “rahateenimise masinat” ehk ärimudelit.
  • Tervikpildi sellest kuidas joondada kogu organisatsiooni tegevus kliendi vajaduse rahuldamiseks
  • Metoodika, mis aitab küsida oma ärimudeli kohta mis-oleks-kui küsimusi
  • Oskused planeerida ärimudeli uuenduste elluviimisi.s
  • Ideid ja juhtnööre oma äri arendamiseks.

  • Ühepäevase koolituse teemad:
  • Tänase ärimudeli hindamise kiirjuhend.
  • Miks tegeleda ärimudeli uuendamisega?
  • Millest koosneb ärimudel ehk kellele ja kuidas me väärtust loome?
  • Neli peamist võimalust ärimudeli arendamiseks.
  • Millised on peamised uute ärimudeli ideede leidmise takistused?
  • Praktilised juhendid ja tehnikad uuendusideede leidmiseks.
  • Praktilised soovitused ja näpunäited ärimudeli mõtteviisi rakendamiseks ning seeläbi oma firma arenguhüppeks ette valmistamine.

  • Koolituse käigus õpivad osalejad ärimudeli arendamise tehnikaid kasutama läbi praktiliste ülesannete lahendamise.

   Ajakava
  • 9:45 - 10:00 Saabumine ja hommikukohv
  • 10:00 - 11:30 Koolitus
  • 11:30 - 11:45 Kohvipaus
  • 11:45 - 13:15 Koolitus
  • 13:15 - 14:15 Lõuna
  • 14:15 - 15:45 Koolitus
  • 15:45 - 16:00 Kohvipaus
  • 16:00 - 17:00 Koolitus

  • Sihtgrupp
   Tipp- ja keskastmejuhid, kes vastutavad oma organisatsiooni strateegilise juhtimise ja kliendivajaduse mõtestamise ning sellest tulenevate protsesside kujundamise eest.
   Koolitaja Indrek Maripuu
   Indrek Maripuu Koolitaja Indrek Maripuu on ettevõtja ning koolitaja, kelle põhifookuses on äriloovus ja ärimudeli arendus. Ta on viimase üheteist aasta jooksul nõustanud enam kui 100 ettevõtte võtmeisikuid, teiste seas selliseid ettevõtteid nagu Swedbank, Nordea, ERR, Eesti Pank, SEBE, CargoBus, LuxExpress, Balsnack International Holding, Webmedia AS, Solaris AS, Innove SA, EAS jpt.
   Indrek Maripuu on koolitanud ettevõtjaid ka koostöös Tartu Teaduspargi, Marketingi Instituudi, ESA, EAS-i, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooliga. Lisaks on ta olnud mentor EASi vastavas programmis ning lugenud loenguid ettevõtluse teemal Tallinna Tehnikaülikoolis.
   Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis – tal on MBA kraad Tallinna Tehnikaülikoolist, lisaks on ta läbinud erinevaid ärijuhtimisega seotud koolitusi Eestis ja mujal.
   Indrek on veendunud, et ärimaailm on jõudnud olukorda, kus edu aluseks ei ole enam ühekordne suurepärane äriidee, vaid nö pidev leiutamise ja otsimise seisund. Tegemist on olukorraga, kus ettevõtja peab lakkamatult otsima võimalusi oma ärimudeli arendamiseks. See omakorda eeldab oskust läheneda olukordadele uue nurga alt, olla loov ning oma võimalused ära tunda. Oma koolitustel õpetab ning blogis (www.maripuu.eu/blogi) kirjutab ta enda kogemustest ja tähelepanekutest, kuidas organisatsioonis sellist seisundit saavutada ja milliseid metoodikaid selleks kasutada.


   Pakub huvi? Lisainfot küsige telefonil 6 843 211, kirjutage aadressil info@erekoolitus.ee või
   Lühikoolitused ettevõtetele ja asutustele


   Lühikoolitused ettevõtetele ja asutustele Koolitaja: Kristjan Lepik
   Nende lühiloengute puhul võite ettevõttesse tellida lühemaid (1,5 tundi) või pikemaid (3 tundi) mooduleid ning neid soovi korral ka omavahel kombineerida. Teemad kohandatakse vastavalt ettevõtte tegevusvalkonnale ja konkreetsele ettevõttele. Enne koolitust teeb koolitaja Kristjan Lepik eelintervjuu teie ettevõtte esindajaga ning valmistab loengu ette vastavalt teie majandussektorile.

   Teemad:
   Maailma majanduse mõju teie ettevõttele ja sektorile.

   Olukorrast maailma majanduses. Millised on olulisemad sündmused täna ning mida võivad need kaasa tuua tulevikus, kuidas mõjutavad antud sektori olukorda, kus ettevõte tegutseb?

   Vaatame maailma majandust kolme kõige suurema ja olulisema majandusliku regiooni kaupa – USA, Euroopa ja Aasia. Millised on piirkonnad ja sektorid, kus riskid on kõrgemad? Ja milliste puhul on potentsiaal kõrgem?
   Kestus: 1,5 tundi

   Euroopa tulevik

   Euroopas on kahtlemata ajad, mis lähevad suurte tähtedega ajalooõpikutesse. Sellistel aegadel on väga oluline olla kursis sündmuste dünaamikaga ning võimalike arengutega.
   Milline saab olema Euroopa tulevik? Kas ESM ja EFSF mahtudest piisab probleemsete riikide päästmiseks? Kui Hispaania ja Itaalia suudetakse päästa, kas siis on kord Prantsusmaa käes? Kus jookseb Saksamaa jaoks piir, kus teiste päästmiseks nõutavad mahud on liiga suured?
   Kestus: 1,5 tundi

   Eesti majandus praegu ja tulevikus

   Kuidas mõjutavad globaalsed sündmused Eestit ning millised on Eesti eripärad võrreldes teiste Euroopa riikidega? Millised on suurema potentsiaaliga sektorid, arvestades maailmas toimuvat?
   Euroopa võlakriis mängib ka Eesti jaoks väga olulist rolli ning seetõttu vaatame ka Euroopa arengute võimaliku mõju Eestile.
   Kestus: 1,5 tundi

   Investeerimine

   Kuidas juhtida oma varasid edukalt? Investeerimiseks ei ole tänapäeval vaja suuri summasid, kuid on vaja ülevaadet võimalustest ja head strateegiat. Kasulikke investeeringuid on maailma börsidelt otsitud juba aastasadu. Me kõik teame, et midagi tuleks osta ja midagi tuleks müüa. Soovitav oleks osta odavalt ja müüa kallilt. Aga kas valida aktsiad või võlakirjad? Tallinna või Tokyo börs? Toorained või tehnoloogia? Ja ennekõike – kuidas jääda kasumisse mitte täna või homme, vaid kogu aeg?

   Koolituselt saate:
  • oskuse koostada globaalset investeerimisportfelli

  • arusaamise finantsturgude toimimisloogikast

  • oskuse valida investeerimistoodete vahel

  • ülevaate levinud vigadest, mille tõttu investeeringutega raha kaotatakse

  • oskuse saavutada oma investeeringute maksimaalne tootlus


  • Kestus: 1,5 tundi või 3 tundi, vastavalt tellimusele.
   Koolituste hind sõltub osalejate arvust, koolituse kestusest, asukohast jm. Küsige pakkumist aadressil info@erekoolitus.ee või 6843211 või 56644381.
   Koolitaja Kristjan Lepik
   Kristjan Lepik Kristjan Lepik on nõustamisfirma Tark Investor ning portaali tarkinvestor.ee juht ja omanik. Tal on kogemus maailma börsidelt alates aastast 1996, kasuliku koolitusena on näinud ta ka Tallinna börsi raskusi aastatel 1997–1999 ja globaalsete börside raskemaid aegu aastatel 2000–2003. Aastatel 2000–2006 töötas Kristjan investeerimispangas Lõhmus Haavel & Viisemann, viimastel aastatel juhtides ettevõtte investeerimisteenuste üksust (praegune LHV) ning olles ettevõtte partner. Kristjan investeerib ka isiklikku raha maailma börsidel, seega räägib ta koolitusel teemadest, mis igapäevaselt praktilises rakenduses.
   Kristjan Lepik lõpetas 2000. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna, on pidanud loenguid ja seminare Tartu Ülikoolis, EBSis, Tallinna Tehnikaülikoolis ning esinenud rohkem kui sajal investoritele ja kauplejatele suunatud seminaril.
   Minevik ja tänapäev


   Minevik ja tänapäev. Kas olnust on midagi õppida? Kuivõrd mõjutab minevik olevikku ja millisel viisil need mõjud ilmnevad? Kuivõrd mõjutab minevik meie tänaseid otsuseid ning kuivõrd olevik on minevikust sõltuv. Kas see sõltuvus on paratamatu ning milles seisneb Eestis taolise sõltuvuse spetsiifika. Kas minevik on paratamatu taak, või vaba valik.

   Koolitaja David Vseviov
   David Vseviov on Eesti Kunstiakadeemia professor ning mitmete raamatute, teadus- ning esseistlike artiklite ja raadiosaatesarja „Müstiline Venemaa“ autor. Pälvinud Riigi Kultuuripreemia ja Aadu Luukase missioonipreemia ning valitud ajalehe Postimees arvamusliidriks 2010.


   Tellimiseks või täpsema info saamiseks saatke kiri meiliaadressile registreerimine@erekoolitus.ee, helistage telefonil 6 843 211 või tellige .